Ledecká narazila na zlatou žílu. Lyžařské okolí na jejího servismana házelo špínu

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
16. 4. 2020 6:44
Loni na jaře v rozkvetlé pražské botanické zahradě poprvé představila novou posilu. Lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká tam na tiskové konferenci oficiálně uvedla do týmu servismana Miloše Machytku. Po roce září štěstím, jaký kauf udělala. Přitom si o někdejším členovi servisu Šárky Strachové vyslechla i pomluvy.
Justin Reiter, Tomáš Bank, Ester Ledecká, Miloš Machytka
Justin Reiter, Tomáš Bank, Ester Ledecká, Miloš Machytka | Foto: Milan Kammermayer

Na konci loňské sezony řešila Ledecká, kým nahradit Petra "Olsena" Kouřila, který se jí o lyže a prkna staral čtyři sezony. Měla nabídky ze Slovenska i Slovinska, ale sáhla do českých vod.

"Je tady Miloš Machytka. Je to skvělý chlap a jsem ráda, že ho můžu přidat mezi své bodyguardy," říkala tehdy Ledecká. 

Machytka, který má na kontě lyžařské úspěchy se Strachovou, byl sám zvědav, jak do týmu zapadne. Charakterově je jiným typem člověka, než byl Kouřil. "Já jsem víc ukecaný, nejsem takový introvert. V Lake Louis jsem byl na startu nervózní víc než Ester," přiznal později Machytka.

Jenže po senzačním vítězství v prvním sjezdu mohly veškeré obavy stranou a pětadvacetiletá reprezentantka si služby nového servismana pochvalovala po celou sezonu.

"Zapadl nad očekávání. A mile mě to překvapilo. Já jsem Miloše jako potenciálního servismana sledovala už řadu, opravdu řadu let. Informovala jsem se na něj i u Šárky (Strachové), sledovala jsem jeho přístup k práci v Chile, kam s sebou beru české kluky - lyžaře, o které se tam staral. Takže jsem věděla, jak pracuje i jaký je to člověk," řekla deníku Aktuálně.cz Ledecká.

Pro Machytku nebylo angažmá u české obojživelnice jednoduché ani v tom, že se musel starat i o její snowboardy a komunikovat tak s oběma trenéry.

"Každý nový člen si s ostatními musí sednout, proto jsem se radila i s kluky v týmu a všichni byli jednoznačně a okamžitě pro," dodala.

Komu se posila v týmu dvojnásobné olympijské šampionky nelíbila, byl ale český lyžařský rybníček.

"Když se rozkřiklo, že o spolupráci s Milošem uvažuju, volal mamince nějaký chlapík z jedné lyžařské akademie ve známém českém středisku, ať si na Miloše dáme pozor, že je takový a makový, a házel na něj špínu," přiznala s tím, že Machytka dostával spoustu dalších nabídek.

"Všemožné české lyžařské instituce mu najednou začínaly nabízet hory doly… Takže jsem začala tušit, že jsem zřejmě narazila na zlatou žílu. A byla jsem potěšená, že dal přednost práci se mnou. Co vám budu povídat, mně teď stačí se jen na startu odrazit a jedu si jako král," směje se Ledecká.

 

Právě se děje

před 6 minutami

I třetí finále na ME ve vodním slalomu v Praze skončilo českým triumfem. Kajakářkám vládla Kateřina Kudějová, obhájkyně Amálie Hilgertová byla třetí.

před 59 minutami

Minsk v neděli čeká další protest proti Lukašenkovi, v sobotu policie zadržela 430 lidí

Běloruská metropole se připravuje na další velkou protivládní demonstraci, která má začít ve 13:00. Předchozí neděle se na protestech vždy sešlo kolem 100 000 lidí. Portál Nexta Life pohrozil postupným zveřejňováním jmen policistů, bude-li pokračovat násilí vůči lidem.

Běloruská policie v sobotu zadržela 430 lidí, kteří se v Minsku zúčastnili opozičního pochodu žen proti autoritářskému režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. Informovala o tom běloruská média s odvoláním na údaje, které zveřejnilo ministerstvo vnitra.

V zemi se přitom podle úřadu konalo celkem 14 akcí na podporu Lukašenka, na které přišlo dohromady 5600 lidí. Naproti tomu "celkový počet účastníků 11 protestních akcí podle něj nepřesáhl 900". V Minsku se prý pochodu žen zúčastnilo kolem 500 osob. Agentury AFP a Reuters přitom informovaly, že jen tohoto protestu v metropoli se zúčastnilo asi 2000 žen. 

před 1 hodinou

Do Nejvyššího soudu příští týden nominuji ženu, oznámil Trump

Americký prezident Donald Trump v sobotu na předvolebním mítinku v Severní Karolíně oznámil, že do amerického Nejvyššího soudu hodlá příští týden nominovat ženu. Informovala o tom agentura Reuters. Trumpova náhrada za zesnulou liberální soudkyni Ruth Baderovou Ginsburgovou by mohla dát konzervativcům v devítičlenném tribunálu významnou převahu. Nominaci musí schválit Senát, kde nyní mají většinu Trumpovi republikáni.

"Příští týden představím kandidátku. Bude to žena," řekl Trump svým stoupencům ve Fayetteville v Severní Karolíně. "Myslím, že by to měla být žena, protože skutečně mám mnohem raději ženy než muže," dodal. Jeho stoupenci mezitím skandovali: "Obsaďte to místo". Dříve Trump jako dvě možné kandidátky zmínil konzervativní soudkyně Amy Coneyovou Barrettovou a Barbaru Lagoaovou.

Ginsburgová ve věku 87 let v pátek podlehla rakovině. Soudkyní Nejvyššího soudu byla přes 27 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy