Sibir Novosibirsk

Sekáč rozhodl gólem v prodloužení o výhře Omsku v šlágru v Ufě

Útočník Jiří Sekáč rozhodl desátým gólem v sezoně Kontinentální hokejové ligy o vítězství Omsku 6:5 v prodloužení na ledě Ufy. K výhře Avangardu v duelu dvou nejlepších týmů Černyševovy divize pomohl 29 zákroky brankář Šimon Hrubec.

Omsk v Ufě v normální hrací době čtyřikrát vedl, ale domácí dokázali pokaždé jednogólovou ztrátu srovnat. Naposledy se jim to podařilo při power play 67 sekund před třetí sirénou, kdy Hrubce podruhé v zápase překonal Markus Granlund.

Šlágr tak nakonec ukončil v čase 63:32 střelou bez přípravy v přesilové hře Sekáč. Osmadvacetiletý český útočník, jenž si dnes připsal i asistenci, se trefil v druhém utkání po sobě a celkově počtvrté ze čtyř zápasů. Omsk zvítězil po dvou porážkách a v čele tabulky divize má před Ufou čtyřbodový náskok. Lepší je ve Východní konferenci jen Kazaň.

Vítězství dnes vychytal také Jakub Kovář, jenž 30 zákroky pomohl Jekatěrinburgu k výhře 2:1 po nájezdech na ledě nejlepšího týmu Západní konference CSKA Moskva. Český gólman navíc neinkasoval ani jednou z pěti pokusů domácích v rozstřelu. Vedle Kováře byl hrdinou duelu dvaačtyřicetiletý Pavel Dacjuk, který skóroval v řádné hrací době a jako jediný uspěl i v nájezdech.

KHL:

Ufa - Omsk 5:6 v prodl. (za hosty Sekáč 1+1), CSKA Moskva - Jekatěrinburg 1:2 po sam. nájezdech, HK Soči - Jokerit Helsinky 0:5 (Sklenička 0+1), Jaroslavl - Novosibirsk 3:2, Kunlun Red Star - Čerepovec 2:4, Nižněkamsk - Nižnij Novgorod 1:0 po sam. nájezdech, Dinamo Minsk - Petrohrad 4:3 v prodl.

Sedlákův gól v prodloužení přinesl výhru Čeljabinsku

Útočník Lukáš Sedlák rozhodl svým třináctým gólem v sezoně Kontinentální hokejové ligy o vítězství Čeljabinsku nad Nižněkamskem 2:1 v prodloužení. V 63. minutě překonal bekhendem gólmana Konstantina Barulina a skóroval ve druhém utkání po sobě.

S 21 kanadskými body z 35 zápasů je Sedlák nejproduktivnějším hráčem Čeljabinsku, který je poslední ve Východní konferenci.

Traktor vedl téměř celý zápas poté, co v 6. minutě otevřel skóre obránce Jesse Virtanen. Hostům se povedlo vyrovnat v čase 59:03 v power play, v prodloužení ale doplatili na faul Andreje Sergejeva, který byl potrestán za držení. Početní výhodu využil po 42 sekundách Sedlák.

Sedlák a Hyka v KHL asistencemi zařídili výhru Čeljabinsku

Čeští hokejisté Lukáš Sedlák a Tomáš Hyka se dnes znovu podepsali pod výsledek Čeljabinsku v Kontinentální lize. Jeden z lídrů tabulky střelců Sedlák sice vyšel tentokrát gólově naprázdno, ale při vítězství 2:1 nad týmem Kunlun Red Star si připsal jednu nahrávku, jeho spoluhráč z první formace Hyka se asistencí podílel na obou gólech svého týmu.

Sedlák, jenž přišel do KHL ze zámoří v létě a v dosavadních šesti duelech nastřílel pět branek, připravil spolu s Hykou, který působil v uplynulých dvou sezonách převážně na farmě Vegas, první gól pro Kanaďana Andrewa Calofa. Ve druhé třetině se pak po Hykově nahrávce prosadil finský obránce Jesse Virtanen. Kunlun stačil jen snížit těsně před koncem.

KHL:

Kunlun Red Star - Čeljabinsk 1:2 (za hosty Hyka 0+2, Sedlák 0+1),

13:30 Ufa - Chabarovsk,

16:00 Čerepovec - Dynamo Moskva, Nižněkamsk - Jekatěrinburg, Spartak Moskva - HK Soči, Viťaz Podolsk - Novosibirsk.