Mazák Synek, Špotáková za samopalem a pilný Maslák. Dukláci museli po roce do vojenských mundúrů

Barbora Špotáková si počínala při manipulaci se zbraní zkušeně, ale když potřebovala poradit, měla nablízku pětibojařku Natálii Dianovou.
Zhruba po roce se vybraní sportovci Dukly Praha sešli ve vojenském prostoru Březina poblíž Vyškova, aby zde prošli výcvikem. Do vojenských mundúrů se převlékla celá řada známých osobností z pole atletiky, kanoistiky, moderního pětiboje, vodního slalomu, veslování nebo cyklistiky.
Vojáci z povolání se první den výcviku cvičili hlavně ve střelbě z pistole a samopalu. Na snímku vidíme pálit z kratší zbraně čtvrtkaře Pavla Masláka a za ním rychlostního kanoistu Lukáše Trefila.
Výcvik probíhá každoročně pod vedením vyškovských instruktorů, právoplatných členů české armády. Jeden z nich zde vysvětluje sportovcům práci s pistolí CZ PHANTOM. Instruktoři známým tvářím leccos odpustili, ale rozhodně dbali na dodržování základních vojenských povinností.
Barbora Špotáková, s vojenskou hodností kapitánky, se výcviku zúčastnila již počtvrté. Při hodu granátem měla podle vlastních slov tendenci cíl spíše přehazovat, to na střelnici si počínala vcelku suverénně.
Foto: Jiří Šimeček
Ondřej Zoubek Jiří Šimeček, Ondřej Zoubek
10. 10. 2017 15:37
Podívejte se na fotografie z vojenského výcviku sportovců Dukly Praha, kterého se zúčastnili mimo jiné Barbora Špotáková, Ondřej Synek, Pavel Maslák nebo Josef Dostál. Hlavní náplní prvního dne byla střelba ze samopalu a pistole.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Twitter zavede funkci spropitného celosvětově, platby přijme i v bitcoinech

Internetová sociální síť Twitter se rozhodla rozšířit funkci, která uživatelům umožňuje jednoduše zasílat peníze autorům příspěvků, aby tak ocenili jejich činnost. Funkce spropitného s označením Tip Jar (sklenice na spropitné) bude nově dostupná celosvětově a platby bude přijímat i v bitcoinech. Twitter to oznámil ve čtvrtek. Firma tak chce držet krok s provozovateli jako Patreon, kteří funkci také nabízejí.

Twitter novou funkci od května testoval. Peníze jejím prostřednictvím mohli posílat všichni uživatelé, přijímat je ale byla schopna pouze skupina vybraných uživatelů, která zahrnovala například novináře, experty a zástupce neziskových organizací. Tato skupina by se však měla časem rozšiřovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy