Barbora Špotáková

Česká oštěpařka (*1981) závodící za Duklu Praha. Největším úspěchem kariéry jsou dva tituly olympijské vítězky na hrách v Pekingu 2008 a Londýně 2012. Na hrách v Riu 2016 byla třetí.

V Ósace roku 2007 získala titul mistryně světa, o deset let později získala v Londýně zlato znovu. V Curychu 2014 zkompletovala svoji sbírku "velkých" zlatých medailí vítězství v mistrovství Evropy.

Špotáková je od 13. září 2008 držitelkou světového rekordu v hodu oštěpem výkonem 72,28, jehož dosáhla ve Stuttgartu.

Komentář: Propad atletů byl nevyhnutelný. Češi musí fungovat jako tým
Atletika

Atletické MS dopadlo z českého pohledu podle předpokladů. Aby Češi mohli znovu vozit medaile, musí změnit přístup a nepodrážet si nohy navzájem.
Ogrodníková finálový nezdar oplakala, Šedivá mlčela. Špotáková vyhlíží olympiádu
Atletika

České oštěpařky cestou z plochy stadionu v Dauhá, kterou opouštěly ještě před vyvrcholením finále své disciplíny, vstřebávaly nezdar.
Medailový sen zhasl. České trio oštěpařek skončilo už v širším finále
Atletika

Obhájkyně předloňského titulu Barbora Špotáková skončila po třech sériích devátá, Nikola Ogrodníková byla jedenáctá a Irena Šedivá dvanáctá.
Historický okamžik na MS. Málem mi vypadaly vlasy, říká mladší kolegyně oštěpařek
Atletika

Celou čtvrtinu večerního finále oštěpařek tvoří Češky. Úspěch tria starších parťaček povzbudil také juniorskou mistryni Evropy Nikol Tabačkovou.
Komentář: Skvělé výkony v nedůstojných kulisách. Královna sportu v Kataru trpí
Atletika

MS v atletice nabízí na dráze od začátku úžasnou podívanou. Bohužel návštěvy v Dauhá tomu vůbec neodpovídají. Atletický svět je právem rozčarovaný.
Byla mi zima. Tohle nemá s atletikou nic společného, rozčilovala se Špotáková
Atletika

Oštěpařku Barboru Špotákovou při kvalifikaci na mistrovství světa rozčilovala klimatizace na stadionu v Dauhá.
Trio oštěpařek postoupilo do finále MS. Uspěla i čtvrtkařka Vondrová
Atletika

Trojnásobná mistryně světa Barbora Špotáková i další uchazečka o medaili Nikola Ogrodníková se udržely ve hře až posledním hodem.
Školkové bacily Špotákovou nerozhodily, energii si na MS přivezla od Zátopkové
Atletika

Oštěpařka Barbora Špotáková si na mistrovství světa přivezla rýmu i energii od olympijské vítězky z Helsinek 1952 Dany Zátopkové.
Formanová: Na medaili věřím jen Hejnové. Každá další placka by měla hodnotu zlata
Atletika

"Nechci být škarohlíd, ale v obrovské konkurenci má určitou medailovou šanci jen Hejnová," tvrdí Formanová těsně před startem atletického MS.
Věčná zranění dohnala lvici Elzu. Pokáč by o tom mohl složit písničku, říká Klučinová
Atletika

Vícebojařka Eliška Klučinová před dvěma týdny uzavřela atletickou kariéru. Aktuálně si užívá volnějších dní a čeká na písničku od partnera Pokáče.
Ještě nepatřím do starého železa, hlásí Špotáková. Soupeřky ani vedro na MS neřeší
Atletika

Oštěpařka Barbora Špotáková se letošního šampionátu v Dauhá zúčastní jako úřadující mistryně světa.
Devatenáctiletá čtvrtkařka Vondrová předběhla Hejnovou a kvalifikovala se na MS
Atletika

Stříbrná medailistka z ME do 22 let Vondrová ve finále jednoznačně porazila dvojnásobnou mistryni světa na 400 metrů překážek Zuzanu Hejnovou.
Ogrodníková byla v Londýně pátá. I podruhé v sezoně porazila Špotákovou
Atletika

I druhý duel českých oštěpařek v aktuálním ročníku Diamantové ligy vyhrála Nikola Ogrodníková.
Hejnová doběhla v Lausanne druhá, Špotáková po jediném hodu odstoupila
Atletika

Zuzana Hejnová a Barbora Špotáková na mítinku Diamantové ligy v Lausanne obsadily medailové pozice.
Lasickeneová útočila na světový rekord. Cítím se na něj, budu to dál zkoušet, řekla
Atletika

Marija Lasickeneová potvrdila v Ostravě pozici královny světové výšky. Oštěpařka Nikol Tabačková se vrací do akce po operaci lokte.
Ostrava tleskala světovému rekordu. Bahamská hvězda zaběhla nejlepší čas na 300 metrů
Atletika

Shaunae Millerová-Uibová časem 34,41 sekundy vylepšila šestnáct let starý výkon Mexičanky Any Guevaraové o 89 setin.
Nechala jsem se rozhodit, ale ostuda to není, prohlásila Špotáková a odjela spokojená
Atletika

Pokus těsně za 60 metrů a pak nic. Barbora Špotáková si ale ze čtvrtého místa v Ostravě nedělala hlavu. "Byla to klasická Tretra," krčila rameny.