Jiří Sekáč

Jiří Sekáč

Český hokejový útočník se narodil 10. června 1992. Momentálně hraje v NHL za Chicago Blackhawks.

Pro velký hokej jej vychovalo Kladno, za nějž však v extralize nikdy nenastoupil. Po vyzkoušení juniorských soutěží v zámoří se přesunul na Slovensko do nově vzniklého klubu KHL Lev Poprad.

Po ročním působení se klub restartoval v Praze a s ním se přesunul i Sekáč. Část následujícího ročníku odehrál ve Spartě. V sezoně 2013/14 pomohl Lvu Praha k zisku stříbra. Přestože nebyl draftován, získal v roce 2014 angažmá v Montrealu. Ten jej ale poslal v březnu 2015 do Anaheimu. Odtud zamířil nejprve do Arizony a  v únoru 2016 zamířil do Chicaga.

S českou reprezentací se zúčastnil MS 2014 v Minsku.

CSKA nabídl českého hokejistu Sekáče ostatním klubům KHL

Vedení hokejistů CSKA Moskva už nemá zájem o Jiřího Sekáče. Osmadvacetiletého českého útočníka nabídlo ostatním klubům Kontinentální ligy, ty nyní mají dva dna na rozmyšlenou. Podle agentury RIA-Novosti by po českém reprezentantovi mohly sáhnout nejspíš Barys Nur-Sultan nebo Dinamo Minsk.

Sekáč předloni vyhrál Gagarinův pohár s Kazaní, o rok později zamířil do CSKA. V sezoně nedokončené kvůli koronaviru odehrál kladenský rodák 45 zápasů a zaznamenal 25 bodů za 12 gólů a 13 asistencí.

Smlouvu se slavným moskevským klubem Sekáč podepsal do dubna 2021. Podle ruských médií činil jeho roční plat v uplynulé sezoně 100 milionů rublů (33 milionů korun), v příští měl dostat 60 milionů rublů (20 milionů korun).

Zdroj: ČTK
Pokračovat