FOTO Cyklistika 2013: sexismus, dominance i česká sláva

Podívejte se na průřezovou galerii cyklistickým rokem 2013 aneb Na to nejzajímavější, co pro vás z tohoto sportu vybrala redakce Aktuálně.cz.
Cyklistickou ročenku začněme hezky od začátku. Na jarních klasikách se ve skvělém světle předvedlo několik cyklistů. Peter Sagan vyhrál Gent–Wevelgem, jenže Kolem Flander nestačil na švýcarského Spartaka Fabiana Cancellaru. Stupně vítězů si tak chtěl zpříjemnit štípnutím krásné belgické hostesky Mayi do pozadí, strhl se kolem toho ale obrovský humbuk. Výsledek? Slovenský mladík se omluvil a dle zákulisních zpráv nejspíše vtípek splnil účel - oba se totiž měli dát údajně dohromady.
Klasiku Amstel Gold Race pak senzačně opanoval český závodník Roman Kreuziger. Ten se tak skvěle uvedl ve svém novém angažmá - stáji Saxo-Tinkoff. Kdo by tušil, že to nejlepší má v této sezóně ještě před sebou.
První Grand Tour Giro d´Italia sezóny opanoval domácí suverénně "Žralok" Vincenzo Nibali. S pelotonem se ještě více než Nibali ale pohrálo počasí, vždyť po delší době zažili závodníci i to, že byla zrušena na jednom z třítýdenním etapáků etapa - v tomto případě ta devatenáctá.
Na letošní jubilejní Tour de France se sice etapy nerušily, ale málem zkracovaly. Hned v té první totiž pořadatelé na Korsice, kde startovala "Stará dáma" poprvé v historii museli řešit hodně velkou nepříjemnost - na cílové rovince zaparkoval týmový autobus stáje Orica-GreenEDGE. To by nebyl takový problém, pokud by do něj neměli pár minut na to dorazit cyklisté. Autobus se sice z nepříjemností dostal, už tak nervózní peloton ale na toto doplatil několika pády. S postupem času si ale všichni z této situace dělali legraci...
Foto: Oficiální zdroj
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
25. 12. 2013 14:30
Podívejte se na průřezovou galerii cyklistickým rokem 2013.

Podívejte se na průřezovou galerii cyklistickým rokem 2013 aneb Na to nejzajímavější, co pro vás z tohoto sportu vybrala redakce Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha chce automatizovat vjezd a placení na parkovištích P+R

Vedení hlavního města chce zautomatizovat vjezd, výjezd a placení na záchytných parkovištích P+R. Řidiči se zaregistrují prostřednictvím aplikace Moje Praha a nový systém bude snímat registrační značku vozu a následně vyřídí i platbu. ČTK to v rozhovoru řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Systém nyní město testuje v Letňanech. Řidiči zde ale zatím musí platbu vyřešit v aplikaci. Praha má dlouhodobě potíže s počtem míst na P+R a chystá jejich vybudování na dalších místech.

"Cílem je zmenšit fronty. Je spočítáno, že za standardních podmínek trvá výjezd v současné době 18 sekund. Ten se zkrátí na 14 sekund, což se možná nezdá, ale v praxi to bude významné," řekl Hřib.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy