Real Betis Sevilla

Barcelona vyhodila trenéra z prvního místa. Skončil Valverde, Xavi ho ale nenahradí
Zahraniční ligy

Fotbalová Barcelona se rozhodla k překvapivému kroku. Na lavičce španělského mistra skončil Ernesto Valverde. Důvodem byly špatné výsledky v pohárech.

Nováček z Granady se ujal vedení v La Lize, Vaclík vychytal nulu

Fotbalisté Granady v andaluském derby porazili 1:0 Betis Sevilla a v neúplné tabulce španělské ligy se posunuli na první místo. Nováček soutěže vede o bod před čtveřicí Barcelona, jenž má však zápas k dobru, San Sebastian, Atlético Madrid a FC Sevilla, které k vítězství 2:0 nad Getafe pomohl čistým kontem brankář Tomáš Vaclík.

Český reprezentační gólman zaznamenal pátou nulu v probíhajícím ročníku La Ligy a celkově šestou v sezoně. O vítězství domácího celku rozhodli ve druhém poločase Lucas Ocampos a Javier Hernández, pro nějž šlo o první ligový gól od zářijového přestupu z West Hamu.

Jedinou branku Granady vstřelil v 61. minutě odchovanec Betisu Álvaro Vadillo a tým trenéra Diega Martíneze doma vyhrál počtvrté za sebou bez inkasované branky. Granada, jejímž nejlepším výsledkem v nejvyšší soutěži jsou dvě šestá místa ze 70. let, je navíc prvním nováčkem od Raya Vallecana v sezoně 1999/2000, který dokázal po deseti kolech vést španělskou ligu.

Na druhém místě je Barcelona, která má však kvůli odložení duelu s Realem Madrid o zápas méně. Díky dnešnímu vítězství 1:0 na hřišti Celty Vigo je třetí San Sebastian. Atlético Madrid je čtvrté, Real je o další bod zpět pátý, ale má k dobru přeložené El Clásico.

San Sebastian dnes hrál od 66. minuty v početní výhodě poté, co domácí záložník Pape Cheikh dostal druhou žlutou kartu během pouhých šesti minut a byl vyloučen. Hosté toho ale dokázali využít až osm minut před koncem, kdy se prosadil Alexander Isak.

Španělská fotbalová liga - 10. kolo:

Vigo - San Sebastian 0:1 (82. Isak), Granada - Betis Sevilla 1:0 (61. Vadillo), Levante - Espaňol Barcelona 0:1 (38. Bernardo), FC Sevilla - Getafe 2:0 (69. Hernández, 78. Ocampos), Pamplona - Valencie 3:1 (34. Oier, 48. Rubén García, 80. Estupiňán - 14. Rodrigo Moreno).

Villarreal s Cazorlou v sestavě nastřílel pět gólů Betisu, Dost se trefil v Německu

Fotbalisté Villarrealu tři dny po porážce 1:2 s mistrovskou Barcelonou deklasovali v předehrávce 7. kole španělské ligy 5:1 Betis Sevilla.
Nezačala dobře, pak si zastřílela. Barcelona porazila Betis, Griezmann dal dva góly

Barcelona i díky dvěma gólům Antoinea Griezmanna přehrála Betis 5:2 a částečně odčinila zaváhání z prvního kola, kdy prohrála s Bilbaem.
Real se rozloučil s neúspěšnou sezonou prohrou s Betisem, zaváhala i Barcelona

Fotbalisté Realu Madrid zakončili nevydařenou sezonu ve španělské lize domácí porážkou 0:2 s Betisem Sevilla.
Atlético porazilo Valencii a odložilo mistrovské oslavy Barcelony

Madridský tým z druhého místa tabulky na katalánského obhájce titulu ztrácí čtyři zápasy před koncem sezony devět bodů. Valencii patří páté místo.
Real zvítězil na hřišti Levante díky dvěma penaltám, Valencie popatnácté remizovala

Real Madrid vyhrál v 25. kole španělské ligy díky proměněným penaltám Karima Benzemy a Garetha Balea 2:1. Nezaváhalo ani Atlético proti Villarrealu.
Vaclík pustil dva góly a Sevilla prohrála s Bilbaem. Messi vstřelil 400. gól v lize

Barcelona porazila ve španělské lize Eibar 3:0 a upevnila si vedoucí místo v tabulce. Lionel Messi vstřelil jako první hráč 400. gól v La Lize.
Dembélé přišel pozdě na trénink a chybí kvůli tomu v nominaci Barcelony na zápas

Francouzský fotbalista Ousmane Dembélé chybí v nominaci Barcelony na nedělní ligový zápas s Betisem Sevilla z důvodu pozdního příchodu na sraz.

FC Sevilla po kuriózním vyloučení prohrála městské derby s Betisem. Podívejte se na video.
Barcelona zvítězila ve Villarrealu a znovu vede o pět bodů. Skórovali Suárez a Messi

Barcelona vyhrála 2:0 na půdě Villarrealu a na čele ligy má náskok pěti bodů před Valencií. O výhře rozhodli ve druhé půli Suárez s Messim.
Barcelona si proti Málaze upevnila vedení, druhá Valencie deklasovala Sevillu

Fotbalisté Barcelony porazili Málagu 2:0 a dál kralují španělské lize. Druhá Valencie nepoznala hořkost porážky ani v zápase se Sevillou.
Madridské fiasko. Real už s Ronaldem podlehl Betisu a na Barcelonu ztrácí sedm bodů

"Bílému baletu" nic nepomohl ani první ligový start Cristiana Ronalda po vypršení trestu. Betis vstřelil jediný gól ve čtvrté minutě nastavení.
Barcelona vstoupila do ligy výhrou a uctila oběti terorismu. Real zase bez potíží přehrál La Coruňu

Barcelona vstoupila do nové sezony vítězstvím 2:0 nad Betisem Sevilla. Tři body zařídil Gerard Deulofeu.
Citizens v předehrávce jen remizovali se Stoke. Na vedoucí Chelsea ztrácí deset bodů

Manchester City doma jen remizoval se Stoke a příliš nestáhl ztrátu na vedoucí Chelsea. Nerozhodný výsledek se zrodil také ve Španělsku.
San Sebastian po výhře nad Betisem útočí na Ligu mistrů

Španělský San Sebastian v domácí soutěži porazil v předehrávce 26. kola Betis Sevillu a útočí na pozici zajišťující účast v předkole Ligy mistrů.

Bod Barceloně zachránil v poslední minutě uruguayský kanonýr Luis Suárez, který s 16 brankami vévodí tabulce střelců.
Barcelona deklasovala La Coruňu, Atlético zostudilo Granadu a pozadu nezůstal ani Real

Seviila v domácí lize přetrhla černou šňůru a konečně vyhrála na hřišti soupeře. Barcelona doma rozstřílela La Coruňu. Real deklasoval Betis.
Barcelona zůstala po výhře na Betisu první, zvítězili i rivalové
Fotbal

Fotbalisté Barcelony zvítězili v 36. kole španělské ligy na hřišti Betisu Sevilla 2:0 a dál vedou tabulku.
Villarreal pouze remizoval s Betisem a ukončil sérii výher
Fotbal

Fotbalisté Villarrealu neprodloužili sérii šesti ligových výher. V zápase 20. kola španělské ligy remizovali s Betisem Sevilla 0:0.