French Open

French Open

Tenisový turnaj hraný v Paříži, jeden ze čtyř grandslamových turnajů (spolu s Australian Open, Wimbledonem a US Open). Hraje se pravidelně na přelomu května a června na antukových kurtech Rolanda Garrose. V roce 2022 se začne hrát v neděli 22. května.

Nejúspěšnějším tenistou na tomto turnaji je Španěl Rafael Nadal, který od roku 2005 vyhrál třináct titulů ve dvouhře. Mezi ženami má nejvíce triumfů Američanka Chris Evertová, která vyhrála Roland Garros sedmkrát mezi léty 1974-86. V roce 2021 se z triumfů radovali Novak Djokovič a Barbora Krejčíková, která se radovala společně s Kateřinou Siniakovou i z titulu v deblu. 

Po zavedení tiebreaku v závěrečných setech na Australian Open i Wimbledonu zůstává French Open posledním granslamovým turnajem s potřebou rozdílu dvou her rozhodující sady k vítězství.

Zverev si v semifinále Roland Garros zřejmě potrhal vazy v noze

Německý tenista Alexander Zverev, který se zranil v semifinále Roland Garros, má podle prvního vyšetření potrhané postranní vazy na pravé noze. Další vyšetření podstoupí po návratu domů v pondělí. Třetí hráč světa o tom informoval na svém instagramu.

"Nyní jsem na cestě zpět domů. Podle prvních lékařských kontrol to vypadá, že jsem si přetrhl několik postranních vazů na pravé noze. V pondělí letím do Německa, abych podstoupil další vyšetření a rozhodl se pro nejlepší a nejrychlejší způsob léčby," napsal na sociální síti pětadvacetiletý Zverev.

Olympijský vítěz z Tokia a finalista předloňského US Open se zranil v semifinálovém zápase Roland Garros s třináctinásobným šampionem Rafaelem Nadalem. Za stavu 6:7, 6:6 se Zverevovi při zahrávání vítězného míčku zasekla noha při skluzu na antuce a nekoordinovaně spadl na zem. Kurt opustil na vozíku, později se vrátil na hřiště o berlích a utkání vzdal. Ze hřiště ho vyprovázel potlesk.

Podle jeho bratra a manažera Mischy Zvereva bude pondělní vyšetření klíčové pro další plány. "Navštíví několik lékařů a poté budeme vědět víc. Pondělí je rozhodujícím dnem. Nevypadá to sice dobře, ale stále je naděje," řekl Mischa Zverev.

Po Zverevově skreči postoupil do finále Nadal, který může v Paříži zaútočit na rekordní 22. grandslamový titul v kariéře. Šestatřicetiletý Španěl vyzve v nedělním finále od 15:00 Nora Caspera Ruuda.

Zdroj: ČTK
Pokračovat