Hokejisté Sparty a Litvínova vyzkoušeli arénu v Drážďanech. Obávají se počasí

ČTK ČTK
3. 1. 2020 17:07
Hokejisté extraligových týmů Litvínova a Sparty si před sobotním utkáním pod širým nebem vyzkoušeli dnes led na fotbalovém stadionu Dynama Dráždany. Velké nadšení všech aktérů tlumí počasí, podle předpovědi má totiž při mírně plusových teplotách v sobotu odpoledne pršet.
Sparta a Litvínov se v Drážďanech v sobotu utkají v extraligovém zápase pod širým nebem.
Sparta a Litvínov se v Drážďanech v sobotu utkají v extraligovém zápase pod širým nebem. | Foto: Milan Kammermayer

Jako první vyjeli na ledovou plochu uprostřed stadionu s tribunami pro více než třicet tisíc diváků Pražané. Vyhrazené dvě hodiny si rozdělili. První část patřila jen týmu, v té druhé pak mohly nasát atmosféru mimořádné události také děti a manželky či přítelkyně hráčů. Vedle jiných tuto šanci využila také partnerka kouče Uweho Kruppa Claire.

"Plánovali jsme, že po tréninku přijedou rodiny a budeme si moct zabruslit. V Americe to probíhá stejně, manželky a přítelkyně si to zaslouží. Jsme rádi, že se toho zúčastnily a mohli jsme si to společně takhle užít," pochvaloval si útočník Sparty Michal Řepík.

"Když jsem přišel, tak jsem si vzpomněl na moje začátky ve Vlašimi. Střecha nebyla, kolikrát jsme hráli v mrazech. Děti hrají kolikrát brzo ráno, takže často panovala vážně obrovská zima. Má to však něco do sebe. I když v mládí to tolik nevnímáte, nyní je to něco jiného," řekl Řepík.

I díky těmto zkušenostem věří, že ho jen tak nějaký rozmar počasí nezaskočí. "Kdyby ale hodně pršelo, tak to asi rozhodí i mě. Ale už jsem to zažil, stejně tak sněžení. Nebo když na podzim padalo listí a museli jsme to shrabovat hráběmi. V dospělém hokeji jsem si každopádně pod širým nebem ještě nezahrál, moc se těším," uvedl Řepík.

Současně se sparťany trénovali za velkého zájmu fanoušků také fotbalisté velmi populárního Dynama, které v současnosti uzavírá tabulku druhé bundesligy. Zavděk ale museli vzít za branami Stadionu Rudolfa Harbiga rozsáhlým přilehlým parkem, jehož součástí je i fotbalové hřiště.

Později si vyzkoušeli led rovněž Litvínovští, ale ti měli pro sebe vyhrazenou jen hodinu. "Vzpomněl jsem si, jak jsem chodil hrát hokej ven. V Brně jsme chodívali bruslit na přehradu. Poslední roky už jsou zimy teplé a je to jiné, už není moc šance tam jít," zavzpomínal útočník Severočechů Richard Jarůšek.

Také on vzhlížel k obloze s prosbami o přívětivější počasí, než o jakém zatím hovoří předpověď. "Co jsem to tak sledoval, tak to bude chtít asi pláštěnku," pousmál se Jarůšek. "Déšť by byl určitě velkou komplikací, bylo by to asi jako v autě. Kdyby nám zmoklo plexisklo, tak bychom asi moc neviděli. Kdybychom zmokli a do toho byla ještě zima, tak by asi nebylo nic moc příjemného mrznout na střídačce," přemítal Jarůšek.

"Když jsme před lety hráli pod otevřeným nebem v Litoměřicích a zapršelo, měli jsme rázem o dvacet kilo víc. Samozřejmě to ale byly tehdy ještě filcové věci, to bylo horší. Já ale pevně doufám, že se počasí umoudří a déšť nebude. Ten déšť je největší hrozbou, hokej by tím hodně ztratil, led by byl rozbitý, kvalita zápasu by šla hodně dolů," připustil obavy také trenér Severočechů Vladimír Kýhos.

"Co zatím víme, tak by snad přes den měla být nějaká přeháňka, ale pak na ten začátek už by to snad mohlo být fajn. Doufám, že to tak vyjde a meteorologové udělali dobrý průzkum. Ideální by bylo, kdyby nepršelo a k večeru začalo přituhovat," podotkl asistent kouče Sparty Jaroslav Nedvěd.

Zajímavostí budou průhledné mantinely, kolem hrací plochy nebudou reklamy a ani ochranné sítě. "Pro gólmany to může být nepříjemné s těmi mantinely, protože mají své body, podle nichž vědí, kde co je a není. Hráčům tady také nemůžeme říct, že jak je ta reklama, tak tam měl udělat to a to jinak, to teď nepůjde," smál se Kýhos.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 48 minutami

Zahraniční obchod Česka skončil v říjnu schodkem. Bilanci ovlivnil obchod s ropou a plynem

Zahraniční obchod Česka vykázal v říjnu schodek 18,2 miliardy korun, meziročně tak byl výsledek o 49,4 miliardy horší. Bilanci negativně ovlivnil zejména větší deficit obchodu s ropou a zemním plynem. Vyplynulo to z předběžných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ), který je dnes zveřejnil na webu.

"Vyšší dovoz táhne celkovou obchodní bilanci za letošní rok stále blíže k červeným číslům. V říjnu, obdobně jako v září, skončila bilance zahraničního obchodu se zbožím v minusu. Dovoz byl nepříznivě ovlivněn zejména meziročním růstem cen fosilních paliv, ale i zvyšováním zásob zemního plynu před zimou," uvedl k říjnové obchodní bilanci vedoucí oddělení obchodní bilance ČSÚ Stanislav Konvička.

Vývoz zboží v říjnu meziročně klesl o 7,5 procenta na 331,6 miliardy korun, zatímco dovoz stoupl o 6,9 procenta na 349,8 miliardy Kč. Letošní říjen měl o jeden pracovní den méně než loňský. V meziměsíčním srovnání po sezonním očištění se vývoz zvýšil o 2,7 procenta a dovoz o 2,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Český průmysl zrychlil pokles. Znovu je důvodem zejména výroba automobilů

Meziroční pokles českého průmyslu v říjnu zrychlil na 4,9 procenta ze zářijových čtyř procent. Znovu je důvodem zejména výroba automobilů a jejich dílů. Hodnota nových zakázek v průmyslu klesla o dvě procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Meziměsíčně byla průmyslová výroba vyšší o 0,9 procenta.

"Říjnové výsledky průmyslu jsou do značné míry podobné těm zářijovým. Ve většině průmyslových odvětví produkce rostla. Problémy s dodávkami komponentů ve výrobě automobilů se však začaly projevovat i v navazujících odvětvích, například výrobě pneumatik," uvedl ředitel odboru statistiky zemědělství a lesnictví, průmyslu, stavebnictví a energetiky ČSÚ Radek Matějka.

Výroba automobilů se proti loňskému říjnu snížila o třetinu. Pohoršila si také produkce pryžových a plastových výrobků a o více než čtvrtinu slabší výsledky zaznamenalo rovněž zpracování dřeva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy