Kuchta v Rusku debutoval gólem. Soupeř však protestuje, že kvůli trestu neměl hrát

Aktualizováno 6. 3. 2022 17:36
Český reprezentant Jan Kuchta dal hned při své premiéře v ruské fotbalové lize vítěznou branku. Pětadvacetiletý útočník rozhodl v 80. minutě o výhře Lokomotivu Moskva 3:2 nad Chimki. Podle ruského serveru sport-express ale hrozí Lokomotivu kvůli Kuchtově startu kontumační porážka, protože český hráč byl v prosinci v posledním utkání za Slavii v Ostravě vyloučen a trest si neodpykal.
Jan Kuchta v dresu Slavie.
Jan Kuchta v dresu Slavie. | Foto: Reuters

"Budeme jednat o podání protestu. Podle nás neměl Kuchta hrát. Na 90 procent jsme si tím jistí a nejspíš budeme protestovat. Navíc dal gól, takže nás to poškodilo," řekl člen vedení poražených Chimek Roman Těrjuškov. "Myslím, že s tou červenou kartou není problém," citoval Kuchtu sport-express.

Favorizovaný Lokomotiv doma vedl po poločase 2:1 a navíc hrál po Vianově vyloučení přesilovku, poslední celek soutěže přesto v 72. minutě zásluhou Okladnikova vyrovnal. O pár minut později si ale Kuchta naběhl na Žemaletdinovův pas a zařídil svému novému týmu první jarní body.

Bývalý útočník Liberce nebo Slavie, odkud zamířil do Ruska během zimní pauzy, navázal na střeleckou formu z přípravy. Lokomotiv výhrou částečně napravil čtvrteční pohárovou blamáž a porážku 0:4 s druholigovým Krasnojarskem.