Mimořádná zpráva

Jakub Jeřábek

Petrohrad vybojoval v KHL postup až gólem ze 114. minuty

Až díky gólu ze 114. minuty postoupili hokejisté Petrohradu do čtvrtfinále KHL. Viťaz Podolsk vyřadili hladce 4:0 na zápasy, čtvrtý duel se však protáhl až do třetího prodloužení. Rozhodující branku na 3:2 pro hosty vstřelil v přesilovce švédský obránce Lukas Bengtsson.

Petrohradský favorit se dostal do vedení hned v úvodní minutě, ale Viťaz po přihrávce českého zadáka Jakuba Jeřábka vyrovnal. V třetí třetině šlo domácí mužstvo do vedení, ale těsný náskok neudrželo. Hosté nakonec po 53 a půl minutách prodloužení Bengtssonovou střelou od modré čáry sérii ukončili.

V historii KHL byly delší jen čtyři zápasy. Rekord drží CSKA Moskva a Jokerit Helsinky, které spolu předloni hrály 142 minut a devět sekund.

Jokerit v Jaroslavli prohrál 3:4 a čtvrté vítězství nepřidal. Může nicméně rozhodnout v příštím utkání stejně jako Barys Nur-Sultan v sérii s Magnitogorskem.

Osmifinále Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 4. zápasy:

Ufa - Omsk 1:5, stav série 2:2; Magnitogorsk - Barys Nur-Sultan 0:2, stav série 1:3.

Západní konference - 4. zápasy:

Jaroslavl - Jokerit Helsinky 4:3, stav série 1:3; Viťaz Podolsk - Petrohrad 2:3 v třetím prodl. (za domácí Jeřábek 0+1), konečný stav série 0:4.

Jakub Jeřábek byl vyhlášen nejlepším obráncem uplynulého týdne Kontinentální hokejové ligy. Opora Viťazu Podolsk tak navázala na krajana Jakuba Kováře, jenž byl před týdnem určen nejlepším brankářem soutěže.

Jeřábek pomohl Viťazu čtyřmi body za tři góly a asistenci ke třem výhrám, dvakrát přitom Podolsk uspěl na ledě soupeřů. I díky tomu je tým s českým reprezentantem v sestavě v čele Západní konference KHL. Z devíti zápasů Podolsk prohrál jen jednou.

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.