Lukáš Sedlák

Český útočník, narozený 25. února 1993. Odchovanec českobudějovického hokeje hraje od roku 2011 v zámoří, kde se snaží prosadit do hlavního celku NHL Columbus.

Čeljabinsk v KHL prohrál v Novosibirsku, české góly mu nestačily

Góly českých útočníků Tomáše Hyky a Lukáše Sedláka neodvrátily v KHL porážku hokejistů Čeljabinsku. Traktor prohrál na ledě Novosibirsku 2:5, Hyka si vedle gólu připsal také asistenci u Sedlákovy branky.

Účastník nedělního Utkání hvězd Sedlák dal už 18 gólů a patří k nejlepším ligovým střelcům. Hyka se v ročníku trefil počtrnácté. Hosté díky českým hráčům smazali v druhé třetině dvoubrankové manko, ale Sibir si šesté vítězství v řadě vzít nenechal.

Brankář Kunlunu Šimon Hrubec zastavil 43 střel a pomohl čínskému celku k domácí výhře 4:2 nad Chabarovskem. Jako první ho překonal Hynek Zohorna, podruhé český gólman kapituloval až v závěrečné minutě při hře tří proti šesti. Na vítěznou branku Kunlunu přihrál obránce Andrej Šustr.

Ani moskevskému Spartaku branka českého hokejisty k úspěchu nepomohla, v Minsku hosté podlehli 3:4. Robin Hanzl poslal Spartak 18 sekund po zahájení druhé třetiny do vedení 2:1, další tři góly ale dali domácí hráči, kteří dokázali skórovat i v oslabení.

KHL:

Kunlun Red Star - Chabarovsk 4:2 (Šustr 0+1 - H. Zohorna 1+0), Novosibirsk - Čeljabinsk 5:2 (za hosty Hyka 1+1, Sedlák 1+0), Dinamo Minsk - Spartak Moskva 4:3 (za hosty Hanzl 1+0), Ufa - Vladivostok 2:0, Nižněkamsk - Jekatěrinburg 1:2 po sam. nájezdech, Nižnij Novgorod - Jaroslavl 3:1, CSKA Moskva - Petrohrad 3:2, Dynamo Moskva - Kazaň 0:2, Jokerit Helsinky - Barys Nur-Sultan 1:5, Viťaz Podolsk - Omsk 1:2 po sam. nájezdech, Dinamo Riga - HK Soči 1:2 v prodl.

Nestrašil v KHL září, Jekatěrinburgu dal vítězný gól. Sedlák zapsal tři body
Hokej

Nestrašil bodoval v KHL i v šestém utkání po reprezentační přestávce. Sedlák pomohl k výhře Čeljabinsku, Petrohrad utrpěl ve Finsku nejtěžší porážku.
Nejlepší kanonýr KHL Jaškin řádil v moskevském derby. Dařilo se i dalším Čechům
Hokej

Útočník Dmitrij Jaškin rozhodl v KHL moskevské derby na ledě CSKA. Český reprezentant při výhře hostujícího Dynama dva gól dal a na jeden přihrál.

Sedlákův gól v prodloužení přinesl výhru Čeljabinsku

Útočník Lukáš Sedlák rozhodl svým třináctým gólem v sezoně Kontinentální hokejové ligy o vítězství Čeljabinsku nad Nižněkamskem 2:1 v prodloužení. V 63. minutě překonal bekhendem gólmana Konstantina Barulina a skóroval ve druhém utkání po sobě.

S 21 kanadskými body z 35 zápasů je Sedlák nejproduktivnějším hráčem Čeljabinsku, který je poslední ve Východní konferenci.

Traktor vedl téměř celý zápas poté, co v 6. minutě otevřel skóre obránce Jesse Virtanen. Hostům se povedlo vyrovnat v čase 59:03 v power play, v prodloužení ale doplatili na faul Andreje Sergejeva, který byl potrestán za držení. Početní výhodu využil po 42 sekundách Sedlák.

Komentář: Těsné porážky kalí dobrou hru. Češi si ale nadále zvedají sebevědomí
Reprezentace

Nedělní poledne sice lehce pokazilo dojem z Channel One Cupu, ale celkově lze brát vystoupení českých hokejistů v Plzni a Moskvě spíše pozitivně.
První porážka v sezoně. Češi v Moskvě sahali po výhře, ale podlehli Rusům na nájezdy

Čeští hokejisté na Channel One Cupu v Moskvě prohráli s domácím Ruskem 3:4 po nájezdech. Po čtyřech výhrách od začátku sezony tak poprvé neuspěli.

Sedlák dal v KHL znovu gól, porážce Čeljabinsku však nezabránil

Útočník Lukáš Sedlák skóroval v Kontinentální hokejové lize ve třetím utkání za sebou. Český reprezentant poslal v osmé minutě Čeljabinsk do vedení 1:0 na ledě Ufy, ale Čeljabinsk nakonec zápas prohrál 2:5. Sedlák si navíc připsal asistenci stejně jako Tomáš Hyka, s nímž připravili gól na 2:2 pro Nicka Bailena.

Z posledních tří zápasů Sedlák vytěžil pět kanadských bodů. S 11 góly je druhým nejlepším českým střelcem v soutěži po Dmitriji Jaškinovi z Dynama Moskva, který dal 14 branek.

Ufa výhrou nad nejhorším týmem ligy přerušila sérii čtyř porážek a je třetí v tabulce Východní konference.

KHL:

Ufa - Čeljabinsk 5:2 (za hosty Sedlák 1+1, Hyka 0+1), Jaroslavl - Magnitogorsk 3:2 po sam. nájezdech (za hosty Nestrašil 0+1), HK Soči - Dinamo Minsk 4:1, Nižnij Novgorod - Jekatěrinburg 2:3 v prodl.

Komentář: Úspěch, kterého by si Češi měli vážit. Výhry potřebují nejen při vrcholech

Češi ovládli Karjalu podruhé v historii a Říha zažil u reprezentace první turnaj se třemi výhrami. Slova o bezvýznamném počinu nejsou na místě.
Češi zlomili prokletí. Hokejová reprezentace vyhrála podruhé v historii Karjalu

Čeští hokejisté vyhráli podruhé v historii turnaj Karjala. Rozhodla o tom jejich výhra v duelu proti Rusku 3:0. Góly dali Kovář, Sedlák a Nestrašil.
Za štěstím na východ. Hráči, kteří vyklidili pozice, mohou vytvořit osu reprezentace

Jaškin, Sedlák, Šustr nebo Jeřábek. Vrtkavý život na hraně NHL vyměnili za jistotu na východě a mohou se stát pevnou součástí národního mužstva.
Češi vyrazili na prokletý turnaj. Trenér se nebál neokoukaných tváří, těší Tlustého

Svěřenci Miloše Říhy odletěli na turnaj, jehož kletbu překonali Češi jen jednou. Expert O2 TV a bývalý útočník Jiří Tlustý byl v roce 2012 u toho.

Hrubec má první vítězství v KHL, vychytal Sedláka

Na třetí pokus se brankář Šimon Hrubec dočkal ve své premiérové sezoně v Kontinentální hokejové lize vítězství. Úřadující mistr extraligy s Třincem vychytal Kunlunu výhru 2:1 nad Čeljabinskem.

Hrubec zastavil v utkání 28 střel hostů. Inkasoval pouze v 22. minutě, kdy hrál Čeljabinsk již pátou přesilovku. Střelu Antona Glinkina ještě český gólman po akrobatickém přesunu zastavil, ale na dorážku Sergeje Koňkova už nestačil. Domácí otočili skóre v úvodu třetí části.

V dresu Čeljabinsku tentokrát vyšel naprázdno Lukáš Sedlák, který se s pěti góly dělí o vedení v tabulce střelců KHL.

KHL:

Kunlun Red Star - Čeljabinsk 2:1,

16:00 Nižnij Novgorod - Omsk, Petrohrad - Jokerit Helsinky, 16:10 Dinamo Minsk - Magnitogorsk.

Sedlák a Hyka v KHL asistencemi zařídili výhru Čeljabinsku

Čeští hokejisté Lukáš Sedlák a Tomáš Hyka se dnes znovu podepsali pod výsledek Čeljabinsku v Kontinentální lize. Jeden z lídrů tabulky střelců Sedlák sice vyšel tentokrát gólově naprázdno, ale při vítězství 2:1 nad týmem Kunlun Red Star si připsal jednu nahrávku, jeho spoluhráč z první formace Hyka se asistencí podílel na obou gólech svého týmu.

Sedlák, jenž přišel do KHL ze zámoří v létě a v dosavadních šesti duelech nastřílel pět branek, připravil spolu s Hykou, který působil v uplynulých dvou sezonách převážně na farmě Vegas, první gól pro Kanaďana Andrewa Calofa. Ve druhé třetině se pak po Hykově nahrávce prosadil finský obránce Jesse Virtanen. Kunlun stačil jen snížit těsně před koncem.

KHL:

Kunlun Red Star - Čeljabinsk 1:2 (za hosty Hyka 0+2, Sedlák 0+1),

13:30 Ufa - Chabarovsk,

16:00 Čerepovec - Dynamo Moskva, Nižněkamsk - Jekatěrinburg, Spartak Moskva - HK Soči, Viťaz Podolsk - Novosibirsk.

Konec v NHL. Sedlák se upsal na dva roky Čeljabinsku
NHL

Sedlák je aktuálně jediným českým hráčem na soupisce Čeljabinsku. Ruská média v minulých dnech informovala, že do Traktoru míří i útočník Tomáš Hyka.
Frolík a Sedlák v NHL skórovali, Krejčí si připsal tři nahrávky
NHL

Nevídanou přestřelku viděli diváci v Chicagu, které udolalo Ottawu 8:7.
Sedlák neměl čas přemýšlet. Naštěstí, smál se český útočník po druhé trefě v sezoně
NHL

Útočník Michael Frolík se dvěma přihrávkami podílel na kanonádě Calgary, které rozdrtilo Arizonu 7:1.
Gól po roce. Sedlák se v NHL prosadil po dlouhé době, hned byl navíc hvězdou večera
NHL

Gólman Petr Mrázek držel až do 34. minuty čisté konto, pak ale inkasoval pětkrát a podlehl s Carolinou 4:6 na ledě Montrealu.
Sedlák pomohl dvěma asistencemi k výhře Columbusu. Nerozdávám šílené přihrávky, smál se český centr
Hokej

Hokejový útočník Lukáš Sedlák se podílel v úterním utkání NHL dvěma asistencemi na výhře Columbusu 2:1 v Dallasu a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.