Admiral Vladivostok (klub KHL)

Sedlákův gól v prodloužení přinesl výhru Čeljabinsku

Útočník Lukáš Sedlák rozhodl svým třináctým gólem v sezoně Kontinentální hokejové ligy o vítězství Čeljabinsku nad Nižněkamskem 2:1 v prodloužení. V 63. minutě překonal bekhendem gólmana Konstantina Barulina a skóroval ve druhém utkání po sobě.

S 21 kanadskými body z 35 zápasů je Sedlák nejproduktivnějším hráčem Čeljabinsku, který je poslední ve Východní konferenci.

Traktor vedl téměř celý zápas poté, co v 6. minutě otevřel skóre obránce Jesse Virtanen. Hostům se povedlo vyrovnat v čase 59:03 v power play, v prodloužení ale doplatili na faul Andreje Sergejeva, který byl potrestán za držení. Početní výhodu využil po 42 sekundách Sedlák.

Vitásek v roli útočníka skóroval, ale Chabarovsk v KHL prohrál

Obránce Ondřej Vitásek si v dočasné roli útočníka připsal v dresu hokejistů Chabarovsku první gól v sezoně KHL, ale Amur v duelu týmů z Dálného východu prohrál 1:2 s Vladivostokem. Chabarovsk tak s pěti body z jedenácti zápasů zůstává nejhorším týmem soutěže.

Vitásek se pro dnešní utkání přesunul z první obranné dvojice od Michala Jordána do čtvrtého útoku a v 11. minutě otevřel skóre zápasu. V přesilové hře se před brankou prosadil bekhendem, asistenci si u jeho gólu připsal Hynek Zohorna.

Chabarovsk ale na úterní domácí výhru 3:2 nad stejným soupeřem, jež byla jeho první v sezoně, nenavázal. Ve druhé třetině překonali brankáře Marka Langhamera Vasilij Strelcov a Shawn Lalonde a stanovili konečný výsledek.

Brankář Jakub Kovář inkasoval jediný gól z 24 střel Spartaku Moskva, přesto to Jekatěrinburgu nestačilo ani na zisk bodu. Střelci Avtomobilistu ve druhém utkání za sebou neskórovali a stále nejlepší tým Východní konference po vstupní osmizápasové vítězné sérii prohrál třetí zápas za sebou.

KHL:

Chabarovsk - Vladivostok 1:2 (za domácí Vitásek 1+0, H. Zohorna 0+1), Čerepovec - Dinamo Minsk 3:2 po sam. nájezdech, Nižněkamsk - Kunlun Red Star 3:4 po sam. nájezdech, HK Soči - Dynamo Moskva 3:4 (za hosty Jaškin 0+1), Petrohrad - Ufa 4:1, Spartak Moskva - Jekatěrinburg 1:0.

Osmý zápas, osmá výhra. Jekatěrinburg s Kovářem dál válí

Hokejisté Jekatěrinburgu vyhráli v KHL i osmý zápas a posedmé u toho byl český brankář Jakub Kovář. Jediný neporažený tým v soutěži zvítězil 5:4 v prodloužení nad Kunlunem a stále se pyšní stoprocentním bodovým ziskem. Před Šimonem Hrubcem dostal v brance čínského týmu přednost Jeremy Smith.

Kovářův Avtomobilist přitom uspěl už počtvrté až po nerozhodném výsledku v základní hrací době. Domácí tentokrát dvakrát stáhli jednogólovou ztrátu a po dvou třetinách sami vedli 4:3. Na vyrovnávacím gólu čínského týmu se podílel asistencí obránce Andrej Šustr.

Zápas rozhodl po 42 sekundách prodloužení druhým gólem v zápase německý útočník Brooks Macek, který se posunul do čela klubové produktivity s 11 body za šest branek a pět asistencí.

KHL:

Jekatěrinburg - Kunlun Red Star 5:4 v prodl. (za hosty Šustr 0+1), Magnitogorsk - Spartak Moskva 4:3, Ufa - Omsk 2:5, CSKA Moskva - Vladivostok 4:0, Dynamo Moskva - Petrohrad 0:2, HK Soči - Nižnij Novgorod 5:4, Kazaň - Nižněkamsk 4:1.