HC Spartak Moskva (hokejový klub)

Vitásek v roli útočníka skóroval, ale Chabarovsk v KHL prohrál

Obránce Ondřej Vitásek si v dočasné roli útočníka připsal v dresu hokejistů Chabarovsku první gól v sezoně KHL, ale Amur v duelu týmů z Dálného východu prohrál 1:2 s Vladivostokem. Chabarovsk tak s pěti body z jedenácti zápasů zůstává nejhorším týmem soutěže.

Vitásek se pro dnešní utkání přesunul z první obranné dvojice od Michala Jordána do čtvrtého útoku a v 11. minutě otevřel skóre zápasu. V přesilové hře se před brankou prosadil bekhendem, asistenci si u jeho gólu připsal Hynek Zohorna.

Chabarovsk ale na úterní domácí výhru 3:2 nad stejným soupeřem, jež byla jeho první v sezoně, nenavázal. Ve druhé třetině překonali brankáře Marka Langhamera Vasilij Strelcov a Shawn Lalonde a stanovili konečný výsledek.

Brankář Jakub Kovář inkasoval jediný gól z 24 střel Spartaku Moskva, přesto to Jekatěrinburgu nestačilo ani na zisk bodu. Střelci Avtomobilistu ve druhém utkání za sebou neskórovali a stále nejlepší tým Východní konference po vstupní osmizápasové vítězné sérii prohrál třetí zápas za sebou.

KHL:

Chabarovsk - Vladivostok 1:2 (za domácí Vitásek 1+0, H. Zohorna 0+1), Čerepovec - Dinamo Minsk 3:2 po sam. nájezdech, Nižněkamsk - Kunlun Red Star 3:4 po sam. nájezdech, HK Soči - Dynamo Moskva 3:4 (za hosty Jaškin 0+1), Petrohrad - Ufa 4:1, Spartak Moskva - Jekatěrinburg 1:0.

Osmý zápas, osmá výhra. Jekatěrinburg s Kovářem dál válí

Hokejisté Jekatěrinburgu vyhráli v KHL i osmý zápas a posedmé u toho byl český brankář Jakub Kovář. Jediný neporažený tým v soutěži zvítězil 5:4 v prodloužení nad Kunlunem a stále se pyšní stoprocentním bodovým ziskem. Před Šimonem Hrubcem dostal v brance čínského týmu přednost Jeremy Smith.

Kovářův Avtomobilist přitom uspěl už počtvrté až po nerozhodném výsledku v základní hrací době. Domácí tentokrát dvakrát stáhli jednogólovou ztrátu a po dvou třetinách sami vedli 4:3. Na vyrovnávacím gólu čínského týmu se podílel asistencí obránce Andrej Šustr.

Zápas rozhodl po 42 sekundách prodloužení druhým gólem v zápase německý útočník Brooks Macek, který se posunul do čela klubové produktivity s 11 body za šest branek a pět asistencí.

KHL:

Jekatěrinburg - Kunlun Red Star 5:4 v prodl. (za hosty Šustr 0+1), Magnitogorsk - Spartak Moskva 4:3, Ufa - Omsk 2:5, CSKA Moskva - Vladivostok 4:0, Dynamo Moskva - Petrohrad 0:2, HK Soči - Nižnij Novgorod 5:4, Kazaň - Nižněkamsk 4:1.

Sedlák a Hyka v KHL asistencemi zařídili výhru Čeljabinsku

Čeští hokejisté Lukáš Sedlák a Tomáš Hyka se dnes znovu podepsali pod výsledek Čeljabinsku v Kontinentální lize. Jeden z lídrů tabulky střelců Sedlák sice vyšel tentokrát gólově naprázdno, ale při vítězství 2:1 nad týmem Kunlun Red Star si připsal jednu nahrávku, jeho spoluhráč z první formace Hyka se asistencí podílel na obou gólech svého týmu.

Sedlák, jenž přišel do KHL ze zámoří v létě a v dosavadních šesti duelech nastřílel pět branek, připravil spolu s Hykou, který působil v uplynulých dvou sezonách převážně na farmě Vegas, první gól pro Kanaďana Andrewa Calofa. Ve druhé třetině se pak po Hykově nahrávce prosadil finský obránce Jesse Virtanen. Kunlun stačil jen snížit těsně před koncem.

KHL:

Kunlun Red Star - Čeljabinsk 1:2 (za hosty Hyka 0+2, Sedlák 0+1),

13:30 Ufa - Chabarovsk,

16:00 Čerepovec - Dynamo Moskva, Nižněkamsk - Jekatěrinburg, Spartak Moskva - HK Soči, Viťaz Podolsk - Novosibirsk.

Mountfield deklasoval bratislavský Slovan, Pardubice schytaly debakl od Spartaku
Extraliga

Pardubice se naopak nedokázaly gólově prosadit ani proti Spartaku a na nedělní prohru se Slovanem (0:3) navázaly debaklem s Moskvany 0:8.
Hokej v Soči se zvedá, KHL je vyrovnanější, říká Sýkora. Rusko ale nejspíš opustí
Hokej

Šestašedesátiletý kouč mluví v rozhovoru o hokeji v olympijské Soči, Josefu Jandačovi i proměně Hradce Králové. Vrátí se Sýkora do české extraligy?
Vyřadit Petrohrad je až nemožné, poznal Hanzl. V Rusku šel z extrému do extrému
Hokej

V 68 zápasech za Spartak Moskva nasbíral Robin Hanzl 32 bodů. V play off dlouho vzdoroval silnému Petrohradu, sezonu by si rád prodloužil na MS.
Kovář s Jekatěrinburgem slaví postup, Řepíkovi s Mozíkem sezona v KHL skončila
Hokej

Jekatěrinburg v bráně s Kovářem vyřadil Čeljabinsk poměrem 4:0. Dále bude hrát Hrachovinova Astana, Podolsk s Řepíkem a Mozíkem v KHL končí.
Kovář v play off vynuloval Traktor, Spartak i díky Hanzlovi překvapil v Petrohradu
Hokej

Jakub Kovář vychytal vítězný vstup do osmifinále KHL a od Čeljabinsku ani jednou neinkasoval. Totéž se povedlo Júliu Hudáčkovi v Petrohradu.
Zohorna se zapsal do historických tabulek, ale prohru Chabarovsku neodvrátil
Hokej

Zohorna si v zápase proti Jokeritu připsal gól a dvě asistence a dostal se na metu 111 bodů, což znamená post nejproduktivnějšího hráče Amuru v KHL.
Hokej

Český gólman Barysu Astana Dominik Hrachovina byl smutným hrdinou zápasu se Spartakem Moskva. Jeho obrovská chyba za stavu 4:4 rozhodla o výsledku.
Kovář vychytal Jekatěrinburgu výhru v Bratislavě. Jandačův tým natáhl vítěznou sérii
Hokej

Hokejisté Jekatěrinburgu si po dvou porážkách v KHL dojeli pro dvoubodový zisk do Bratislavy, kde s Jakubem Kovářem zvítězili nad Slovanem 6:3.
Sekáč je ve formě. Zařídil výhru Kazaně ve Vladivostoku a vládne české produktivitě
Hokej

Jiří Sekáč prožil v říjnu druhý tříbodový zápas. Na výhře Kazaně proti Admiralu se nejproduktivnější Čech v KHL podílel dvěma góly a nahrávkou.
Potupa Slovanu na výjezdu ve Vídni. Od CSKA Moskva schytal v KHL debakl 0:9
Hokej

Hokejisté Slovanu Bratislava museli v zápase KHL World Games ve Vídni skousnout nejtěžší porážku v sezoně. Prosadilo se proti nim osm střelců.
Každý zápas play off. Slovan hraje KHL možná naposled, pomůže mu liberecký uprchlík
Hokej

Slovan zažívá nejhorší začátek sezony od roku 2013 a konkurence v boji o play off mu uniká. Manažer Štefl v létě připustil konec klubu v KHL.
Deset výher v řadě. Jekatěrinburg smazal ztrátu tří branek i s brankářem Kovářem
Hokej

Jízda Jekatěrinburgu v KHL nekončí. Mužstvo s českým brankářem Jakubem Kovářem si připsalo desátou výhru v řadě po obratu proti Jaroslavli.
Hokejisté Komety Brno zdolali v přípravě Spartak Moskva 4:2
Extraliga

Brno si vyšláplo na účastníka KHL. Zlín vyhrál přípravný turnaj Zubr Cup.
Svéráz, který si nenechá diktovat. Říha ví, kdy přitlačit, shodují se bývalí svěřenci
Reprezentace

Má svou hlavu, klidně natře špatně hrajícího hráče, ale sám nic nevypustí. Miloš Říha si hlavně v Rusku vybudoval skvělé renomé, přesvědčí doma?
Z periférie do hlavního města? Hanzl podle ruských médií vymění Nižněkamsk za Spartak
Hokej

Ruský list Sport Express přišel s informací, že český útočník Robin Hanzl v KHL změní působiště. Nově by měl oblékat dres Spartaku Moskva.
Radil se dotáhl na nejlepšího českého střelce KHL, porážku Spartaku ale jeho trefa neodvrátila
Hokej

Český útočník vstřelil v KHL svůj čtrnáctý gól sezony, stejně je na tom Jiří Sekáč z Kazaně.
Zohorna řádil. V prodloužení rozhodl duel proti Spartaku Moskva a bodoval počtvrté za sebou
Hokej

Tomáš Zohorna rozhodl brankou v 63. minutě o vítězství Chabarovsku nad Spartakem Moskva 2:1 v prodloužení.