FOTO Válka krajanů a ženy v přesile. French Open začíná

Počet českých tenistek v pavouku French Open jasně převyšuje počet mužských krajanů. Podívejte se na los.
Druhý grandslamový turnaj sezony byl rozlosován. Podívejte se, jaké budou české naděje na Roland Garros a s kým se utkají.
Začněmě s Tomášem Berdychem. Česká mužská jednička se utká už v neděli s kanadským kvalifikantem Polanskym, což rozhodně nebude tak vážná překážka, jakou byl v minulém roce domácí Gael Monfils.
Ve druhém kole Berdych v případě očekávaného úspěchu vyzve buď Inda Devvarmana...
... nebo ruského hráče Oleksandera Nedovjesova.
Foto: CPA Eduard Erben
Sport Sport
25. 5. 2014 8:00
Podívejte se, kteří Češi budou od neděle bojovat na Roland Garros.

Podívejte se, kteří Češi budou od neděle bojovat na Roland Garros.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Babiš se má podle soudu omluvit za své výroky senátorovi Wagenknechtovi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun, rozhodl v pátek Okresní soud Praha-západ. Wagenknecht, který byl náměstkem, když Babiš vedl ministerstvo financí, to uvedl na twitteru. Premiér si za svými výroky stojí a plánuje se odvolat, sdělil ČTK v textové zprávě.

Soud vyhověl žalobě na ochranu osobnosti, Babiš je povinen písemnou omluvu zaslat do tří dnů poté, co rozsudek nabude právní moci, uvedl Wagenknecht. Jeho asistentka Karolína Žďárská řekla ČTK, že písemné vyhotovení rozsudku by mělo být k dispozici do dvou týdnů. "Zatím nemáme písemné vyhotovení, takže neznáme argumenty soudu, ale za svými výroky si stojím, budu se odvolávat," reagoval Babiš.

Wagenknecht byl prvním náměstkem ministra financí od února 2014 do června 2015, kdy ho Babiš odvolal podle pozdějšího Wagenknechtova vyjádření bez udání důvodu. Wagenknecht se před tím dostal do sporu s tehdejší ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO), když jeho auditorský tým našel chyby v tendru na monitorovací systém evropských fondů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy