Kovář vychytal 43 zákroky Jandačův Magnitogorsk

ČTK ČTK
25. 10. 2018 18:43
Svěřencům trenéra Josefa Jandače nebyla nic platná ani drtivá střelecká převaha, vítězný tým vyslal na branku jen 17 střel.
Jakub Kovář, brankář Avtomobilistu Jekatěrinburg
Jakub Kovář, brankář Avtomobilistu Jekatěrinburg | Foto: ČTK

Moskva - Suverénní lídr Kontinentální hokejové ligy Jekatěrinburg porazil i díky 43 zákrokům gólmana Jakuba Kováře Magnitogorsk 5:3 a ve dvaadvacátém zápase sezony si připsal jednadvacáté vítězství. Svěřencům trenéra Josefa Jandače nebyla nic platná ani drtivá střelecká převaha, vítězný tým vyslal na branku jen 17 střel.

Jekatěrinburg se hostům vyrovnal ve střelecké aktivitě jen v první třetině, ale byl výrazně efektivnější než soupeř a vypracoval si vedení 3:0. Po třetím gólu v brance Magnitogorsku Vasilije Košečkina vystřídal Arťom Zagidulin, který v dalším průběhu mnoho práce neměl. Ve druhé i třetí třetině na něj domácí hokejisté vyslali vždy jen dvě střely.

Metallurg díky tomu zápas zdramatizoval, když snížil na 2:3 a ve 48. minutě na 3:4. Třetí výhru Jekatěrinburgu za sebou po premiérové porážce s Astanou z minulého týdne stvrdil 20 sekund před závěrečnou sirénou trefou do prázdné branky Jegor Milovzorov.

Výhru slavil i další český gólman. Alexander Salák, který nastoupil za Jaroslavl po více než měsíční zdravotní pauze, vychytal druhé čisté konto v sezoně a pomohl porazit Čeljabinsk 1:0 v prodloužení. Jediný gól dal v 63. minutě v přesilovce Petri Kontiola. Salák kryl všech 19 střel hokejistů Traktoru

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Kontroverzní britský zákon o vnitřním trhu prošel do další fáze, Johnson odvrátil vzpouru vládních poslanců

Kontroverzní britský zákon o vnitřním trhu, kvůli němuž se dostal Londýn do roztržky s EU, se posunul do další fáze projednávání v britském parlamentu. Kabinet premiéra Borise Johnsona odvrátil hrozící vzpouru některých vládních poslanců příslibem, že vláda nebude moci některá ustanovení zákona použít, dokud k tomu nedá souhlas Dolní sněmovna, napsal server BBC.

Zákon má umožnit volný pohyb zboží a služeb mezi Anglií, Walesem, Skotskem a Severním Irskem, až Spojené království 1. ledna opustí jednotný trh EU a celní unii, a to za předpokladu, že selžou jednání s EU o tom, jak zabránit postavení hranice mezi Irskou republikou a Severním Irskem, píše BBC. Britský návrh by však v některých bodech podrýval smlouvu o vystoupení Británie z EU a byl by tak porušením mezinárodního práva.

Vláda tvrdí, že je zákon bezpečnostní pojistkou pro případ, že by EU vykládala "rozvodovou" dohodu "extrémním a nerozumným způsobem", kritici však varují, že by norma mohla poškodit mezinárodní postavení Spojeného království.

Proti návrhu se staví opoziční labouristé a vyslovili se proti němu i někteří poslanci vládních konzervativců. Johnsonovi se však podařilo dnešním ústupkem vzpouru ve vlastní straně prozatím zažehnat.

Poslanci se budou návrhem zabývat naposledy příští týden, norma následně zamíří do Sněmovny lordů, kde však Johnsonova strana nemá většinu. Řada členů horní komory přitom již dříve vyjádřila vůči návrhu nelibost. Obě komory by se tak mohly o finální podobu normy střetnout, domnívá se agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Le Monde: Putin řekl Macronovi, že novičok si kritik Kremlu Navalnyj mohl vzít sám

Ruský prezident Vladimir Putin při telefonátu se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem nadhodil hypotézu, že si kritik Kremlu Alexej Navalnyj sám mohl vzít jed ze skupiny novičok. Píše to dnes francouzský deník Le Monde, který se odkazuje na své vlastní zdroje.

Putin v rozhovoru, který se uskutečnil z iniciativy francouzské strany již 14. září, ale o němž jak Kreml, tak Elysejský palác dosud podle listu podaly neúplné informace, řekl, že Navalnyj mohl z blíže nespecifikovaného důvodu sám novičok pozřít. Dále podle listu sdělil, že složení tohoto jedu není tak komplexní, jak se dříve udávalo, i když ani není prokázáno, že zrovna novičok byl k otravě Navalného použit.

Otravu nervově paralytickou látkou ze skupiny novičok však potvrdily laboratoře v Německu a v den rozhovoru také nezávisle na německém vyšetřování odborná pracoviště ve Francii a Švédsku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy