Mimořádná zpráva

FC Barcelona

FC Barcelona

Jeden z nejúspěšnějších španělských klubů, v posledním ročníku La Ligy (2015-16) vyhrála. Domovským stadionem je pro ni Nou Camp. Španělský titul vyhrála celkem 24krát, na kontě má také pět triumfů v Lize mistrů.

Jejím věčným rivalem je Real Madrid, jejich vzájemná střetnutí se nazývají El Clásico. Od léta 2014 ji trénuje Luis Enrique.

Mezi největší hvězdy týmu patří Argentinec Lionel Messi, Španěl Andrés Iniesta nebo Brazilec Neymar, který do klubu přišel v létě 2013.

Do Barcelony po Agüerovi z Manchesteru City přišel i stoper García

Barcelona po útočníkovi Sergiu Agüerovi získala druhého fotbalistu po vypršení smlouvy v Manchesteru City. Obránce Eric García se svým mateřským klubem podepíše pětiletý kontrakt obsahující výstupní klauzuli na 400 milionů eur.

Absolvent slavné barcelonské akademie La Masia strávil v Manchesteru City čtyři roky. Za A-tým anglických mistrů García odehrál 35 soutěžních zápasů, v minulé sezoně však i kvůli zdravotním problémům zasáhnul jen do 12 utkání.

Dvacetiletý stoper, který může alternovat i na kraji obrany, má na kontě sedm startů za španělskou reprezentaci a je v nominaci trenéra Luise Enriqueho na mistrovství Evropy.

Pokračovat