Atletická svatba. Vicemistr světa Vadlejch se oženil se slovenskou vícebojařkou Slaničkovou

ČTK ČTK
9. 10. 2017 14:09
Zajímavá atletická svatba se odehrála o víkendu na Slovensku. Úspěšného českého oštěpaře Jakuba Vadlejcha spojil manželský svazek se slovenskou atletkou Lucií Slaničkovou.
Novomanželé s českou oštěpařskou elitou .
Novomanželé s českou oštěpařskou elitou . | Foto: Facebook Top Athletics

Považská Bystrica - Oštěpařský vicemistr světa Jakub Vadlejch se oženil. Dvojnásobný vítěz Diamantové ligy si o víkendu vzal vícebojařku Lucii Slaničkovou. Obřad se odehrál na Slovensku, odkud osmadvacetiletá Slaničková pochází. Fotografie ze svatby na Facebooku zveřejnila manažerská stáj Top Athletics, kam Vadlejch patří.

Do stavu manželského stříbrného medailistu z letošního MS v Londýně doprovodil i trenér Jan Železný a další členové jeho silné tréninkové skupiny. Nechyběl mistr světa z roku 2013 Vítězslav Veselý, překvapivý bronzový medailista z Londýna Petr Frydrych ani další účastník letošního MS Jan Jílek.

Na vrcholné úrovni se atletice věnuje také Slaničková. V minulosti závodila na 400 metrů překážek, letos se stala vícebojařkou. Na březnovém halovém mistrovství Evropy skončila devátá v novém slovenském rekordu 4409 bodů, na světový šampionát se nekvalifikovala.

 

Právě se děje

Další zprávy