Radek Štěpánek

Radek Štěpánek

Český tenista (*1978), člen vítězného daviscupového týmu z roku 2012 a 2013. Nejvýše se v singlovém žebříčku ATP vyšplhal na osmé místo v roce 2006. Ve stejném roce se dostal do čtvrtfinále Wimbledonu.

Mnohem více úspěchů posbíral ve čtyřhře, kde byl v roce 2012 i čtvrtý na světě, když s Indem Leanderem Paesem vyhrál Australian Open i US Open. Ve smíšené hře vybojoval spolu s Lucií Hradeckou bronz na olympiádě v Riu 2016.

V letech 2012 a 2013 rozhodl v pátých duelech finále Davisova poháru, v obou případech jako nejstarší tenista v historii této soutěže.

Byl ženatý s bývalou tenistkou Nicole Vaidišovou, poté byla jeho partnerkou Petra Kvitová, ale i s tou se rozešel.

Šestačtyřicetiletý Paes se příští rok rozloučí s tenisem

Šestačtyřicetiletý indický tenista Leander Paes příští rok skončí s tenisem. Osmnáctinásobný grandslamový vítěz oznámil, že sezonu 2020 pojme jako rozlučkovou a bude hrát jen vybrané turnaje.

Paes zahájil profesionální kariéru v roce 1991 a během tří dekád získal jeden singlový a 55 deblových titulů. Na grandslamech triumfoval desetkrát ve smíšené a osmkrát v mužské čtyřhře, v níž se mu dařilo i s českými spoluhráči. Jeden grandslamový titul získal s Martinem Dammem a po dvou s Lukášem Dlouhým a Radkem Štěpánkem.

Na vrcholu kariéry vytvořil Paes dvojici s krajanem Mahéšem Bhúpáthím, s nímž v letech 1997-2011 vyhrál 26 turnajů včetně tří grandslamových. Byl také světovou deblovou jedničkou.

"Těším se na rok 2020, kdy budu hrát pár vybraných turnajů, budu cestovat se svým týmem a slavit se všemi přáteli a fanoušky po celém světě. Chci tento rok využít k tomu, abych všem řekl 'děkuji'," uvedl na twitteru rodák z Kalkaty, jenž poslední turnaj vyhrál téměř před pěti lety v Aucklandu 2015.

Zdroj: ČTK
Pokračovat