SP ve sjezdovém lyžování • Lake Louise • 18:30

Super-G

Vítejte u on-line přenosu ze super-G žen v rámci SP ve sjezdovém lyžování v Lake Louise. Závod se pojede v neděli 5. prosince od 18:30.

Přeji příjemný nedělní večer. Víkendová nálož zimních sportů se pomalu chýlí ke konci a my se dnes zaměříme na super-G žen z kanadského Lake Louise. Českého fanouška musí zajímat především výkon Ester Ledecké, která absolvuje první zastávku světového poháru věnovanou rychlostním disciplínám.

V Lake Louise se dnes pojede poté, co jsme byli v předchozích dnech svědky dvou měření sil ve sjezdu. V obou případech kralovala naprosto dominantní Sofia Goggiová, která v pátek zvítězila o téměř půldruhé vteřiny a o den později vyhrála o 84 setin. Jak v pátek tak v sobotu byla druhá Breezy Johnsonová, která tak naznačila velmi dobrou formu.

Ester Ledecká zatím v Lake Louise nedokázala navázat na skvělé výsledky z roku 2019, kdy dokonce vyhrála úvodní sjezd v tomto kanadském resortu. V pátečním sjezdu byla Ledecká na 12. místě, o den později si dokonce o deset míst pohoršila.

Česká lyžařka se dnes na startu objeví s číslem 13 a okamžitě po ní pojede vítězka obou sjezdů Goggiová. Nicméně již od čísla 1 je potřeba být velmi bystrý. Počínaje Francescou Marsagliovou může kterákoliv lyžařka z úvodní dvacítky zabojovat o stupně vítězů. Od úvodu je to totiž jedna výborná lyžařka za druhou.

ZÁVOD BYL ZAHÁJEN.

1.

Úvodní metry dnešního super-G absolvuje Francesca Marsagliová, která nám stanoví první čas. S tím se pak bude porovnávat dalších jednapadesát lyžařek.

1.

Marsagliová je v cíli v čase 1:19,39. Italka předvedla poměrně dobrou jízdu bez viditelných chyb a uvidíme, na co to bude stačit.

2.

Vyrovnaný souboj mezi Marsaglivoou a Ricardou Haaserovou. Rakušanka se na všech měřených úsecích pohybovala v desetině rozdílu, ale nakonec zpackala závěrečnou pasáž.

3.

V cíli už je také první reprezentační kolegyně předchozí Ricardy Haaserové. Tamara Tipplerová zajela o poznání lépe a dokonce je se 61 setinovým náskokem první.

4.

Ariana Rädlerová je první vypadnuvší lyžařkou. Velmi záhy po startu se totiž nechala rozhodit a do jedné z následných branek se nevešla. Naštěstí z toho nebyl žádný velký pád.

5.

Po krátkém opravování tratě se představila Corinne Suterová. Jedna z možných favoritem na stupně vítězů zajela fantastický úvodní sektor, ale mezi prvním a druhým mezičasem výrazně ztratila. Výsledkem je až třetí místo se vteřinovou ztrátou.

6.

Ragnhild Mowinckelová předvedla podobnou jízdu jako Suterová. Zdá se, že vedoucí Tipplerové se skvěle povedl především prostřední úsek, kde všechny konkurentky ztrácí. Norka se nicméně řadí na druhou pozici před Francescu Marsagliovou.

7.

A máme novou vedoucí závodnici. Lara Gutová-Behramiová potvrdila, že patří mezi nejlepší v této disciplíně a s náskokem 39 setin sekundy poráží dosud vedoucí Tipplerovou.

8.

První, kdo útočil na nový nejrychlejší čas Gutové-Behramiové byla Tiffany Gauthierová a ta si dnešní závod nedá za rámeček. Téměř dvě vteřiny ztráty a až sedmé místo.

9.

Povedený výkon Federicy Brignoneové. Italka svedla hodně vyrovnaný souboj s vedoucím časem Gutové-Behramiové, ale nakonec je pomalejší i než aktuálně druhá Tamara Tipplerová.

10.

Ani Breezy Johnsonová nedokázala zaútočit na stupně vítězů, ale v cíli vypadá velmi spokojeně. Na čtvrtém místě ji od bronzového místa dělí půl vteřiny.

TOP 5 PO DESETI ZÁVODNICÍCH

 

1. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 1:18,39

2. Tamara Tipplerová (AUT) +0,39

3. Federica Brignoneová (ITA) +0,42

4. Breezy Johnsonová (USA) +0,97

5. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +0,98

11.

Největší domácí naděje je v cíli a je z toho průběžné čtvrté místo. Marie-Michele Gagnonová tak pro tento okamžik může být velmi spokojená. O pět setin dokázala překonat Breezy Johnsonovou.

12.

Po zpackaném výkonu Tiffany Gauthierové nebudou Francouzi spokojení ani s jízdou Romane Miradoliové. Druhá reprezentantka země galského kohouta je až jedenáctá.

13.

Nyní už zbystřeme, neboť je ve startovní brance připravená Ester Ledecká.

13.

Úvodní metry Ledecké vůbec nevyšly. Už na prvním mezičase má ztrátu čtyř desetin.

13.

Ester Ledecká se aktuálně řadí na sedmou pozici. Velká škoda, že to nebylo o trochu rychlejší, neboť jen sedm setin českou lyžařku dělí od čtvrtého místa.

14.

Fantastickou formu potvrzuje Sofia Goggiová. Italka vyhrála v Lake Louise dva sjezdy a momentálně jde i do čela super-G. Je totiž o 11 setin rychlejší než dosud vedoucí Gutová-Behramiová.

15.

Nicole Schmidhoferová nenapodobila výkon italské závodnice a řadí se až na desátou pozici. Ztráta téměř půldruhé vteřiny.

16.

Ester Ledecká je odsunuta na devátou pozici, neboť o pouhých sedm setin ji překonává Joana Hählenová. Švýcarka zajíždí totožný čas jako Gagnonová a mezi časem 1:19,31 a 1:19,39 máme celkem šest lyžařek. Neuvěřitelně vyrovnané klání.

17.

Také Elena Curtoniová zajíždí skvělý čas. Dokonce se dostala pod sedm desetin ztráty a to ji přináší průběžně páté místo. Italové zatím musí být spokojení.

18.

Velký útok na vedoucí Sofiu Goggiovou podnikla Mikaela Shiffrinová. Jenže v samotném závěru fenomenální Američanka ztratila více než půl vteřiny a nakonec je až pátá.

19.

Priska Nuferová dnes u svého jména nebude mít žádný výsledný čas. Po pádu končí ještě předtím než dorazila na první mezičas.

20.

Trať je v pořádku a představila se nám Christine Scheyerová. Rakušanka však nepředvedla svůj nejlepší výkon a řadí se až na šestnáctou pozici. Ztráta je poměrně výrazná.

TOP 5 PO DVACETI ZÁVODNICÍCH

 

1. Sofia Goggiová (ITA) 1:18,28

2. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +0,11

3. Tamara Tipplerová (AUT) +0,50

4. Federica Brignoneová (ITA) +0,53

5. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,58

11. Ester Ledecká +1,10

21.

Po druhé komerční přestávce šla do závodu Roberta Melesiová z Itálie. Od začátku to ale nebyla povedená jízda a výsledkem je téměř dvouvteřinová ztráta.

22.

Velmi nepovedený francouzský závod potvrzuje také Laura Gauchová. Šestadvacetiletá lyžařka se zařadila za Gauthierovou i Miradoliovou na poslední místo.

23.

Jasmine Fluryová sice měla dobrou rychlost, ale v technických pasážích ztrácela. Uvidíme, zda se ještě někdo dokáže vměstnat mezi nejlepší desítku. Švýcarka zamířila svým časem také ke konci druhé desítky.

24.

Úplně zpackaný závod od Stephanie Venierové. Rakušanka ztratila dvě a půl vteřiny, což znamená jednoznačně nejhorší čas.

25.

Novozélanďanka Alice Robinsonová byla téměř o vteřinu rychlejší než předchozí lyžařka. Šestnáctá pozice se ztrátou jedné vteřiny a třiasedmdesáti setin.

26.

Zdá se, že žádná další lyžařka už nedokáže zabojovat o umístění v nejlepší desítce. Maruša Ferková se svým časem přiblížila k výkonu Nicole Schmidhoferové, čímž je čtrnáctá.

27.

Ani Keely Cashmanové se neřadí mezi nejlepší. Naopak, dokonce je svým časem až třetí nejhorší lyžařkou z těch, které mají cílový čas.

28.

Pro Kiru Weidlovou to vypadalo na umístění v nejlepší dvacítce, avšak nakonec to o kousek nevyšlo.

29.

Start měla Mirjam Puchnerová fantastický a nakonec je z toho výborné umístění. Se startovním číslem 29 se totiž parádní jízdou vměstnala na třetí pozici. Odsouvá tak svou reprezentační kolegyni Tamaru Tipplerovou.

30.

Náš on-line přenos ukončujeme výkonem Nicol Delagové. Italka měla dokonce nejvyšší rychlost těsně před závěrem, ale rozhodující to určitě nebylo. Derlagová se řadí až na pětadvacáté místo.

S konstatováním, že vítězkou závodu se stane Sofia Goggiová z Itálie dnešní on-line přenos ukončujeme. Na stupně vítězů by se měla podívat Gutová-Behramiová, jež s italskou lyžařkou prohrála o 11 setin sekundy. Pro fantastické třetí místo si dojela Mirjam Puchnerová, která bere bronz se startovním číslem 29. Poměrně spokojená může být také Ester Ledecká, pro kterou je aktuálně připraveno 13. místo. Samozřejmě ještě mohou přijít nějaké změny, nicméně pravděpodobnost je poměrně malá.

Ode mě je to tedy pro dnešek vše. U dalších on-line přenosů na shledanou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Portugalská komise pro vyšetřování případů sexuálního zneužívání nezletilých v církvi dostala za pět dní 102 oznámení

Vytvoření nezávislé komise k vyšetřování případů sexuálního zneužívání nezletilých v církvi oznámila portugalská biskupská konference loni v listopadu. Před týdnem zveřejnila tato komise plán své práce. Zabývat se chce činy od 50. let minulého století, které mohli spáchat představitelé církve či její zaměstnanci například v církevních školách. Oznámení lze podávat telefonicky, mailem či přes zabezpečenou webovou stránku. Komise bude prověřovat i případy, na něž upozornila média či různé organizace.

Komise má fungovat rok a svá zjištění pak předá justici. Kromě psychiatra Pedra Strechta ji tvoří socioložka Ana Nunesová, exministr spravedlnosti Álvaro Laborinho Lúcio, psychiatr Daniel Sampaio, rodinná terapeutka Filipa Tavaresová a filmařka Catarina Vasconcelosová.

Aktualizováno před 31 minutami

Ničeho nelituji, vzkázal z vězení Navalnyj rok po svém zatčení

Maskovaný muž v pondělí v podvečer přepadl pobočku banky v Máchově ulici v Mladé Boleslavi. Na personál namířil krátkou střelnou zbraň a dožadoval se vydání peněz. Z banky si odnesl větší částku, její výši policie neupřesnila. Událost se obešla bez zranění, po pachateli kriminalisté pátrají, řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. O jakou banku šlo, neuvedla. V Máchově ulici je pobočka Moneta Money Bank.

Událost se stala kolem 17:30. "Do banky vešel muž ve věku 30 až 40 let, asi 180 centimetrů vysoký. Na hlavě měl kuklu, takže mu byly vidět jen oči. Hovořil česky a dožadoval se vydání finanční hotovosti," řekla mluvčí. Pachatel měl podle ní na sobě šedou pláštěnku, černé kalhoty a černé boty.

Kriminalisté po muži pátrají, pomáhají jim psovodi se služebními psy. "Na místě je několik hlídek, které prohledávají okolí," uvedla Schneeweissová. Policisté zároveň vyhodnocují kamerové záznamy a prověřují, zda měl pachatel funkční zbraň, nebo mohlo jít o maketu.

Muž si podle mluvčí peníze odnesl v igelitové tašce nebo pytli. Jak velkou částku odcizil, policie neuvedla. Schneeweissová pouze řekla, že šlo o větší obnos. Přesná částka se podle ní musí ještě vyčíslit, více informací by policie mohla zveřejnit v úterý. Pokud se jí do té doby nepodaří chytnout pachatele, policisté zveřejní také záznamy z kamer.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 51 minutami

Útočník přepadl se zbraní v ruce banku v Mladé Boleslavi, policie po něm pátrá

Maskovaný muž v pondělí v podvečer přepadl pobočku banky v Máchově ulici v Mladé Boleslavi. Na personál namířil krátkou střelnou zbraň a dožadoval se vydání peněz. Z banky si odnesl větší částku, její výši policie neupřesnila. Událost se obešla bez zranění, po pachateli kriminalisté pátrají, řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. O jakou banku šlo, neuvedla. V Máchově ulici je pobočka Moneta Money Bank.

Událost se stala kolem 17:30. "Do banky vešel muž ve věku 30 až 40 let, asi 180 centimetrů vysoký. Na hlavě měl kuklu, takže mu byly vidět jen oči. Hovořil česky a dožadoval se vydání finanční hotovosti," řekla mluvčí. Pachatel měl podle ní na sobě šedou pláštěnku, černé kalhoty a černé boty.

Kriminalisté po muži pátrají. "Na místě je několik hlídek, které prohledávají okolí," uvedla Schneeweissová. Policisté zároveň zjišťují, zda měl pachatel funkční zbraň, nebo mohlo jít o maketu.

před 1 hodinou

Obránce Král byl vyhlášen nejlepší hráčem týdne v AHL

Český hokejový obránce Filip Král z celku Toronto Marlies byl vyhlášen nejlepším hráčem uplynulého týdne v nižší zámořské soutěži AHL. Dvaadvacetiletý odchovanec Komety Brno v hodnoceném období na farmě týmu Toronto Maple Leafs bodoval ve všech čtyřech zápasech a zaznamenal dvě branky a čtyři asistence.

Další zprávy