Sekáč je ve formě. Zařídil výhru Kazaně ve Vladivostoku a vládne české produktivitě

28. 10. 2018 14:01
Jiří Sekáč prožil v říjnu už druhý tříbodový zápas. Na výhře Kazaně ve Vladivostoku se český útočník podílel dvěma góly a přihrávkou.
Kazaňský Jiří Sekáč je dlouhodobě nejproduktivnějším českým hráčem v KHL.
Kazaňský Jiří Sekáč je dlouhodobě nejproduktivnějším českým hráčem v KHL. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Nejproduktivnější český hokejista v Kontinentální lize Jiří Sekáč zařídil dvěma góly a přihrávkou vysoké vítězství Kazaně 5:1 ve Vladivostoku. Jediný gól domácího celku vstřelil Karel Kubát.

Vladivostok šel do vedení v 6. minutě, kdy Kubát dorazil do sítě Mereskinovu střelu. Admiralu se díky tomu podařilo vyhrát úvodní třetinu, ale favorizovaní hosté pak využili střelecké převahy k otočení skóre.

Sekáč už po 37 sekundách druhé části hry využil přesilovku a vyrovnal, v 39. minutě pak přihrál na vítěznou branku Batyršinovi. V 60. minutě pojistil český útočník výhru obhájců titulu pátým gólem, který mu ale přiřkl až videorozhodčí.

Sekáč má v této sezoně KHL na kontě devět branek a 12 asistencí. Tříbodový zápas prožil v říjnu podruhé.

Stále jen jednu porážku má na kontě Jekatěrinburg. Nejlepší celek ligy zvládl i čtvrté prodloužení v ročníku a díky gólu obránce Vasilevského z 63. minuty doma zdolal Spartak Moskva 2:1. Brankář Avtomobilistu Jakub Kovář si připsal 30 zákroků a ke čtyřem čistým kontům přidal osmý zápas, v němž dostal jen jeden gól.

Další český brankář Dominik Furch inkasoval třikrát a Čerepovec podlehl na ledě Jokeritu Helsinky 2:3. Hostům se přitom podařilo v power play v 59. minutě vyrovnat na 2:2, ale 35 sekund před sirénou překonal Furcha střelou z úhlu dánský útočník Nicklas Jensen.

Kontinentální hokejová liga:

Vladivostok - Kazaň 1:5 (Kubát 1+0 - Sekáč 2+1), Barys Astana - Novosibirsk 5:2, Ufa - Viťaz Čechov 2:1, Jekatěrinburg - Spartak Moskva 2:1 v prodl., Jokerit Helsinky - Čerepovec 3:2, Omsk - Nižnij Novgorod 1:3,

17:00 Slovan Bratislava - Petrohrad.

před 9 minutami

Komise zamítla odvolání Kuchty proti trestu na pět zápasů

Odvolací komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) zamítla odvolání sparťanského útočníka Jana Kuchty proti zastavení činnosti na pět zápasů za šlápnutí na hlavu brankáři Olivieru Vliegenovi v úvodním kole první ligy proti Liberci. Komise je přesvědčena, že si pětadvacetiletý český reprezentant při svém zákroku na gólmana Slovanu počínal úmyslně a výši trestu označila za odpovídající. Hráče před týdnem potrestala disciplinární komise Ligové fotbalové asociace.