Za skútrem jezdí na pětimetrovém laně. Ledecká se na zbytcích sněhu vrhla na slalom

Sport ČTK Sport, ČTK
17. 4. 2020 16:23
Na posledních zbytcích sněhu trénuje dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká. Druhá žena sjezdu uplynulé sezony Světového poháru piluje slalom a obří slalom na Červenohorském sedle.
Ester Ledecká při závodu Světového poháru
Ester Ledecká při závodu Světového poháru | Foto: Reuters

Kvůli pandemii nového koronaviru byla sjezdařské sezona ukončena dříve a v Česku je vyhlášen nouzový stav. Od minulého úterý ale vláda umožnila aktivity na venkovních sportovištích, mezi které patří při splnění podmínek lyžování i snowboarding.

Ledecká s trenérem Tomášem Bankem a servismanem Milošem Machytkou tak vyrazili na svah. "Může se zdát, že je další sezona daleko a není kam spěchat, ale nevíme, kdy budeme moci jet do Rakouska. Uvědomujeme si vážnost situace, ale na druhou stranu je to naše práce a obživa," prohlásil Bank.

Vítězka sjezdu SP z kanadského Lake Louise Ledecká byla po návratu ze zahraničí dva týdny v karanténě. Pak trénovala doma a následně se povedlo dohodnout lyžování na severní Moravě. "Jsme velmi rádi. Dodržujeme všechny zásady proti koronaviru a musím říct, že to byl velmi kvalitní trénink," řekl Bank v České televizi.

Budíček mají ve 4:30 a trénuje se od šesti do půl deváté. "Abychom po jasné noci využili tvrdého sněhu a nepotkávali v této složité situaci moc lidí. A za současných podmínek je dvakrát třikrát náročnější trať připravit," uvedl kouč. Na kopec Ledeckou táhne na pětimetrovém laně skútr a jízdy se natáčejí z dálky na kameru.

Zpočátku Ledecká jezdila na úseku dlouhém přibližně 700 metrů. "Kam se vešlo třicet obřákových branek," přiblížil Bank. S táním sněhu se délka sjezdovky zkrátila asi na 400 metrů.

"Teď jezdíme jen slalom, ale je to dobré, doháníme technické disciplíny, na které jindy není čas," pochvaloval si Bank. Slalom se Ledecké hodí do kombinace a v budoucnu by mohla slalom i obří slalom zkusit také ve Světovém poháru.

Současný improvizovaný trénink je pozitivní vzhledem k blízké budoucnosti. Až to bude možné, vyrazí Ledecká na rakouské ledovce. "Jelikož se nám teď povedlo něco odjezdit, tak tam bude čas otestovat lyže na rychlostky," dodal Bank. Jarní měsíce jsou důležité pro zkoušení a hledání rychlých lyží na sjezd a super-G.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Carnegie Hall bude mít zavřeno do dubna 2021

Slavná newyorská koncertní síň Carnegie Hall zůstane zavřená minimálně do 5. dubna 2021. Kvůli pandemii koronaviru o tom rozhodli její provozovatelé, píše agentura AP. Tím pádem má Carnegie Hall šanci stihnout jen závěr sezony 2020/21. Budova, která stojí od roku 1891 a zahrnuje tři sály, je zavřená od 12. března. Některé plánované koncerty se uskutečnily on-line. Začátkem příštího roku se kvůli pandemii ruší například večer filmové hudby Johna Williamse, autora soundtracků k Hvězdným válkám či Indiana Jonesovi, nebo vystoupení orchestrů z Vídně a Šanghaje.

Zdroj: AP
před 12 minutami

Starosta Novotný napsal, že chce aby komunista Ondráček "visel". Trestný čin to není, rozhodl soud

Starosta Prahy-Řeporyj Pavel Novotný (ODS) nespáchal trestný čin, když loni v květnu na Twitteru mimo jiné napsal, že by si přál, aby poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) "visel". Na konci září tak rozhodl odvolací Městský soud v Praze, který potvrdil, že by se skutkem měl zabývat správní úřad.

Novotný čelil obžalobě z podněcování k trestnému činu za to, že na twitteru napsal, že by si přál, aby komunistický poslanec Ondráček za návštěvu Doněcké lidové republiky "visel". Reagoval tak na příspěvek předsedy poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska, který o Ondráčkově cestě na ukrajinské území okupované proruskými separatisty zmínil, že se to "blíží vlastizradě".

Další zprávy