Jiří Veselý

Jiří Veselý

Český tenista (*1993), který se v červenci 2013 poprvé dostal do první světové stovky. Ještě nevyhrál žádný turnaj ATP, ale má na kontě čtyři triumfy z challengerů.

Jeho největším grandslamovým úspěchem je účast ve třetím kole na Wimbledonu 2014. V lednu 2015 vyhrál v novozélandskému Aucklandu svůj první turnaj ATP. Jako junior v roce 2011 ale ovládl Australian Open.

Veselý zdolal na Sardinii vítěze z Prostějova Majchrzaka

Nejlepší český tenista Jiří Veselý vstoupil úspěšně do antukového turnaje na Sardinii, jenž nově přibyl do kalendáře ATP Tour po koronavirové pauze. Daviscupový reprezentant porazil v úvodním kole 6:1, 7:5 vítěze zářijového challengeru v Prostějově Kamila Majchrzaka z Polska.

Sedmadvacetiletý Veselý vyhrál první zápas v přímořském letovisku Forte Village na jihu italského ostrova za 83 minut. Přes úvodní kolo přešel na třetím turnaji po sobě - na Roland Garros vypadl ve druhém kole s Rusem Karenem Chačanovem, jenž předtím vyřadil právě Majchrzaka.

O postup do čtvrtfinále si 67. hráč světa Veselý zahraje s vítězem úterního duelu mezi domácími tenisty Lorenzem Sonegem a Giuliem Zeppierim.

Pokračovat