Focení zezadu, štěbetání trenérů i kousání sítí. To jsou hlášky oslavenkyně Ledecké

Focení zezadu, štěbetání trenérů i kousání sítí. To jsou hlášky oslavenkyně Ledecké
Po letošní olympijské obhajobě na snowboardu, kdy měla jen dva dny na přípravu před lyžařským super-G. "Je to strašně divný, protože velká část mě je pořád na tom svahu a závodí na snowboardu. Na druhou stranu, další moje část už myslí na lyže. A jen opravdu malá část nějak oslavuje. Je to unikátní a srandovní situace uvnitř mé hlavy."
"Já nic brát nebudu, mám na to člověka. Je silnej, dokáže vzít obě věci." Rozesmátá odpověď Ester Ledecké jednomu ze zahraničních novinářů na OH v Pekingu na otázku, zda by si při požáru ve vlastním domě vzala raději lyže, nebo snowboard.
O pochvale od Jaromíra Jágra, který během olympiády v Pekingu přirovnal její snowboardovou dominanci k hokejovému Sovětskému svazu. "Cokoliv mi Jarda pošle, jakýkoliv vzkaz, jsem z toho hotová, rozdýchávám to ještě teď."
O tom, proč v cíli pekingského závodu vůbec neslavila, ačkoli právě obhájila zlato. "Když jsem startovala, věděla jsem, že je to finále. Ale v cíli si najednou nejsem jistá a říkám si: Fakt to bylo ono? Nechtěla jsem to pokazit a začít se radovat předčasně."
Foto: Ondřej Pýcha/Red Bull Content Pool
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
Aktualizováno 23. 3. 2022 11:31
Sportovní obojživelnice Ester Ledecká, olympijská vítězka ve sjezdovém lyžování i snowboardingu, slaví 27. narozeniny. Projděte si její nejvtipnější hlášky, které pronesla v rozhovorech.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Požáry letos v Evropské unii zničily 700 tisíc hektarů lesů

Letošní požáry zničily v Evropské unii 700 tisíc hektarů lesních porostů. Ve zprávě to uvedla Evropská komise, podle níž jde o nejvyšší údaj v tomto ročním období od roku 2006, kdy se začaly shromažďovat statistiky.

Agentura DPA spálené území přirovnání k téměř dvojnásobku Mallorky a připomíná, že období lesních požárů zdaleka neskončilo. V pěti zemích kvůli ohňům zaktivovali devětkrát mechanismus civilní obrany EU.

DPA napsala, že není zcela jasné, z jakých údajů EK čerpala. Evropský informační systém o lesních požárech uvádí, že do 13. srpna shořelo 660 tisíc hektarů lesa, přičemž do tohoto údaje nejsou zahrnuta všechna menší ložiska ohňů. Při jejich započítání statistika uvádí 715 tisíc hektarů spálených lesů.

V rámci evropského programu reakce na požáry bylo po vyžádání vysláno k hašení 29 letadel a osm vrtulníků. Na zemi je podpořilo 369 hasičů se stovkou vozidel. Tento mechanismus umožňuje zemím, které se ocitnout v naléhavé situaci, požádat o pomoc. Jejím koordinátorem je EK, která také hradí většinu nákladů za dopravu a další výdaje, uvádí DPA.

"Čelíme v Evropě náročnému létu," sdělil komisař pro krizový management Janez Lenarčič. Podle něj koordinační skupina situaci sleduje 24 hodin denně.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Zdrojem znečištění Odry by mohlo být rozmnožení řas, uvedla polská ministryně

Zdrojem znečištění řeky Odry, kde v poslední době uhynulo množství ryb, by mohlo být rozmnožení řas známých jako zlativky. Podle agentury PAP to ve čtvrtek řekla polská ministryně životního prostředí Anna Moskwová. O tom, že v říční vodě byla identifikována řasa, která svou toxicitou zabíjí ryby, už o den dříve hovořil německý vodní ekolog Christian Wolter z berlínského Leibnizova institutu.

Moskwová se odkázala na výsledky výzkumů polských odborníků. Podle ministryně se jedná o vzácné řasy, které produkují toxiny smrtelné pro ryby a měkkýše. Pro člověka jsou neškodné, dodala. V řece se podle ní mohly rozšířit kvůli suchu a nízké hladině vody, poznamenal PAP.

Wolter už dříve řekl, že ve vodě byla odhalena mikroskopická řasa Prymnesium parvum. Té se podle agentury DPA také někdy říká zlativka, ale nejde o její biologický název. Polská strana podle dostupných informací latinský název pro mikroorganismus zatím neupřesnila a není tak jasné, zda jde o stejný druh řasy, který objevili odborníci v Německu.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy