Viťaz Podolsk

Ruský hokejový klub hrající v Kontinentální lize.

Petrohrad vybojoval v KHL postup až gólem ze 114. minuty

Až díky gólu ze 114. minuty postoupili hokejisté Petrohradu do čtvrtfinále KHL. Viťaz Podolsk vyřadili hladce 4:0 na zápasy, čtvrtý duel se však protáhl až do třetího prodloužení. Rozhodující branku na 3:2 pro hosty vstřelil v přesilovce švédský obránce Lukas Bengtsson.

Petrohradský favorit se dostal do vedení hned v úvodní minutě, ale Viťaz po přihrávce českého zadáka Jakuba Jeřábka vyrovnal. V třetí třetině šlo domácí mužstvo do vedení, ale těsný náskok neudrželo. Hosté nakonec po 53 a půl minutách prodloužení Bengtssonovou střelou od modré čáry sérii ukončili.

V historii KHL byly delší jen čtyři zápasy. Rekord drží CSKA Moskva a Jokerit Helsinky, které spolu předloni hrály 142 minut a devět sekund.

Jokerit v Jaroslavli prohrál 3:4 a čtvrté vítězství nepřidal. Může nicméně rozhodnout v příštím utkání stejně jako Barys Nur-Sultan v sérii s Magnitogorskem.

Osmifinále Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 4. zápasy:

Ufa - Omsk 1:5, stav série 2:2; Magnitogorsk - Barys Nur-Sultan 0:2, stav série 1:3.

Západní konference - 4. zápasy:

Jaroslavl - Jokerit Helsinky 4:3, stav série 1:3; Viťaz Podolsk - Petrohrad 2:3 v třetím prodl. (za domácí Jeřábek 0+1), konečný stav série 0:4.

Sedlák a Hyka v KHL asistencemi zařídili výhru Čeljabinsku

Čeští hokejisté Lukáš Sedlák a Tomáš Hyka se dnes znovu podepsali pod výsledek Čeljabinsku v Kontinentální lize. Jeden z lídrů tabulky střelců Sedlák sice vyšel tentokrát gólově naprázdno, ale při vítězství 2:1 nad týmem Kunlun Red Star si připsal jednu nahrávku, jeho spoluhráč z první formace Hyka se asistencí podílel na obou gólech svého týmu.

Sedlák, jenž přišel do KHL ze zámoří v létě a v dosavadních šesti duelech nastřílel pět branek, připravil spolu s Hykou, který působil v uplynulých dvou sezonách převážně na farmě Vegas, první gól pro Kanaďana Andrewa Calofa. Ve druhé třetině se pak po Hykově nahrávce prosadil finský obránce Jesse Virtanen. Kunlun stačil jen snížit těsně před koncem.

KHL:

Kunlun Red Star - Čeljabinsk 1:2 (za hosty Hyka 0+2, Sedlák 0+1),

13:30 Ufa - Chabarovsk,

16:00 Čerepovec - Dynamo Moskva, Nižněkamsk - Jekatěrinburg, Spartak Moskva - HK Soči, Viťaz Podolsk - Novosibirsk.