Nestrašil v KHL září, Jekatěrinburgu dal vítězný gól. Sedlák zapsal tři body

Aktualizováno 3. 1. 2020 21:04
Andrej Nestrašil bodoval v Kontinentální lize i v šestém utkání po prosincové reprezentační přestávce. Hokejistům Magnitogorsku pomohl brankou a asistencí k vítězství 3:2 nad Jekatěrinburgem.
Andrej Nestrašil.
Andrej Nestrašil. | Foto: Milan Kammermayer

Český útočník přihrál v 11. minutě na první gól domácího mužstva Nikolaji Kuljominovi, v druhé třetině se pak v další přesilovce postaral o vítěznou branku. Ještě o jednu gólovou přihrávku lepší bilanci měl dnes Lukáš Sedlák z Čeljabinsku, jenž svým prvním tříbodovým zápisem v KHL přispěl k vysoké výhře Traktoru 6:1 v Nižním Novgorodu.

Nestrašil po návratu z Channel One Cupu v lize září, v šesti zápasech zaznamenal devět bodů. Gól v 35. minutě vstřelil po efektní kombinaci Metallurgu, brankář hostů Leonid Fomin se proti němu po rychlé křížné přihrávce Sergeje Mozjakina nestačil přesunout.

V brance Jekatěrinburgu začal Jakub Kovář, v 34. minutě ho nakrátko vystřídal Fomin. Po Nestrašilově gólu se český brankář na led vrátil.

Magnitogorsk zvítězil potřetí za sebou, naopak pro poražený Avtomobilist šlo o třetí nezdar v řadě. Přesto je na tom v tabulce Východní konference lépe než jeho přemožitel.

Sedlák si vylepšil bilanci na 25 bodů (15+10) a v kanadském bodování českých hráčů se posunul na druhé místo za suverénního lídra Dmitrije Jaškina z Dynama Moskva. Kapitán posledního týmu Východní konference dal gól už ve 20. sekundě hry a pak se podílel jako člen speciálních formací i na brankách na 2:0 v oslabení a 5:1 v přesilovce.

Posedmé v sezoně se mezi střelce zapsal obránce Jakub Jeřábek. Úvodním gólem zápasu na ledě Spartaku Moskva už ve 3. minutě pomohl Viťazu Podolsk k ukončení série čtyř porážek bez bodového zisku. Domácí sice skóre otočili, ale Jeřábkovu týmu se podařilo totéž a zvítězil 3:2.

Tragicky vstoupil do nového roku Petrohrad, který v Helsinkách utrpěl svoji nejtěžší porážku v historii soutěže. Jokerit rozstřílel dvojnásobné šampiony a aktuálně druhý tým Západní konference 6:0. Gólman SKA Alexej Melničuk v předchozím startu vychytal čisté konto a byl neprůstřelný i v první třetině ve Finsku, jenže ve druhé pětkrát inkasoval a šestý gól dostal ve třetí části už jeho švédský náhradník Magnus Hellberg.

Třemi body se na demolici podíleli dánský útočník Peter Regin (2+1) a Američan Steve Moses (1+2). Jokerit bodoval v jedenáctém zápase za sebou a podeváté v této sérii vyhrál. K Petrohradu se přiblížil na čtyři body, navíc má dva zápasy k dobru.

KHL:

Novosibirsk - Nižněkamsk 1:2, Magnitogorsk - Jekatěrinburg 3:2 (za domácí Nestrašil 1+1), Čerepovec - Dinamo Minsk 2:3, Dynamo Moskva - Kunlun Red Star 2:0, Jaroslavl - Chabarovsk 2:0, Nižnij Novgorod - Čeljabinsk 1:6 (Sedlák 1+2), Omsk - Vladivostok 4:1, Spartak Moskva - Viťaz Podolsk 2:3 (za hosty Jeřábek 1+0), Jokerit Helsinky - Petrohrad 6:0.