Atlético Madrid

Jeden z nejúspěšnějších španělských fotbalových klubů, jenž v uplynulé sezoně La Ligy (2015-16) obsadil třetí místo.Celkem desetkrát v historii ovládlo Atlético domácí soutěž a dvakrát zvítězilo v Evropské lize.

Současným trenérem madridského klubu je Diego Simeone. Mezi největší hvězdy týmu patří Španělé Gabi a Fernando Torres či Diego Godín z Argentiny.

Atlético Madrid po šestigólové premiéře neskórovalo proti Huesce

Fotbalisté Atlética Madrid nedokázali ve druhém zápase v sezoně španělské ligy skórovat a na hřišti Huescy remizovali 0:0. Neprosadil se ani uruguayský útočník Luis Suárez, který o víkendu při premiérovém startu po přestupu z Barcelony přispěl dvěma brankami k vysoké výhře 6:1 nad Granadou. Druhé vítězství ve třetím utkání v lize vydřel Real Madrid, který zdolal Valladolid 1:0. O těsné výhře úřadujících mistrů rozhodl gólem brazilský útočník Júnior Vinícius.

Atlético si proti Huesce vypracovalo řadu šancí. Suárez, jenž tentokrát nastoupil v základní sestavě, měl blízko ke gólu ve druhém poločase, po sprinterském souboji s Andreasem Fernándezem už ale míč nedokázal protlačit kolem brankáře.

K sedmibodovým týmům v čele tabulky se přidal vedle Realu Madrid i Villarreal, který ve čtvrtém zápase v sezoně porazil Alavés 3:1. Dvěma góly k výhře přispěl Paco Alcácer.

Real se musel obejít bez zraněného Edena Hazarda. Favorita zachránil až Vinícius, jenž vystřídal Luku Joviče. Ten sice donutil brankáře hostů ke dvěma skvělým zákrokům, gólově se ale neprosadil. Brazilský útočník uklidil v 65. minutě do branky míč, který se k němu v pokutovém území odrazil od soupeřova obránce.

Atlético v La Lize deklasovalo Pamplonu 5:0 a je čtvrté

Fotbalisté Atlética Madrid v 29. kole španělské ligy deklasovali Pamplonu na jejím hřišti 5:0 a posunuli se na čtvrté místo tabulky znamenající postup do Ligy mistrů. Dva góly vstřelil Joao Félix.

Dvacetiletý portugalský talent otevřel skóre v 27. minutě a druhou branku přidal krátce po změně stran. V závěrečné čtvrthodince domácí Osasuna zcela odpadla a madridský favorit ještě zvýraznil svou dominanci. Postupně se trefili náhradníci Marcos Llorente, Álvaro Morata a Yannick Carrasco. Atlético v La Lize naplno bodovalo po sérii tří nerozhodných výsledků a připsalo si nejvyšší výhru v tomto ročníku.

Bilbao i ve druhém zápase španělské ligy po restartu sezony remizovalo, tentokrát uhrálo výsledek 2:2 na stadionu baskického rivala Eibaru. Hosté začali lépe a v osmé minutě otevřel skóre Raúl García z pokutového kopu. Eibar rychlý inkasovaný gól nepoložil a po chvilce srovnal Kike. Jeho spoluhráč Fabián Orellana v 79. minutě otočil skóre z další penalty, kterou sudí znovu nařídil až po zhlédnutí záběrů od videorozhodčího.

Domácí ale vedení udrželi jen dvě minuty, než o konečném výsledku rozhodl Asier Villalibre. Bilbao je na desátém místě tabulky, Eibar bodoval po sérii tří porážek a je šestnáctý.

V dalším utkání čtrnáctý Valladolid doma remizoval bez branek se sedmnáctým Vigem, které je dva body nad sestupovým pásmem.

Bývalý trenér Atlética, který vedl i Bejbla, zemřel ve věku 71 let

Bývalý srbský fotbalista a trenér Radomir Antič zemřel v Madridu ve věku 71 let. O jeho úmrtí bez bližších podrobností jako první informovalo na svém webu Atlético Madrid, s nímž mimo jiné slavil double. Ve Španělsku trénoval i velké rivaly Real Madrid a Barcelonu.

V Atléticu, v němž vedl i českého reprezentanta Radka Bejbla, působil natřikrát v letech 1995 až 2000. V první sezoně 1995/96 s klubem triumfoval v lize i v domácím poháru. Celkem ve Španělsku strávil 16 let ze své trenérské kariéry.

V letech 2008 až 2010 vedl Antič srbský národní tým, poté si vyzkoušel angažmá v čínské lize. Naposledy trénoval v roce 2015 tým Che-pej China Fortune.