Petra Kvitová

Česká tenistka (*1990), dlouhodobě v první desítce světového žebříčku WTA. Jejím největším úspěchem jsou vítězství na Wimbledonu 2011 a 2014. V roce 2011 rodačka z Fulneku také vyhrála Turnaj mistryň, což jí vyneslo až na druhé místo na světě (dosud nejlepší umístění).

Na olympiádě v Rio de Janeiru vybojovala bronz ve dvouhře.Hned šestkrát s českým týmem vyhrála Fed Cup. Po boku Tomáše Berdycha také zvítězila v Hopman Cupu (2012). Celkem má na kontě 27 singlových titulů.

V prosinci 2017 ji v bytě přepadl agresor, který jí nožem vážně poranil levou ruku a s následky zranění se dodnes potýká.

Trenérem Petry Kvitové je od roku 2017 Jiří Vaněk.

Skvělá Kvitová. Češka otočila duel se Sakkariovou a je ve čtvrtfinále Australian Open
Tenis

Loňská finalistka úvodního grandslamu sezony porazila Marií Sakkariovou z Řecka 6:7, 6:3 a 6:2.
Kvitová smetla z cesty ruskou hrozbu. V osmifinále ji čeká překvapivá soupeřka
Tenis

Působivá dvanáctizápasová vítězná šňůra Jekatěriny Alexandrovové skončila. Nebezpečnou Rusku v Melbourne vyřídila Petra Kvitová.
Cítím z ní správnou energii, věří Heninová Kvitové. Tu teď čeká pražská ranařka
Tenis

Snadná práce v první, dřina ve druhém kole a teď čeká Petru Kvitovou na Australian Open třetí zkouška.
Po těžkém testu soupeřka z Prahy. Uvidíme, kdo to víc napálí, tuší Kvitová
1:19
Tenis

Překvapivě těžkým testem prošla Petra Kvitová ve druhém kole tenisového Australian Open.
Kvitová ve větru odvracela setboly, krizi ale zvládla. Další Češky v Melbourne končí
1:19
Tenis

Petra Kvitová postoupila do třetího kola grandslamového Australian Open. Sedmá nasazená si dnes v Melbourne poradila s nepříjemnou Paulou Badosaovou.
Nekončící řada českých tenistek udivuje Wilandera. Inspirují celý svět, říká
Tenis

České tenistky jsou na okruhu WTA sezonu co sezonu pořádně vidět a obdivuje je i bývalá světová jednička Mats Wilander.
Plíšková půjde do finále, předpovídá expert. Podle McEnroea potřebuje štěstí na los
Tenis

Před rokem došly obě největší české tenisové hvězdy mezi čtyři nejlepší hráčky Australian Open. Zopakují to?
Kvitové bylo líto plačící Siniakové, ta se po výprasku v Melbourne cítila trapně
Tenis

Jeden z nejlepších výkonů tenistky Petry Kvitové v prvním kole na grandslamu "odnesla" na Australian Open Kateřina Siniaková.
Nelítostná Kvitová rozplakala krajanku. Strýcová po 11 letech padla v prvním kole
Tenis

Marie Bouzková v prvním kole Australian Open nepřekvapila obhájkyni titulu Naomi Ósakaovou, vypadla i zkušená Barbora Strýcová.
Kvalifikačním sítem v Melbourne prošla jen Krejčíková, Martincová končí
Tenis

Krejčíková přehrála ve finále kvalifikace Vickeryovou, Martincová podlehla Cocciarettové. Světová jednička Bartyová ovládla turnaj v Adelaide.
"Petro, nikam se nehýbej". Nadal i Serena rozesmáli Kvitovou, hrálo se pro Austrálii
1:04
Tenis

Parádní tenisovou zábavu a velkou finanční pomoc přinesla charitativní exhibice hraná v Melbourne za účasti největších hvězd.
Sympatický duel. Plíšková či Kvitová se předhání, kdo zlanaří k charitě víc fanoušků
1:04
Tenis

Organizátoři Australian Open se snaží alespoň zmírnit následky rozsáhlých požárů a spolu s hráči pořádají sbírky.

Kvitová týden před Australian Open zrušila start v Adelaide

Petra Kvitová zrušila start na novém turnaji WTA Tour v Adelaide, který pro ni měl být generálkou na úvodní grandslam sezony Australian Open. V Brisbane v sobotu prohrála semifinále a dnes pořadatelé v Adelaide oznámili, že česká tenistka se jejich podniku nezúčastní.

Kvitová měla být v Adelaide nasazenou trojkou. Z českých hráček se v soutěži představí světová jednička ve čtyřhře Barbora Strýcová a také Markéta Vondroušová, jež se vrací na kurty po půlroční pauze a zářijové operaci zápěstí.

Grandslam v Melbourne začne 20. ledna.

Fantastický obrat. Plíšková přežila kritický druhý set a porazila Ósakaovou
Tenis

Kvitová na turnaji končí, když ztratila nadějně rozehrané semifinále.
Každý rok přijde s něčím novým, obává se Keysová Kvitové. Češka zvládla úvodní facku
Tenis

Facka Petru Kvitovou probrala natolik, že vyhrála suverénně šest sad v řadě a v Brisbane je už v semifinále.
Kvitová prosvištěla v Brisbane do semifinále, napodobila ji i Plíšková
Tenis

Petra Kvitová si na turnaji v Brisbane zahraje o finále. V pátečním čtvrtfinále porazila Jennifer Bradyovou 6:4, 6:2.
Plíšková vstup do sezony zvládla, teď ji ale čeká postrach Češek. Válí i její sestra
Tenis

Karolína Plíšková a Petra Kvitová si na turnaji v australském Brisbane zahrají čtvrtfinále.