Mimořádná zpráva

Torpedo Nižnij Novgorod

Furch vychytal Minsku šestou výhru za sebou, dostal jediný gól

Dominik Furch pomohl v Kontinentální lize hokejistům Dinama Minsk k šesté výhře za sebou a jen necelých sedm minut ho dělilo od první vychytané nuly v ročníku. Běloruský celek zvítězil na ledě Čerepovce 4:1 a v tabulce Východní konference zaostává o jediný bod za vedoucím CSKA Moskva.

V zápasech Minsku padá hodně gólů, Furch dosud měl průměr téměř 3,5 obdržené branky na utkání. Tentokrát ho ale z 33 střel domácích hokejistů překonal jen Denis Vicharev v 54. minutě z dorážky v přesilové hře.

Góly českých útočníků Lukáše Sedláka a Tomáše Hyky rozhodly o výhře Čeljabinsku 4:2 v Soči. Sedlák dostal po rychlém protiútoku a Hykově přihrávce hosty v 45. minutě do vedení 3:2, Hyka pak pojistil náskok Traktoru prudkou ranou v přesilové hře. Sedlák se v sezoně trefil potřetí, Hyka poprvé, ale u sedmi branek už asistoval.

KHL:

Čerepovec - Dinamo Minsk 1:4, Jaroslavl - Magnitogorsk 3:4 po sam. nájezdech (za hosty Nestrašil 0+1), Kunlun Red Star - Nižněkamsk 3:4, Nižnij Novgorod - Kazaň 4:2, Omsk - Jokerit Helsinky 3:2 v prodl., HK Soči - Čeljabinsk 2:4 (za hosty Hyka 1+1, Sedlák 1+0).

Sedlákův gól v prodloužení přinesl výhru Čeljabinsku

Útočník Lukáš Sedlák rozhodl svým třináctým gólem v sezoně Kontinentální hokejové ligy o vítězství Čeljabinsku nad Nižněkamskem 2:1 v prodloužení. V 63. minutě překonal bekhendem gólmana Konstantina Barulina a skóroval ve druhém utkání po sobě.

S 21 kanadskými body z 35 zápasů je Sedlák nejproduktivnějším hráčem Čeljabinsku, který je poslední ve Východní konferenci.

Traktor vedl téměř celý zápas poté, co v 6. minutě otevřel skóre obránce Jesse Virtanen. Hostům se povedlo vyrovnat v čase 59:03 v power play, v prodloužení ale doplatili na faul Andreje Sergejeva, který byl potrestán za držení. Početní výhodu využil po 42 sekundách Sedlák.

Sedlák dal v KHL znovu gól, porážce Čeljabinsku však nezabránil

Útočník Lukáš Sedlák skóroval v Kontinentální hokejové lize ve třetím utkání za sebou. Český reprezentant poslal v osmé minutě Čeljabinsk do vedení 1:0 na ledě Ufy, ale Čeljabinsk nakonec zápas prohrál 2:5. Sedlák si navíc připsal asistenci stejně jako Tomáš Hyka, s nímž připravili gól na 2:2 pro Nicka Bailena.

Z posledních tří zápasů Sedlák vytěžil pět kanadských bodů. S 11 góly je druhým nejlepším českým střelcem v soutěži po Dmitriji Jaškinovi z Dynama Moskva, který dal 14 branek.

Ufa výhrou nad nejhorším týmem ligy přerušila sérii čtyř porážek a je třetí v tabulce Východní konference.

KHL:

Ufa - Čeljabinsk 5:2 (za hosty Sedlák 1+1, Hyka 0+1), Jaroslavl - Magnitogorsk 3:2 po sam. nájezdech (za hosty Nestrašil 0+1), HK Soči - Dinamo Minsk 4:1, Nižnij Novgorod - Jekatěrinburg 2:3 v prodl.

Osmý zápas, osmá výhra. Jekatěrinburg s Kovářem dál válí

Hokejisté Jekatěrinburgu vyhráli v KHL i osmý zápas a posedmé u toho byl český brankář Jakub Kovář. Jediný neporažený tým v soutěži zvítězil 5:4 v prodloužení nad Kunlunem a stále se pyšní stoprocentním bodovým ziskem. Před Šimonem Hrubcem dostal v brance čínského týmu přednost Jeremy Smith.

Kovářův Avtomobilist přitom uspěl už počtvrté až po nerozhodném výsledku v základní hrací době. Domácí tentokrát dvakrát stáhli jednogólovou ztrátu a po dvou třetinách sami vedli 4:3. Na vyrovnávacím gólu čínského týmu se podílel asistencí obránce Andrej Šustr.

Zápas rozhodl po 42 sekundách prodloužení druhým gólem v zápase německý útočník Brooks Macek, který se posunul do čela klubové produktivity s 11 body za šest branek a pět asistencí.

KHL:

Jekatěrinburg - Kunlun Red Star 5:4 v prodl. (za hosty Šustr 0+1), Magnitogorsk - Spartak Moskva 4:3, Ufa - Omsk 2:5, CSKA Moskva - Vladivostok 4:0, Dynamo Moskva - Petrohrad 0:2, HK Soči - Nižnij Novgorod 5:4, Kazaň - Nižněkamsk 4:1.

Hrubec má první vítězství v KHL, vychytal Sedláka

Na třetí pokus se brankář Šimon Hrubec dočkal ve své premiérové sezoně v Kontinentální hokejové lize vítězství. Úřadující mistr extraligy s Třincem vychytal Kunlunu výhru 2:1 nad Čeljabinskem.

Hrubec zastavil v utkání 28 střel hostů. Inkasoval pouze v 22. minutě, kdy hrál Čeljabinsk již pátou přesilovku. Střelu Antona Glinkina ještě český gólman po akrobatickém přesunu zastavil, ale na dorážku Sergeje Koňkova už nestačil. Domácí otočili skóre v úvodu třetí části.

V dresu Čeljabinsku tentokrát vyšel naprázdno Lukáš Sedlák, který se s pěti góly dělí o vedení v tabulce střelců KHL.

KHL:

Kunlun Red Star - Čeljabinsk 2:1,

16:00 Nižnij Novgorod - Omsk, Petrohrad - Jokerit Helsinky, 16:10 Dinamo Minsk - Magnitogorsk.