Josef Dostál

Český rychlostní kanoista (*1993), který jako jediný tuzemský sportovec získal na olympiádě v Riu de Janeiro dvě medaile. V K1 na 1000 m byl druhý a se čtyřkajakem na stejné trati obsadil třetí místo. V této lodi tak navázal na bronz z Londýna 2012.

Rodák z Prahy je mistrem světa z roku 2014 v K1 i K4 na 1000 m., o rok později byl v individuálním závodě  druhý a bronzový ve čtyřkajaku.

Čtvero ročních období kajakáře Dostála. Bude se ze mě kouřit, slibuje před Tokiem
Olympijské hry

Olympijská naděje si pochvaluje, jak je na tom pro příští sezonu skvěle fyzicky.
Jedno srdce lodi hodně pomůže, říká Šlouf, i když někdy odejde předčasně z tréninku

Kanoista vytvořil úspěšnou dvojici s Josefem Dostálem, na nedávném MS si vybojovali místo na olympiádě v Tokiu.
Brambory cennější než stříbro. Cesta do Tokia na deblkajaku byla trnitá, řekl Dostál
Ostatní sporty

Kajakář Josef Dostál vybojoval na MS v Szegedu stříbro na kilometru, ale daleko více si cenil čtvrtého místa na deblkajaku s Radkem Šloufem.
Jedno stříbro a jen tři lodě na olympiádě. Kanoisté zažili nejhorší MS od roku 2011

O jediný český cenný kov se na šampionátu v Szegedu postaral kajakář Josef Dostál, který skončil druhý na kilometru.
Fanoušci dohnali Maďara ke zlatu. Neměl jsem na něj, ale Tokio mě těší, uznal Dostál

Druhé místo na singlu a postup na olympijské hry Josefa Dostála potěšily. Odpoledne bude na deblkajaku s Radkem Šloufem bojovat o finále.
Dostál vybojoval na MS stříbro na kilometru a kvalifikoval se do Tokia

Kajakář Josef Dostál byl druhý v závodě na kilometr na MS v Maďarsku. Bratrům Petru a Martinu Fuksovým na deblkanoi unikl postup do Tokia.
Kanoista Fuksa skončil druhý i na pětistovce v Duisburgu

Šestadvacetiletý nymburský rodák tak obsadil stříbrnou pozici i ve čtvrtém individuálním závodu v sezoně.
Kajakář Dostál vyhrál na SP kilometr, kanoista Fuksa byl druhý

Kajakář Josef Dostál vyhrál na Světovém poháru v Duisburgu závod na 1000 metrů a vylepšil bronzové umístění z úvodní regaty v Poznani.
Houby, studium a pak dřina v Japonsku. Dostál už začne přípravu na olympijské tažení

Kajakář Josef Dostál nedávno na MS v Portugalsku obhájil titul na 500 metrů a získal bronz na kilometru, sezonu ale považuje jen za průměrnou.
Po plodných letech propad. Čtyřkajak musí dostat víc prostoru, řekl Štěrba po nejslabším výkonu

Nově složenému čtyřkajaku v přípravě chyběl ostrý závod, ve finále MS totiž Zavřel, Šlouf, Dostál a Štěrba odjeli svůj vůbec nejslabší závod.
Nový čtyřkajak prošel do finále i s Dostálem na pokraji sil. Rodinný debl Fuksových neuspěl

Čtyřkajak v novém složení Zavřel, Šlouf, Dostál a Štěrba pojede na MS v Portugalsku o medaile. Martin a Petr Fuksovi spolu sbírali zkušenosti.
Brendel je král, uznal Fuksa po čtvrtém stříbru. Dostál zápasil na kilometru se strachem

Fuksa uznal, že na věčného rivala ani počtvrté na MS neměl, Dostála mrzelo horší rozložení sil. Na oba čekají v Portugalsku ještě týmové závody.
Další medaile pro českou výpravu na mistrovství světa. Fuksa vyjel stříbro, Dostál bere bronz

Kajakář Josef Dostál druhé zlato nepřidal, z kilometru bere bronz. Kanoista Fuksa si dojel pro stříbro.
Taktizování na druhý pokus vyšlo skvěle. Dostál pojede finále kilometru ve výhodné dráze

V pátek získal Josef Dostál na MS v Portugalsku zlatou medaili na pětistovce a dnes ve 13:21 českého času se porve o cenné kovy i na kilometru.
Portugalská odveta Dostála přišla o den dříve. Mistr světa viděl ryby a přepral soupeře i vítr

Kajakář Josef Dostál je počtvrté mistrem světa. Po semifinále žehral na špatnou dráhu, ale při rozjíždění viděl ryby a věděl, že zazávodí dobře.
Kajakář Dostál obhájil na MS zlato na 500 m, Fuksa má bronz

Česká kanoistická výprava v Portugalsku má dvě medaile ze závodu na 500 metrů.
Já jsem vyhrál? Tak to se nepovedlo, bručel Dostál. Ve finále půjde na pětistovce proti větru

Dostál vyhrál po rozjížďce také semifinálovou pětistovku a zdálo by se, že všechno běží jako na drátkách. Jenže český obr měl jiný záměr.