Karanténa roztančila i Ledeckou. Já, že jsem pohybově nadaná? směje se česká hvězda

Sport Sport
1. 4. 2020 21:29
Čerstvě pětadvacetiletá Ester Ledecká se přidala ke sportovcům, kteří se rozhodli své fanoušky během nucené závodní přestávky způsobené pandemií koronaviru bavit alespoň vtipnými příspěvky na sociálních sítích. Na apríla proto sdílela na sociálních sítích video, ve kterém dvě minuty tančí. Prý hlavně kvůli tomu, aby opravila ty, kteří ji považují za pohybově nadanou.

"Pořád se ještě najde spousta lidí, co si myslí, že jsem pohybově nadaná. Myslím, že tímhle videem je vyvedu z omylu," napsala Ledecká pod svůj příspěvek na Facebooku.

Vystoupení české lyžařské a snowboardistické hvězdy, která má stejně jako drtivá většina sportovců už od začátku března nucenou závodní pauzu, doprovází píseň "Disco inferno" od formace The Trammps z roku 1976. 

"Tak tady máte moji aprílovou jízdu. Trénovala jsem jsem to v karanténě celý týden. Snad vás tahle kulturní vložka pobaví," okomentovala své vystoupení samotná Ledecká. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Někteří maturanti skládají těžší test z matematiky, není součástí povinné státní zkoušky

Na středních školách se ve středu koná didaktický test pro maturanty, kteří se dobrovolně přihlásili k obtížnější zkoušce z matematiky. Test není součástí povinné státní maturity. Některé vysoké školy k jeho výsledkům ale přihlíží při přijímání ke studiu. Letos se pro něj rozhodlo 3405, tedy zhruba pět procent středoškoláků, kteří skládají maturitu poprvé.

Zkoušku s názvem Matematika+ nedělají maturanti vždy ve své škole, koná se jen ve vybraných. Přibližně tři čtvrtiny přihlášených k testu jsou z gymnázií. Zbytek hlavně z technických středních škol a lyceí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy