Rayo Vallecano (fotbalový klub)

Španělský fotbal se rozjel dohrávkou zápasu, který začal v prosinci
Zahraniční ligy

Španělský fotbal se po koronavirové krizi rozjel druholigovou dohrávkou mezi Vallecanem a Albacete, kterou domácí tým vyhrál 1:0.

Nováček z Granady se ujal vedení v La Lize, Vaclík vychytal nulu

Fotbalisté Granady v andaluském derby porazili 1:0 Betis Sevilla a v neúplné tabulce španělské ligy se posunuli na první místo. Nováček soutěže vede o bod před čtveřicí Barcelona, jenž má však zápas k dobru, San Sebastian, Atlético Madrid a FC Sevilla, které k vítězství 2:0 nad Getafe pomohl čistým kontem brankář Tomáš Vaclík.

Český reprezentační gólman zaznamenal pátou nulu v probíhajícím ročníku La Ligy a celkově šestou v sezoně. O vítězství domácího celku rozhodli ve druhém poločase Lucas Ocampos a Javier Hernández, pro nějž šlo o první ligový gól od zářijového přestupu z West Hamu.

Jedinou branku Granady vstřelil v 61. minutě odchovanec Betisu Álvaro Vadillo a tým trenéra Diega Martíneze doma vyhrál počtvrté za sebou bez inkasované branky. Granada, jejímž nejlepším výsledkem v nejvyšší soutěži jsou dvě šestá místa ze 70. let, je navíc prvním nováčkem od Raya Vallecana v sezoně 1999/2000, který dokázal po deseti kolech vést španělskou ligu.

Na druhém místě je Barcelona, která má však kvůli odložení duelu s Realem Madrid o zápas méně. Díky dnešnímu vítězství 1:0 na hřišti Celty Vigo je třetí San Sebastian. Atlético Madrid je čtvrté, Real je o další bod zpět pátý, ale má k dobru přeložené El Clásico.

San Sebastian dnes hrál od 66. minuty v početní výhodě poté, co domácí záložník Pape Cheikh dostal druhou žlutou kartu během pouhých šesti minut a byl vyloučen. Hosté toho ale dokázali využít až osm minut před koncem, kdy se prosadil Alexander Isak.

Španělská fotbalová liga - 10. kolo:

Vigo - San Sebastian 0:1 (82. Isak), Granada - Betis Sevilla 1:0 (61. Vadillo), Levante - Espaňol Barcelona 0:1 (38. Bernardo), FC Sevilla - Getafe 2:0 (69. Hernández, 78. Ocampos), Pamplona - Valencie 3:1 (34. Oier, 48. Rubén García, 80. Estupiňán - 14. Rodrigo Moreno).

Zachraňující se Girona zdolala Sevillu s Vaclíkem, nečekaně prohrál i Real

Tým Tomáše Vaclíka prohrál venku podruhé za sebou a zkomplikoval si boj o čtvrté místo a Ligu mistrů. Real Madrid prohrál s posledním Vallecanem.
Atlético se po výhře nad Huescou posunulo na třetí místo, nováčkovi se nedaří

Atlético Madrid porazilo v 6. kole La Ligy nováčka z Huescy 3:0 a je na třetím místě. Barcelona a Real však mají náskok dvou bodů a zápas k dobru.
Vaclík nebyl daleko od čtvrtého čistého konta. Sevilla i tak ve Vallecanu snadno vyhrála

Český brankář Tomáš Vaclík odchytal za Sevillu páté soutěžní utkání a o čtvrtou nulu přišel na hřišti Vallecana až těsně před koncem z penalty.
Španělskou ligu opouštějí poprvé v historii dva madridské týmy
Fotbal

Z nejvyšší španělské fotbalové ligy sestupují Rayo Vallecano a Getafe a do druhé nejvyšší soutěže doprovodí Levante.
Vedoucí Barcelona deklasovala Gijón, Suárez dal čtyři góly
Fotbal

Fotbalisté Barcelony se i po 35. kole španělské ligy udrželi v čele tabulky.
Barcelona deklasovala Vallecano a překonala letitý rekord Realu Madrid
Fotbal

Fotbalisté Barcelony si v lize poradili bez větších potíží s Vallecanem 5:1 a pětatřicátým zápasem bez prohry překonali letitý rekord Realu Madrid.
Valencie remizovala s Vallecanem a je čtvrtá
Fotbal

Fotbalisté Valencie remizovali v dnešní dohrávce 34. kola španělské ligy na hřišti Vallecana 1:1 a posunuli se na čtvrté místo tabulky zajišťující…
Barcelona deklasovala Vallecano 6:1 i díky hattricku Messiho
Fotbal

Fotbalisté Barcelony deklasovali v utkání španělské ligy Vallecano 6:1 a posunuli se do čela tabulky o bod před Real Madrid.
Real začal ligu výhrou nad nováčkem z Cordóby
Fotbal

Fotbalisté Realu Madrid vstoupili do nového ročníku španělské ligy výhrou 2:0 nad Cordóbou.
Barca šesti góly sestřelila Vallecano, Messi dal opět 2 góly
Fotbal

Fotbalisté Barcelony a Atlétika Madrid ve španělské lize nezaváhali a nadále mají v čele tabulky stejný bodový zisk.
Real proti poslednímu málem ztratil tříbrankový náskok
Fotbal

Fotbalisté Realu se v madridským derby s Rayo Vallecanem zapotili a poslední tým tabulky porazili 3:2 Ronaldovým dvanáctým a třináctým gólem v sezoně.
Real díky Ronaldovu gólu v nastavení otočil zápas v Levante
Fotbal

Fotbalisté Realu Madrid na poslední chvíli odvrátili ve španělské lize druhou porážku v řadě a dvěma góly v závěru otočili duel s Levante.
Barcelona je i díky Pedrově hattricku stále stoprocentní
Fotbal

Fotbalisté Barcelony vyhráli i díky hattricku Pedra v 5. kole španělské ligy na hřišti Vallecana 4:0 a jsou bez ztráty bodu v čele tabulky.