FOTO Tour na koloběžce: pohoda, cigárko či usínání ve sjezdu

Foto: Pavlína Soukupová
Antonín Vavrda Antonín Vavrda, Pavlína Soukupová
24. 7. 2013 0:00
Podívejte se na fotogalerii z účasti šestičlenného týmu koloběžkářů na letošní Tour de France.

Podívejte se na fotogalerii z účasti šestičlenného týmu koloběžkařů na letošní Tour de France. Ti den před pelotonem absolvovali vždy stejnou porci kilometrů jako o 24 hodin později Chris Froome a spol.

A ne vždy to byla pohodička, jak by mohla naznačovat úvodní fotografie naší galerky...

 

Právě se děje

před 13 minutami

Ve Strakonicích kvůli Ústavnímu soudu opakovaly volby. Původní vítěz ještě posílil

Opakované obecní volby ve Strakonicích vyhrálo hnutí Strakonická Veřejnost. Získalo 64,72 procenta hlasů, což znamená 17 mandátů v 21členném zastupitelstvu. Strakonická Veřejnost tak ještě zvýraznila své vítězství v porovnání s řádnými volbami v říjnu 2018.

Tehdy ji podpořilo 51,1 procenta voličů. Jeden z neúspěšných kandidátů Karel Jánský (Změna pro Strakonice) ale podal stížnost, že v radničním zpravodaji, na výlepových plochách i sloupech lamp byla Strakonická Veřejnost zvýhodněna. Ústavní soud nakonec rozhodl, že se volby zopakují.

Do zastupitelstva se kromě Strakonické Veřejnosti dostaly ještě dva subjekty. 3Koalice pro silné Strakonice získala tři a Jihočeši 2012 jeden mandát. Volební účast činila 48 procent. V opakovaných volbách usilovalo o podporu deset subjektů. Poprvé kandidovalo i hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího. Podpořilo jej 3,32 procenta voličů.

Další zprávy