grandslam

Ósakaová v Melbourne hrát nebude, důvod není znám

Vítězka Australian Open z let 2019 a 2021 Naomi Ósakaová letos v Melbourne startovat nebude. Oznámili to na twitteru pořadatelé, aniž by uvedli důvod absence pětadvacetileté japonské tenistky a bývalé světové jedničky.

Aktuálně 42. hráčka žebříčku WTA nehraje od září, kdy na domácím turnaji v Tokiu kvůli zdravotním problémům vzdala zápas druhého kola. Předtím na US Open, které také dvakrát v kariéře vyhrála, i Roland Garros vypadla v prvním kole, mezitím vynechala Wimbledon.

Ve startovní listině úvodního grandslamu roku, který začne 16. ledna, původně figurovala, ale nebyla přihlášena k žádnému z klasických přípravných turnajů v Adelaide či Hobartu. Místo tenisových aktivit se v minulých dnech objevovala v Evropě po boku přítele rappera Cordaea v jeho příspěvcích na sociálních sítích.

Ósakaová se z tenisového dění stáhla i v roce 2021 kvůli psychickým potížím. Tehdy odstoupila z French Open po pozdvižení, které vyvolala svým rozhodnutím nemluvit se zástupci médií. Vrátila se až na olympijských hrách, na kterých neuspěla, a později si opět vybrala dvouměsíční pauzu.

Pokračovat