La Liga

La Liga

Nejvyšší španělská fotbalová soutěž, kterou hraje každoročně 20 týmů. Pořádá se se od roku 1929.

Mužstva hrají dvakrát každý s každým a po 38 kolech je vyhlášen mistr Španělska. Tři nejhorší celky sestupují do nižší soutěže, odkud zase následně tři nejlepší postupují do La Ligy.

Úřadujícím šampionem Barcelona. Nejvíce titulů v historii soutěže ale získal Real Madrid. Celkem vyhrál 32krát.

V současnosti ve španělské lize nepůsobí žádný český fotbalista, naposledy zde hrál Jiří Jarošík.

Aktuální tabulku sezony 2015-16 najdete zde.

Real přišel v závěru o výhru nad Vigem. Na Barcelonu už má jen bod
Zahraniční ligy

Fotbalisté Realu Madrid ve 24. kole španělské ligy doma nečekaně remizovali s Celtou Vigo 2:2 a vedou tabulku už jen o bod před mistrovskou Barcelonou

Sevilla s Vaclíkem opět zaváhala, doma jen remizovala s outsiderem

Fotbalisté Sevilly s reprezentačním brankářem Tomášem Vaclíkem ve 24. kole španělské ligy doma pouze remizovali se zachraňujícím se Espaňolem 2:2. Svěřenci trenéra Julena Lopeteguiho nevyhráli ve čtvrtém soutěžním utkání po sobě, přesto udrželi páté místo v tabulce.

Sevilla začala lépe a v 15. minutě ji poslal do vedení Lucas Ocampos hlavičkou po centru zimní posily Susa. Za dvacet minut Vaclíka poprvé překonal Adri Embarba, který z přímého kopu podstřelil zeď, a krátce po změně stran otočil skóre Wu Lej.

Barcelonský tým si zkomplikoval situaci v 69. minutě, kdy byl Víctor Sánchez vyloučen po druhé žluté kartě. Sevilla zužitkovala přesilovku deset minut před koncem díky Susově přesné střele k tyči, ale víc už domácí nestihli.

Španělská fotbalová liga - 24. kolo:

FC Sevilla - Espaňol Barcelona 2:2 (15. Ocampos, 80. Suso - 35. Embarba, 50. Wu Lej),

14:00 Leganés - Betis Sevilla,

16:00 Eibar - San Sebastian,

18:30 Bilbao - Pamplona,

21:00 Real Madrid - Vigo.

Barcelona porazila ve šlágru Getafe a dotírá na Real

Fotbalisté Barcelony porazili v souboji druhého se třetím týmem španělské ligy Getafe 2:1 a bodově se dotáhli na první místo.

Atlético Madrid v lize opět nevyhrálo, ve Valencii získalo bod

Fotbalisté Atlética Madrid remizovali ve 24. kole španělské ligy 2:2 ve Valencii a na čtvrtém místě tabulky mají o bod víc než pátá Sevilla. Z posledních pěti ligových zápasů vytěžil madridský celek jedinou výhru.

Hosty dostal do vedení Marcos Llorente, k němuž se v 15. minutě odrazil míč v malém vápně. Další dva góly padly v závěru první půle: nejprve po netradičním centru Maxiho Lópeze, který poslal míč před branku prudkým odrazem o zem, vyrovnal hlavou Gabriel Paulista, ale krátce nato vrátil madridskému mužstvu náskok přízemní střelou z dálky ghanský záložník Thomas Partey.

Po přestávce znovu srovnal stav Geoffrey Kondogbia, který v tísni dokázal akrobaticky trefit centrovaný míč a poslat ho mimo dosah slovinského brankáře Jana Oblaka. Valencie poté marně útočila na výhru, získaný bod jí nicméně pomohl k posunu na šestou příčku, jejíž držitel si zahraje kvalifikaci Evropské ligy.

Valencie - Atlético Madrid 2:2 (40. Paulista, 59. Kondogbia - 15. M. Llorente, 43. Partey).

Francouzská fotbalová liga - 25. kolo:

Monako - Montpellier 1:0 (52. Slimaní).

Boloňské vítězné tažení pokračovalo i v Římě, dva góly dal Barrow

Fotbalisté AS Řím prohráli v utkání 23. kola italské ligy 2:3 s Boloňou a nevyužili možnost dostat se na čtvrté místo tabulky před Atalantu Bergamo. Boloňa, které opět chyběl zraněný Ladislav Krejčí, zvítězila potřetí za sebou a vystoupala už na šestou příčku. Dva góly dal gambijský útočník Musa Barrow.

Boloňští hráči tak udělali radost trenérovi Sinišovi Mihajlovičovi, který se posadil na lavičku jen pár hodin po propuštění z nemocnice. Padesátiletý srbský kouč ukončil terapii po říjnové transplantaci kostní dřeně.

Hostům zajistil v 16. minutě vedení střelou zblízka Riccardo Orsolini, krátce nato však vlastním gólem vyrovnal Stefano Denswil. Za pár minut ale Boloňa vstřelila druhou branku, technickou střelou z rohu šestnáctky se prosadil Barrow.

Jednadvacetiletý gambijský útočník, který přišel v lednu z Bergama, pak skóroval i po změně stran po samostatné akci a sebevědomé kličce ve vápně. Henrik Mchitarjan dokázal hlavou už jen snížit, naděje na vyrovnání klesly po vyloučení Bryana Cristanteho deset minut před koncem. Římský celek v Serii A prohrál čtvrtý z posledních šesti zápasů.

Italská fotbalová liga - 23. kolo:

AS Řím - Boloňa 2:3 (22. vlastní Denswil, 72. Mchitarjan - 26. a 52. Barrow, 16. Orsolini).

Španělská fotbalová liga - 23. kolo:

Alavés - Eibar 2:1 (46. Pérez, 66. Burke - 83. Orellana).

Francouzská fotbalová liga - 24. kolo:

Angers - Lille 0:2 (14. Osimhen, 75. Sanches).

V Barceloně to vře. Messi se pustil do sportovního ředitele, se kterým sám hrával

"Myslím, že pokud mluvíte o hráčích, musíte je i pojmenovat. Jinak všechny poskvrníte a pomáháte šířit zvěsti, které nejsou pravdivé," uvedl kapitán.
Vlétl do Barcelony jako raketa, velebí španělský tisk nástupce Messiho

Sedmnáctiletý útočník Ansu Fati z Barcelony překonává rekordy i v novém roce.
Sevilla po remíze klesla na čtvrté místo, Barcelona vyhrála
Fotbal

Fotbalisté Sevilly s českým reprezentantem Tomášem Vaclíkem v brance remizovali v 22. kole španělské ligy s Alavésem 1:1 a klesli na čtvrtou příčku.
Benzema rozhodl madridské derby pro Real
Fotbal

Real zvýšil náskok před druhou Barcelonou na šest bodů, katalánský celek má ale nedělní zápas proti Levante k dobru.
"Opět se nám změnil svět." Fotbalový brankář Vaclík má druhou dceru

Fotbalovému brankáři Tomáši Vaclíkovi a jeho manželce Martině se v neděli narodila dcera Melissa.
Real jde do čela španělské ligy, Atlético remizovalo s posledním

Fotbalisté Realu Madrid se dostali do čela španělské ligy po vítězství 1:0 v utkání 21. kola na hřišti Valladolidu.
Trenér Setién prožil s Barcelonou vítěznou premiéru, jediným gólem rozhodl Messi
Fotbal

Fotbalisté Barcelony zvládli v 20. kole španělské ligy premiéru pod vedením nového trenéra Quiqueho Setiéna.
Casemiro dvakrát překonal Vaclíka. Real přetlačil Sevillu a je první

Fotbalisté Realu Madrid porazili doma ve 20. kole španělské ligy Sevillu 2:1 a vedou tabulku o tři body před Barcelonou.

Mönchengladbach podlehl Schalke a může přijít o druhé místo

Na úvod jarní části německé fotbalové ligy zvítězilo Schalke 04 nad Mönchengladbachem 2:0. Poražená Borussia promarnila šanci na posun do čela tabulky a může přijít o druhé místo, pokud Bayern Mnichov porazí v neděli v Berlíně Herthu.

Schalke vyhrálo díky brankám z úvodu druhého poločasu. V 48. minutě se posedmé v sezoně trefil německý reprezentant Suat Serdar, který je nejlepším střelcem týmu. O deset minut později zvýšil Michael Gregoritsch, který přišel v zimě na hostování z Augsburgu. Svěřenci trenéra Davida Wagnera se dostali na čtvrté místo před rivaly z Dortmundu.

Fotbalisté Getafe po dvou porážkách za sebou ve španělské lize zabrali a díky vítězství 3:0 na hřišti předposledního Leganés se posunuli na páté místo. Před šestým San Sebastianem i sedmou Valencií, které však odehrály o zápas méně, mají náskok dvou bodů.

Getafe v posledních dvou zápasech vyšlo bodově i střelecky naprázdno, ale dnes proti outsiderovi obě série rázně ukončilo. Už po 33 minutách vedlo díky brankám Leandra Cabrery, Allana Nyoma a Jaimeho Maty. Nepovedený zápas San Sebastianu, který na příčky znamenající záchranu ztrácí bod, v závěru ještě završily dvě bleskové žluté karty pro Rúbena Peréze.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Schalke - Mönchengladbach 2:0 (48. Serdar, 58. Gregoritsch).

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Leganés - Getafe 0:3 (12. Cabrera, 21. Nyom, 33. Mata).

Mám nejlepší hráče. Modrič mě nadchl, zastal se Zidane svého týmu po zápasu v Getafe

Před Realem Madrid leží podle trenéra Zinédina Zidana na začátku roku 2020 výzva vybojovat první titul v lize po třech letech.
Real dotáhl vedoucí Barcelonu, která jen remizovala s Espaňolem
Fotbal

Fotbalisté Barcelony překvapivě remizovali v 19. kole španělské ligy v derby na hřišti Espaňolu 2:2.

Sevilla s Vaclíkem remizovala doma s Bilbaem

Fotbalisté Sevilly s Tomášem Vaclíkem ztratili po krátké zimní přestávce v 19. kole španělské ligy body s Bilbaem po remíze 1:1. Českého reprezentačního gólmana překonal v 15. minutě Ander Capa, což byla jediná střela hostů v celém zápase. Sevilla tak nevyužila šanci dotáhnout se bodově na druhý Real Madrid.

Vaclíka překonal Capa prudkou ránou na zadní tyč a připravil ho o možné deváté čisté konto v ligové sezoně. Domácí favorit si poté vytvořil tlak, ale dočkal se jen vyrovnání. Po hodině hry si míč do vlastní sítě srazil obránce Núňez.

Sevilla na třetím místě v tabulce ztrácí před víkendovým pokračováním dva body na Real a čtyři na Barcelonu.

Španělská fotbalová liga - 19. kolo:

Valladolid - Leganés 2:2 (8. a 79. Ünal - 4. Braithwaite, 13. Mesa), FC Sevilla - Bilbao 1:1 (60. vlastní Núňez - 15. Capa).

Real Madrid pouze remizoval s Bilbaem a ztrácí na Barcelonu dva body

Fotbalisté Realu Madrid jen remizovali v 18. kole španělské ligy na domácím stadionu s Bilbaem 0:0
Sevilla vyhrála na Mallorce, Vaclík si připsal osmou nulu v sezoně

Reprezentační gólman tentokrát příliš práce neměl. V závěru první půle jej sice domácí překonali, ale vyrovnávací gól na 1:1 neplatil kvůli ofsajdu.