FC Barcelona

FC Barcelona

Jeden z nejúspěšnějších španělských klubů, v posledním ročníku La Ligy (2015-16) vyhrála. Domovským stadionem je pro ni Nou Camp. Španělský titul vyhrála celkem 24krát, na kontě má také pět triumfů v Lize mistrů.

Jejím věčným rivalem je Real Madrid, jejich vzájemná střetnutí se nazývají El Clásico. Od léta 2014 ji trénuje Luis Enrique.

Mezi největší hvězdy týmu patří Argentinec Lionel Messi, Španěl Andrés Iniesta nebo Brazilec Neymar, který do klubu přišel v létě 2013.

Torres už může hrát za Barcelonu, umožnila to nová Umtitiho smlouva

Fotbalová Barcelona už může zaregistrovat novou posilu útočníka Ferrana Torrese. Umožnil jí to obránce Samuel Umtiti, který s klubem prodloužil smlouvu do roku 2026 a přistoupil na nižší plat. Katalánský celek o tom informoval na svém webu.

Torres zamířil na Camp Nou na konci prosince z Manchesteru City za údajných 55 milionů eur (1,3 miliardy korun). Dosud však nemohl v novém působišti nastoupit, protože zadlužená Barcelona po jeho příchodu nesplňovala pravidla finanční fair play.

Nyní už ale premiéře jednadvacetiletého španělského reprezentanta nic nebrání, protože Umtiti v novém kontraktu do konce června 2026 přistoupil na snížení platu. "Ukázal oddanost klubu a my mu děkujeme," uvedla Barcelona.

Osmadvacetiletý Umtiti působí v Barceloně od léta 2016, kdy přišel z Lyonu. S týmem získal dva tituly a s francouzskou reprezentací před čtyřmi lety vyhrál mistrovství světa.

Pokračovat