Sekáč je ve formě. Zařídil výhru Kazaně ve Vladivostoku a vládne české produktivitě

28. 10. 2018 14:01
Jiří Sekáč prožil v říjnu už druhý tříbodový zápas. Na výhře Kazaně ve Vladivostoku se český útočník podílel dvěma góly a přihrávkou.
Kazaňský Jiří Sekáč je dlouhodobě nejproduktivnějším českým hráčem v KHL.
Kazaňský Jiří Sekáč je dlouhodobě nejproduktivnějším českým hráčem v KHL. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Nejproduktivnější český hokejista v Kontinentální lize Jiří Sekáč zařídil dvěma góly a přihrávkou vysoké vítězství Kazaně 5:1 ve Vladivostoku. Jediný gól domácího celku vstřelil Karel Kubát.

Vladivostok šel do vedení v 6. minutě, kdy Kubát dorazil do sítě Mereskinovu střelu. Admiralu se díky tomu podařilo vyhrát úvodní třetinu, ale favorizovaní hosté pak využili střelecké převahy k otočení skóre.

Sekáč už po 37 sekundách druhé části hry využil přesilovku a vyrovnal, v 39. minutě pak přihrál na vítěznou branku Batyršinovi. V 60. minutě pojistil český útočník výhru obhájců titulu pátým gólem, který mu ale přiřkl až videorozhodčí.

Sekáč má v této sezoně KHL na kontě devět branek a 12 asistencí. Tříbodový zápas prožil v říjnu podruhé.

Stále jen jednu porážku má na kontě Jekatěrinburg. Nejlepší celek ligy zvládl i čtvrté prodloužení v ročníku a díky gólu obránce Vasilevského z 63. minuty doma zdolal Spartak Moskva 2:1. Brankář Avtomobilistu Jakub Kovář si připsal 30 zákroků a ke čtyřem čistým kontům přidal osmý zápas, v němž dostal jen jeden gól.

Další český brankář Dominik Furch inkasoval třikrát a Čerepovec podlehl na ledě Jokeritu Helsinky 2:3. Hostům se přitom podařilo v power play v 59. minutě vyrovnat na 2:2, ale 35 sekund před sirénou překonal Furcha střelou z úhlu dánský útočník Nicklas Jensen.

Kontinentální hokejová liga:

Vladivostok - Kazaň 1:5 (Kubát 1+0 - Sekáč 2+1), Barys Astana - Novosibirsk 5:2, Ufa - Viťaz Čechov 2:1, Jekatěrinburg - Spartak Moskva 2:1 v prodl., Jokerit Helsinky - Čerepovec 3:2, Omsk - Nižnij Novgorod 1:3,

17:00 Slovan Bratislava - Petrohrad.