FOTO Tour na koloběžce: pohoda, cigárko či usínání ve sjezdu

I takhle může vypadat odpočinek při vrcholovém sportovním výkonu...
Koloběžky, ty pro dospělé, nikoliv dětské či skládací, rozhodně jako hračky nevypadají. Přední kolo má 28 palců, to zadním menší většinou 20. Mají klasické čelisťové brzdy vpředu a vidlicové vzadu. "Když je třeba, dá se dobrzdit podrážkami. Jsme rádi, že v posledních letech si již lidé kupují hlavně tyhle dospělácké koloběžky," řekl Aktuálně.cz Jan Vlášek, šéf šestičlenné výpravy, která má za sebou úspěšně zvládnutou Tour de France na těchto strojích.
"Koloběžka stojí kolem 10-12 tisíc. A de facto na ni nemusíte na rozdíl od kola po vytažení z krabice už nic dělat. My jsme učinili jedinou úpravu, když jsme pootočili řídítky a trochu je vysunuli výše, aby nás nebolela záda na těch téměř 3500 kilometrech," usmívá se Vlášek.
Při pohledu na fotografie z jejich mise se dá tento krok celkem pochopit...
Jízdu na koloběžce dle něj ale zvládne kdokoliv. Podle jeho slov i člověk, který stál maximálně na nám dobře známých dětských koloběžkách, je schopen třicetikilometrový výlet na dospělácké koloběžce zvládnout za necelé dvě hodinky.
Foto: Pavlína Soukupová
Antonín Vavrda Antonín Vavrda, Pavlína Soukupová
24. 7. 2013 0:00
Podívejte se na fotogalerii z účasti šestičlenného týmu koloběžkářů na letošní Tour de France.

Podívejte se na fotogalerii z účasti šestičlenného týmu koloběžkařů na letošní Tour de France. Ti den před pelotonem absolvovali vždy stejnou porci kilometrů jako o 24 hodin později Chris Froome a spol.

A ne vždy to byla pohodička, jak by mohla naznačovat úvodní fotografie naší galerky...

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Hasiči na D1 na Benešovsku zasahovali v minulých dvou dnech kvůli tragické hromadné nehodě na 49. kilometru ve směru na Brno. Při nedělní havárii cisterny a čtyř osobních aut jeden řidič uhořel, deset lidí ošetřili záchranáři. Kvůli palmovému oleji, který vytekl z cisterny, tam stále platí výstraha na kluzkou vozovku a omezení rychlosti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

Další zprávy