zahraniční ligy

Lazio získalo v římském derby skalp třetího AS

Fotbalisté AS Řím v italské lize podruhé za sebou zaváhali. Třetí tým tabulky po předchozí remíze prohrál 0:3 v derby s Laziem, které se posunulo na sedmé místo. Na svého dnešního soupeře už ztrácí jen tři body.

Dvěma góly ke třetímu vítězství Lazia za sebou přispěl Luis Alberto. Skóre otevřel už ve 14. minutě kanonýr Ciro Immobile, Alberto vedení po devíti minutách zdvojnásobil a domácí už zápas až do konce kontrolovali. Španělský záložník skóre v 67. minutě zpečetil druhou trefou.

Italská fotbalová liga - 18. kolo:

Lazio Řím - AS Řím 3:0 (23. a 67. Alberto, 14. Immobile).

Barcelona kvůli pandemii odložila prezidentské volby

FC Barcelona musela kvůli koronavirové pandemii odložit volby nového prezidenta, jež měly být 24. ledna. V termínu se nemohou uskutečnit kvůli v současnosti platnému omezení pohybu osob v Katalánsku.

Barcelona proto požádala vládu autonomního společenství, aby se mohly volby uskutečnit poštou. Katalánská vláda tuto možnost prověřuje. Nový termín voleb nebyl určen.

Jeden z nejslavnějších klubů světa je bez řádného prezidenta od konce října loňského roku, kdy odstoupil Josep Bartomeu. Barcelonu vede jako prozatímní šéf Carles Tusquets, jenž se voleb účastnit nebude.

Kandidáty na prezidentskou funkci jsou Joan Laporta, Víctor Font a Toni Freixa. Za favorita je považován bývalý šéf Barcelony z let 2003-2010 Laporta, který slíbil, že udělá maximum pro udržení klubové ikony Lionela Messiho, jemuž v červnu vyprší smlouva.

Černý nedohrál zápas s Ajaxem, střídal už po osmi minutách

Útočník Twente Enschede Václav Černý nedohrál kvůli zranění dnešní zápas nizozemské ligy proti bývalému klubu Ajaxu Amsterodam. Český fotbalista, jenž v sobotu přispěl dvěma góly a asistencí k výhře 4:1 nad Emmenem, musel vystřídat už v osmé minutě. Twente dnes s Ajaxem prohrálo 1:3.

Třiadvacetiletý reprezentant, jenž má v této sezoně na kontě už šest gólů, se v šesté minutě uvedl nebezpečnou střelou, kterou ale brankář Ajaxu dokázal zlikvidovat. Po ní už příbramský odchovanec nemohl v zápase pokračovat a na hřišti ho vystřídal Ron Jans.

Atlético vítězstvím 2:0 nad Sevillou zvýšilo vedení v tabulce

Fotbalisté Atlética Madrid necelý týden po překvapivém vyřazení z poháru s třetiligovou Cornellou porazili v dohrávce 1. kola španělské ligy 2:0 Sevillu. Svěřenci trenéra Diega Simeoneho zvýšili vedení v tabulce na čtyři body před druhým Realem, jenž odehrál o dva zápasy více.

O vítězství nad úřadujícími šampiony Evropské ligy, kterým stále chybí zraněný český brankář Tomáš Vaclík, rozhodli brankami v 17. a 76. minutě Ángel Correa a Saúl Ňíguez. Atlético vyhrálo pátý ligový zápas za sebou a třináctý z šestnácti v sezoně.