Karolína Plíšková

Česká tenistka a dvojče další hráčky Kristýny Plíškové (*1992). V roce 2010 ovládla juniorské Australian Open.

V březnu 2013 poprvé vyhrála turnaj WTA v Malajsii, když ve finále porazila Američanku Mattekovou Sandsovou. Celkem na okruhu vyhrála šestkrát. Deset triumfů si připsala na okruhu ITF.

Spolu se sestrou Kristýnou získaly v říjnu 2013 první deblový titul na okruhu WTA v Linci. Poté získaly ještě další tři.

Průlomový pro ni byl rok 2014, kdy v Soulu a Linci získala dva turnajové tituly a dostala se do první třicítky. V květnu 2015 přidala páté turnajové vítězství v singlu v Praze. V srpnu 2016 opanovala turnaj v Cincinnati, krátce na to postoupila do finále US Open, kde nestačila na Němku Angelique Kerberovou.

Karolína Plíškova je s českým týmem dvojnásobnou vítězkou Fed Cupu (2015 a 2016).

Plíšková a Muchová se ucházejí o ceny WTA

Tenistky Karolína Plíšková a Karolína Muchová se po výkonech v září korunovaných ziskem titulu ucházejí o tradiční ceny WTA za jednotlivé měsíce. Světová dvojka Plíšková vyhrála 15. září premiérový turnaj v Čeng-čou a je jednou z tří nominovaných na hráčku měsíce, o týden později se své první trofeje dočkala Muchová v Soulu a může vyhrát anketu o průlom měsíce.

Plíšková byla v nominaci na hráčku měsíce už za leden a březen. Stát se může druhou letošní českou vítězkou po dubnovém triumfu Petry Kvitové. Nyní mohou fanoušci hlasovat do sobotní půlnoci také pro Arynu Sabalenkovou z Běloruska, jež obhájila titul ve Wu-chanu, a Naomi Ósakaovou. Japonka zase zvládla tlak a ovládla turnaj v rodné Ósace.

Muchová je v nominaci na průlom měsíce v letošní životní sezoně již potřetí. V dubnu to bylo za finále pražského turnaje, za červenec díky postupu do čtvrtfinále Wimbledonu. Tentokrát je šampionkou ze Soulu. V nominaci jsou s ní Alison Riskeová, Jelena Rybakinová a Rebecca Petersonová.

Češky poráží americký dril. Umíte vybrousit tenisový talent, chválí Hantuchová
Tenis

V rozhovoru pro Aktuálně.cz Daniela Hantuchová přiznala, jak obdivuje české hráčky nebo jaké je mít za kolegu Johna McEnroea.
Sestry Plíškovy si o titul v Pekingu nezahrají, v semifinále ztratily vedení
Tenis

V semifinále ukončila vítěznou sérii sedmadvacetiletých dvojčat lotyšsko-ukrajinská dvojice Jelena Ostapenková, Dajana Jastremská.

Semifinále v Pekingu vyneslo Ósakaové postup na Turnaj mistryň

Japonská tenistka Naomi Ósakaová se jako pátá hráčka v pořadí kvalifikovala na Turnaj mistryň. Vítězka letošního Australian Open si zajistila start na prestižním vrcholu sezony dnešním postupem do semifinále turnaje v Pekingu.

Už dříve se do Šen-čenu na závěrečnou akci roku pro osmičku nejlepších hráček kvalifikovaly vítězka Roland Garros Ashleigh Bartyová z Austrálie, Karolína Plíšková, wimbledonská vítězka Rumunka Simona Halepová a šampionka US Open Bianca Andreescuová z Kanady.

O postup na Turnaj mistryň dál usiluje i šampionka z roku 2011 Petra Kvitová, která má na kontě už šest startů. V žebříčku sezony jí aktuálně patří šesté místo za Ósakaovou a stejně jako Japonka mohla získat jistotu, pokud by v Pekingu zvládla dnešní čtvrtfinálový duel s Bartyovou.

Turnaj mistryň s rekordní dotací 14 milionů dolarů se letos uskuteční poprvé v čínském Šen-čenu. Hrát se bude od 27. října do 3. listopadu.

Kvitová prosvištěla do čtvrtfinále a jde na mladou Ukrajinku, která zničila Plíškovou
Tenis

Sedmadvacátá hráčka žebříčku zasypávala českou favoritku tvrdými a přesnými údery od základní čáry, pomohla si šesti esy a odvrátila i oba brejkboly.
Bartyová ani Plíšková nezaváhaly, souboj o světovou jedničku pokračuje
Tenis

Světová dvojka Karolína Plíšková vstoupila do turnaje ve Wu-chanu výhrou 6:3, 6:3 v druhém kole nad americkou tenistkou Amandou Anisimovovou
Stoupni si dál a nestřílej to. Plíšková radila sestře Kristýně jako trenérka
Tenis

V takové roli čeští fanoušci Karolínu Plíškovou jen tak neuvidí.
Nejtěžší trofej v životě, tvrdila Plíšková po triumfu. Od jedničky ji dělí sto bodů
Tenis

"Nechci se stresovat. Mým cílem je hrát dobrý tenis, o to se snažím," říká rodačka z Loun o možnosti být znovu první hráčkou světa.
Dokonalý český triumf. Plíšková vyhrála turnaj v Čeng-čou, trofej má i Peschkeová
Tenis

Na okruhu WTA letos získala rodačka z Loun už čtvrtý titul a celkově patnáctý v kariéře.
Dvě Češky ve finále. V Číně si o trofej zahrají Plíšková i Peschkeová
Tenis

Karolína Plíšková porazila v semifinále turnaje v Čeng-čou Australanku Alju Tomljanovicovou 6:3, 6:2. Soupeřce nabídla jediný brejkbol.
Fenomén Bianca. Navrátilovou i Plíškovou její ego udivuje, jiné už začíná štvát
Tenis

Bianca Andreescuová je v Kanadě národní hrdinkou, ve zbytku světa si ovšem buduje značně kontroverzní pověst.
Dvě výhry za pár hodin. Plíšková zvládla dohrávku i třísetový boj a je v semifinále
Tenis

Nasazená jednička na turnaji v Čeng-čou vyhrála odložený duel proti Poloně Hercogové, vzápětí udolala i Sofii Keninovou.

Karolína Plíšková bude v Čeng-čou dohrávat 2. kolo ve čtvrtek

Nepříznivé počasí znemožnilo tenistce Karolíně Plíškové dohrát na turnaji v Čeng-čou dnešní zápas druhého kola s Polonou Hercogovou. Nejvýše nasazená česká hráčka získala první set 6:3, ve druhém pořadatelé duel za stavu 5:2 pro slovinskou tenistku nejprve kvůli dešti přerušili a následně po chvíli čekání odložili na čtvrtek.

Aktuální světová dvojka Plíšková, která měla v Číně v úvodním kole volný los, vybojovala první set navzdory dvěma ztraceným servisům za 39 minut. Ve druhém přišla v šestém gamu o podání potřetí a Hercogová, která byla tentokrát na servisu bezchybná, měla po hodině a 20 minutách blízko k vyrovnání.

Válka vsedě vede do pekla. Plíšková musí najít způsob, jak se ještě zmáčknout
Tenis

Není divu, že se Karolíně Plíškové otázky na to, kdy konečně přijde grandslamový triumf, už trochu zajídají.
Plíškovou unavuje dostávat otázky, kdy vyhraje grandslam. Už si to ani nepřeju, říká
Tenis

"Myslím, že pojedu dál a budu čekat. Šancí mám dost. Doufám, že se mi všechno jednou sejde," přeje si česká tenistka.
Plíšková nezvládla souboj s Kontaovou a pohrdla šancí být po US Open jedničkou
Tenis

Tenistka Karolína Plíšková prohrála v osmifinále US Open a přišla o možnost stát se po turnaji světovou jedničkou.