Za skútrem jezdí na pětimetrovém laně. Ledecká se na zbytcích sněhu vrhla na slalom

Sport ČTK Sport, ČTK
17. 4. 2020 16:23
Na posledních zbytcích sněhu trénuje dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká. Druhá žena sjezdu uplynulé sezony Světového poháru piluje slalom a obří slalom na Červenohorském sedle.
Ester Ledecká při závodu Světového poháru
Ester Ledecká při závodu Světového poháru | Foto: Reuters

Kvůli pandemii nového koronaviru byla sjezdařské sezona ukončena dříve a v Česku je vyhlášen nouzový stav. Od minulého úterý ale vláda umožnila aktivity na venkovních sportovištích, mezi které patří při splnění podmínek lyžování i snowboarding.

Ledecká s trenérem Tomášem Bankem a servismanem Milošem Machytkou tak vyrazili na svah. "Může se zdát, že je další sezona daleko a není kam spěchat, ale nevíme, kdy budeme moci jet do Rakouska. Uvědomujeme si vážnost situace, ale na druhou stranu je to naše práce a obživa," prohlásil Bank.

Vítězka sjezdu SP z kanadského Lake Louise Ledecká byla po návratu ze zahraničí dva týdny v karanténě. Pak trénovala doma a následně se povedlo dohodnout lyžování na severní Moravě. "Jsme velmi rádi. Dodržujeme všechny zásady proti koronaviru a musím říct, že to byl velmi kvalitní trénink," řekl Bank v České televizi.

Budíček mají ve 4:30 a trénuje se od šesti do půl deváté. "Abychom po jasné noci využili tvrdého sněhu a nepotkávali v této složité situaci moc lidí. A za současných podmínek je dvakrát třikrát náročnější trať připravit," uvedl kouč. Na kopec Ledeckou táhne na pětimetrovém laně skútr a jízdy se natáčejí z dálky na kameru.

Zpočátku Ledecká jezdila na úseku dlouhém přibližně 700 metrů. "Kam se vešlo třicet obřákových branek," přiblížil Bank. S táním sněhu se délka sjezdovky zkrátila asi na 400 metrů.

"Teď jezdíme jen slalom, ale je to dobré, doháníme technické disciplíny, na které jindy není čas," pochvaloval si Bank. Slalom se Ledecké hodí do kombinace a v budoucnu by mohla slalom i obří slalom zkusit také ve Světovém poháru.

Současný improvizovaný trénink je pozitivní vzhledem k blízké budoucnosti. Až to bude možné, vyrazí Ledecká na rakouské ledovce. "Jelikož se nám teď povedlo něco odjezdit, tak tam bude čas otestovat lyže na rychlostky," dodal Bank. Jarní měsíce jsou důležité pro zkoušení a hledání rychlých lyží na sjezd a super-G.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Miami po druhém pozitivním testu v týmu uzavřelo své centrum

Basketbalový klub Miami Heat uzavřel své tréninkové centrum poté, co měl jeho druhý hráč pozitivní test na koronavirus. Minulý týden informoval o nákaze Derrick Jones Jr., jméno druhého hráče zveřejněno nebylo. Podle listu Miami Herald se však počítá s jeho účastí při restartu NBA.

Mužstvo Heat už nehodlá trénovat v Miami před cestou do Orlanda, kde se má sezona zámořské ligy dohrát. Soutěž pro 22 týmů v uzavřeném komplexu Disney Worldu začne 30. července. Miami odehraje první zápas 1. srpna proti Denveru.

V minulých týdnech uzavřely kvůli odhaleným případům nákazy covidem-19 svá tréninková centra také Denver, Los Angeles Clippers a Brooklyn Nets.

Zdroj: ČTK
Další zprávy