Davidová létala vzduchem, Samková ukázala lokty. Češi se před Pekingem skvěle rozjeli

Davidová létala vzduchem, Samková ukázala lokty. Češi se před Pekingem skvěle rozjeli
Biatlonový kolotoč se rozběhl ve švédském Östersundu. A pro české barvy snad nemohl být první závod lepší.
V sobotním ženském vytrvalostním závodě na 15 kilometrů brala bezchybná Markéta Davidová zlato.
Ve sprintu zazářila Eva Puskarčíková, která s čistou střelbou zajela 11. nejlepší čas.
Mezi muži už to tak slavné nebylo. Michal Krčmář ve vytrvalostním závodě bral až 21. místo, ve sprintu bodoval pouze 27. Jakub Štvrtecký.
Foto: Igor Stančík/Český biatlon
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
30. 11. 2021 10:01
Zimní sezona se naplno rozjela. A tentokrát je olympijská. České sportovní naděje pro svátek pod pěti kruhy ji nastartovaly skvěle.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Londýnská policie vyšetřuje sérii večírků v rezidenci Borise Johnsona

Londýnská policie oznámila, že vyšetřuje řadu večírků, které se konaly v rezidenci a kanceláři premiéra Borise Johnsona v době protiepidemických uzávěr.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

České firmy obchody na Ukrajině neutlumují, na místě je ale obezřetnost

České firmy podle státní agentury CzechTrade zatím své obchody na Ukrajině z důvodu tamní krize neutlumují. Situace na trhu je stále standardní, agentura nemá žádné informace, že by byly zrušené nebo zpožděné dodávky do země. Na místě je ovšem zvýšená obezřetnost. Firmy by měly objednávky dodávat až po obdržení platby a při uzavírání nových smluv by měly s právníky detailně probrat body týkající se mimořádných okolností. Uvedla to ředitelka zahraniční kanceláře CzechTrade na Ukrajině Oksana Antonenko. 

Rusko rozmístilo u svých hranic s Ukrajinou a také v Bělorusku desetitisíce vojáků. Kyjev i některé západní země tvrdí, že se Moskva připravuje na možnou invazi na Ukrajinu a že chystá provokace, které by měly podobnou operaci zdůvodnit. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy