Brýle místo make-upu i létající Korejci. Před pěti lety Ledecká zlatem šokovala svět

Brýle místo make-upu i létající Korejci. Před pěti lety Ledecká zlatem šokovala svět
Když po olympijském triumfu v Pchjongčchangu na lyžích nesundala brýle ani při rozhovorech: "Na rozdíl od ostatních holek jsem na tohle nebyla připravená, takže jsem si ráno neudělala make-up."
O větrných podmínkách na OH v Pchjongčchangu: "Od rána bylo jasné, že je něco ve vzduchu. Ukázalo se, že to byli drobnější Korejci, kteří se nestihli zakotvit."
O přivítání na Staroměstském náměstí po návratu z OH v Jižní Koreji: "Původně jsem si říkala, že přijdu, u orloje se budou mrcasit nějací turisti, já řeknu Ahoj a půjdu zase domů. Jak jsem byla v Koreji, vůbec jsem nesledovala, jaký to tu má ohlas. Asi jsem se tu proslavila, jak koukám."
O Vánocích 2022. "Dneska jsme měli rodinný sněm, kde jsme si řekli, kdo přinese jaké kapry, do jaké rodiny půjdou hlavy kaprů, aby se udělala polévka. Prostě s elektronickou tužkou jsme si rozebrali, kdo má co za povinnosti. Já naštěstí žádné nemám, protože všichni vědí, že neumím vařit, takže já budu potom jenom jíst."
Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
Aktualizováno 17. 2. 2023 9:22
Sportovní obojživelnice Ester Ledecká přesně před pěti lety šokovala svět, když na olympijských hrách v Pchjongčchangu získala zlato v lyžařském super-G. O týden později vyhrála i paralelní obří slalom ve snowboardingu a stala se první ženou, která získala na jedné olympiádě dvě zlata v odlišných sportech. Připomeňte si, co říkala po senzačním triumfu i její nejvtipnější hlášky během kariéry.
 

Právě se děje

Další zprávy