Mazák Synek, Špotáková za samopalem a pilný Maslák. Dukláci museli po roce do vojenských mundúrů

Barbora Špotáková si počínala při manipulaci se zbraní zkušeně, ale když potřebovala poradit, měla nablízku pětibojařku Natálii Dianovou.
Zhruba po roce se vybraní sportovci Dukly Praha sešli ve vojenském prostoru Březina poblíž Vyškova, aby zde prošli výcvikem. Do vojenských mundúrů se převlékla celá řada známých osobností z pole atletiky, kanoistiky, moderního pětiboje, vodního slalomu, veslování nebo cyklistiky.
Vojáci z povolání se první den výcviku cvičili hlavně ve střelbě z pistole a samopalu. Na snímku vidíme pálit z kratší zbraně čtvrtkaře Pavla Masláka a za ním rychlostního kanoistu Lukáše Trefila.
Výcvik probíhá každoročně pod vedením vyškovských instruktorů, právoplatných členů české armády. Jeden z nich zde vysvětluje sportovcům práci s pistolí CZ PHANTOM. Instruktoři známým tvářím leccos odpustili, ale rozhodně dbali na dodržování základních vojenských povinností.
Barbora Špotáková, s vojenskou hodností kapitánky, se výcviku zúčastnila již počtvrté. Při hodu granátem měla podle vlastních slov tendenci cíl spíše přehazovat, to na střelnici si počínala vcelku suverénně.
Foto: Jiří Šimeček
Ondřej Zoubek Jiří Šimeček, Ondřej Zoubek
10. 10. 2017 15:37
Podívejte se na fotografie z vojenského výcviku sportovců Dukly Praha, kterého se zúčastnili mimo jiné Barbora Špotáková, Ondřej Synek, Pavel Maslák nebo Josef Dostál. Hlavní náplní prvního dne byla střelba ze samopalu a pistole.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté na hranicích se Slovenskem zadrželi 240 migrantů a tři převaděče

Policisté od sobotního rána prověřili za 24 hodin na hranicích se Slovenskem 18 781 lidí, zadrželi 240 migrantů a tři převaděče. Vstup odepřeli 31 lidem, zpět na Slovensko vrátili 30 lidí. Policie to v neděli uvedla na Twitteru. Kontroly začaly o půlnoci ze středy na čtvrtek kvůli vysokému počtu uprchlíků, hlavně Syřanů, kteří přes Česko přecházejí do Německa a Rakouska.

V sobotu ráno havaroval na kraji Břeclavi převaděč s dodávkou, v níž převážel 29 utečenců ze Sýrie. Předtím se pokoušel ujet policii. Při nehodě se zranilo 21 lidí, bylo mezi nimi i pět dětí. Převaděč, který nehodu způsobil, vyvázl za volantem bez zranění.

Od zahájení kontrol do pátečního rána policie prověřila 23 521 lidí, zadržela 364 migrantů a 23 převaděčů, vstup odepřela 176 lidem, převážně ze Sýrie. Téměř tři desítky bývalých hraničních přechodů se Slovenskem i tzv. zelenou státní hranici budou stovky policistů hlídat minimálně deset dnů.

O dočasném zavedení kontrol rozhodla vláda v pondělí. Od začátku letošního roku zajistili policisté na území republiky téměř 12 tisíc migrantů, což výrazně překračuje čísla z roku 2015, kdy v Evropě vrcholila migrační krize. Zadrželi také 125 převaděčů, zatímco v minulých letech šlo řádově o jednotky či nižší desítky případů ročně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy