Hýčkají si d'Artagnana a blyštivý diamant. Štybarovi radí šéf: Nervy strč do kapsy
Cyklistika

Štybarův tým stojí na prahu sezony, v níž bude obhajovat 68 triumfů. Vedle českého jezdce by měli stát v popředí mušketýr a belgický supertalent.
Déšť v Anglii přece nepřekvapí, říká Tesař. MS cyklistů bavilo, ale mělo svou kaňku
Cyklistika

Déšť, chlad a vítr provázely cyklistický šampionát v Yorkshiru. Nejen strhující závod mužů hodnotí Lubor Tesař, bronzový medailista z MS 1993.
Kreuziger: Extrémní den v extrémních podmínkách, výsledek bereme
Ostatní sporty

Loňské šesté místo Romana Kreuzigera zůstává i po dnešním silničním závodě na cyklistickém MS nejlepším výsledkem v samostatné historii ČR.
Pedersen se v dešti a větru stal prvním dánským cyklistickým šampionem
Cyklistika

Mads Pedersen se stal překvapivě jako první dánský cyklista mistrem světa v elitním závodě s hromadným startem.

Junior Bouček skončil na MS devátý, silniční závod vyhrál Simmons

Americký cyklista Quinn Simmons se stal juniorským mistrem světa v silničním závodu. Cílem 148,1 dlouhé trati z Richmondu do Harrogate projel po dlouhém úniku osamoceně s náskokem 56 sekund před Italem Alessiem Martinellim. O zatím suverénně nejlepší český výsledek na šampionátu v Británii se postaral na devátém místě Jakub Bouček.

Osmnáctiletému Simmonsovi unikla medaile v pondělní časovce juniorů, kde ho na čtvrtém místě dělilo od bronzu sedm sekund. Pro zlato si dnes dojel po sólojízdě dlouhé přes 30 kilometrů a stal se mezi juniory prvním americkým šampionem od roku 1991. "Neřekl bych, že jsem to tušil, ale z téhle trati jsem měl velmi dobrý pocit. V časovce jsem neměl takové nohy, jaké bych si představoval, takže to byla extra motivace na tohle," řekl Simmons.

Mladí jezdci USA získali na MS medaili naposledy v roce 1994 a dnes slavili hned dvě. Bronz totiž vybojoval Magnus Sheffield, který byl nejrychlejší ve čtyřčlenné skupině pronásledovatelů 37 sekund za Martinellim. "Měl jsem dnes za sebou silný tým. Všem těm klukům musím hrozně poděkovat. Prakticky od nultého kilometru byli v čele, Magnus to perfektně připravil, a když pak dosprintoval třetí, tak to byl pro Ameriku perfektní den," dodal Simmons.

V další desetičlenné skupině o 12 sekund později protnul cíl jako třetí osmnáctiletý Bouček. Výrazně si tak polepšil oproti 69. místu z loňského mistrovství světa v Innsbrucku, na vítěze ztratil minutu a 45 sekund. "Vydal ze sebe v závěru všechno. Američané ale dnes měli opravdu silný tým," konstatoval reprezentační trenér Tomáš Konečný.

Do první dvacítky se vešel na 19. pozici také Pavel Bittner, který měl více než dvouminutové manko. Během závodu byl spolu s oběma americkými medailisty v úniku pěti jezdců, z něhož pak nezadržitelně nastoupil Simmons.

"Pavel předvedl fantastický výkon. Je v kategorii juniorů prvním rokem a dokázal zachytit důležitý moment závodu a reálně bojoval o medaili," prohlásil Konečný. "S výkonem našich kluků jsem moc spokojený. Splnili, co jsme si domluvili, všichni udělali maximum a byli vidět," dodal.

S velkou ztrátou dorazili do cíle 50. Bruno Stoček a 59. Jakub Ťoupalík. Mathias Vacek závod nedokončil.

Místo útoku na desítku se Otruba koupal v kaluži. Měli jsme o ní vědět, zlobil se
Cyklistika

Cyklistické MS v hrabství Yorkshire se při časovce mužů do 23 let změnilo ve vodní sport. Doplatil na to i Jakub Otruba při pádu v hluboké kaluži.

Cyklista Dennis obhájil na MS zlato v časovce, Bárta skončil 33.

Australský cyklista Rohan Dennis obhájil na mistrovství světa v britské Harrogate zlato v časovce. Na trati dlouhé 54 kilometrů kraloval s časem 1:05:05,35 hodiny stejně jako loni v Innsbrucku.

Devětadvacetiletý Dennis porazil o minutu a osm sekund druhého Belgičana Remca Evenepoela, který se stal v 19 letech a 243 dnech nejmladším medailistou v závodech elitní kategorie v historii světových šampionátů. Třetí skončil se ztrátou minuty a 55 sekund Ital Filippo Ganna.

Jan Bárta obsadil 33. místo se ztrátou 5:21 minuty. Druhý český zástupce Josef Černý skončil o pět pozic za ním, za časem vítěze zaostal o téměř sedm minut.

Mistrovství světa v silniční cyklistice v Harrogate (Británie) - časovka:

Muži elite (54 km): 1. Dennis (Austr.) 1:05:05, 2. Evenepoel (Belg.) -1:08, 3. Ganna (It.) -1:55, 4. Bevin (N. Zél.) -1:57, 5. Dowsett (Brit.) -2:01, 6. Craddock (USA), 7. Kangert (Est.) oba -2:07, 8. Oliveira (Portug.) -2:09, 9. Martin (Něm.) -2:27, 10. Küng (Švýc.) -2:46, …33. Bárta -5:21, 38. Černý (oba ČR) -6:55.

Bjerg potřetí ovládl časovku mužů do 23 let na MS, Otruba 34.

Teprve dvacetiletý dánský reprezentant Mikkel Bjerg vyhrál už potřetí za sebou časovku mužů do 23 let na mistrovství světa v silniční cyklistice. Jediný český účastník závodu, který se jel mezi britskými městy Ripon a Harrogate za hustého deště, Jakub Otruba se podobně jako mnoho dalších soupeřů nevyhnul na zaplavené trase pádu a skončil na 34. místě.

"Horší závod jsem nejel asi ani v Rumunsku. V kritických místech na trati nebyl ani jeden pořadatel, který by signalizoval rizikové místo. Během závodu jsem navíc kvůli pádu dvakrát musel měnit kolo a uvidím, jestli se mi povede do pátečního závodu dát dohromady poraněné lýtko," uvedl Otruba na facebookovém profilu své stáje Elkov Author.

Jandová dojela v časovce juniorek na 25. místě, Vacek 42.

Mathias Vacek skončil v časovce juniorů na mistrovství světa v silniční cyklistice v britském Harrogate na 42. místě a další český jezdec Pavel Bittner dojel na 53. pozici. Z triumfu se radoval Ital Antonio Tiberi, který zvládl 27,6 kilometru dlouhou trať za 38:28,25 minuty.

V kategorii juniorek obsadila Veronika Jandová 25. místo a Kristýna Burlová skončila na 37. pozici. Zlato získala Ruska Ajgul Garejevová, jež 13,7 kilometru absolvovala za 22:16 minuty.

Merckx nenechal soupeřům ani drobky. Tour si připomíná 50 let od zrození Kanibala
Tour de France

Před 50 lety Eddy Merckx poprvé vyhrál Tour. Na počest legendárního belgického cyklisty s přezdívkou Kanibal se letos startuje v Bruselu.
Další účast na Tour místo obhajoby Gira. Froome pojede ve Francii s Thomasem

Britský cyklista Chris Froome nebude letos obhajovat loňské vítězství na Giru d'Italia a pokusí se popáté v kariéře vyhrát Tour de France.
Zlaté kolo pro nejlepšího cyklistu roku náleží světovému šampionovi Valverdemu
Cyklistika

Španěl Alejandro Valverde byl vyhlášen časopisem Vélo jako vítěz Zlaté kola pro nejlepšího cyklistu roku. Cenu mu předal krajan Miguel Indurain.
Češi si na cyklistickém MS myslí na medaile, Sagan má asi letos smůlu
Cyklistika

Rakouský Innsbruck hostí MS v silniční cyklistice. A Češi, kteří na něj poslali rekordních 21 reprezentantů, mají před šampionátem velké ambice.
Jak na stupně vítězů při MS v cyklistice? Vezměte si za ženu Slovenku Katarínu
Cyklistika

První Peter Sagan, třetí Michael Matthews. Co medailisty ze závodu MS v cyklistice spojuje? Doma jim držely palce slovenské manželky Kataríny.
Juniorským mistrem světa je Dán Johansen, čeští cyklisté neuspěli

Novým juniorským mistrem světa v cyklistice se stal Dán Julius Johanse, stříbro a bronz berou Italové Rastolli a Gazzoli. Češi neuspěli.
Štybar: Favorit nejsem, ale mělo by se jet na mě. Cítím formu i obrovskou šanci uspět na MS

Český cyklista Zdeněk Štybar říká, že na žádném cyklistickém šampionátu ještě neměl tak velké šance uspět jako letos.
Vítěz Gira Dumoulin kvůli přípravě na MS vynechá Vueltu

Vítěz Gira d'Italia Tom Dumoulin se v srpnu nezúčastní poslední Grand Tour v sezoně španělské Vuelty.
Slováci: Sagan je bůh, náš národní poklad. Terminátor po obhajobě začal věřit na osud
Cyklistika

Peter Sagan podruhé za sebou ovládl světový šampionát v cyklistice a svým famózním triumfem spustil lavinu reakcí.
Sagan přijel k obhajobě na poslední chvíli. Nemám co ztratit, říká. Po titulu touží hlavně sprinteři
Cyklistika

Mistrovství světa v silniční cyklistice vrcholí závodem mužů, kteří od 9.30 bojují na 257 kilometrech v katarské poušti o duhový trikot.
Mistrem světa mezi cyklisty do 23 let je Halvorsen, Češi neuspěli

Michal Schlegel, jenž byl loni sedmý, obsadil 123. místo se ztrátou více než pět minut na vítěze.