Dmitrij Jaškin

Český hokejový útočník se narodil 23. března 1993. Momentálně hraje v NHL za St. Louis Blues.

Rodák z ruského Omsku začínal s hokejem v působišti svého otce Vsetíně, v dorostu přestoupil do Slavie, s níž v sezoně 2010/11 začal hrát extraligu. Během dvou roků v pražském týmu zároveň odehrál několik utkání i za prvoligový Beroun.

V roce 2011 jej draftovalo St. Louis, kam o rok později odešel. V zámoří působil nejdříve především na farmě, nyní dostává stále více příležitostí v prvním týmu Blues.

Jaškin zakončil KHL na druhém místě produktivity i mezi střelci

Český útočník Dmitrij Jaškin z Dynama Moskva zakončil základní část KHL jako druhý nejproduktivnější hráč i druhý nejlepší střelec soutěže. V dnešním posledním zápase na ledě Dinama Minsk dal jeden gól, hostům to však na výhru nestačilo a prohráli 3:4.

Jaškin v 17. minutě zvyšoval na 3:1, ale Dynamo Moskva náskok neudrželo a po třech inkasovaných brankách ve druhé třetině prohrálo. Český útočník díky gólu uzavřel základní část s bilancí 31 branek a 32 přihrávek a udržel druhé místo v kanadském bodování i v tabulce střelců.

V produktivitě zaostal o dva body za spoluhráčem Vadimem Šipačovem (17+48) a před Kirillem Kaprizovem z CSKA Moskva (33+29) udržel o bod druhé místo. Mezi střelci šestadvacetiletý Jaškin, kterého s Dynamem čeká v prvním kole play off Spartak Moskva, nestačil pouze na Kaprizova.

Jaškin v KHL skóroval počtvrté v řadě, s 27 góly vládne střelcům

Útočník Dmitrij Jaškin z Dynama Moskva skóroval v KHL ve čtvrtém utkání za sebou a s 27 góly vede tabulku střelců. Český reprezentant, který se však po dohodě Dynama s trenérem Milošem Říhou nadcházejících Švédských her nezúčastní, pomohl k vítězství 3:1 nad hokejisty Jaroslavle ještě asistencí.

Jaškin se v 17. minutě po průniku obranou hostů prosadil bekhendovou střelou a vyrovnal na 1:1. Šestadvacetiletý rodák z Omsku ve čtyřech posledních duelech vstřelil pět branek, jeden gól ze sobotního derby se Spartakem mu statistici posléze upřeli.

V čele tabulky střelců má Jaškin náskok dvou branek před Kirillem Kaprizovem z CSKA Moskva. V kanadském bodování ligy je český reprezentant s bilancí 27+32 druhý o tři body za spoluhráčem Vadimem Šipačovem, kterému v 29. minutě přihrál na vítězný druhý gól Dynama.

KHL:

Vladivostok - Chabarovsk 0:4, Novosibirsk - Jekatěrinburg 3:2 po sam. nájezdech, Magnitogorsk - Omsk 2:1 v prodl., Nižněkamsk - Čerepovec 6:2, Dynamo Moskva - Jaroslavl 3:1 (Jaškin 1+1), Kazaň - Viťaz Podolsk 5:2, Spartak Moskva - Petrohrad 0:1, Dinamo Riga - Jokerit Helsinky 2:4.

Sedlák dal v KHL znovu gól, porážce Čeljabinsku však nezabránil

Útočník Lukáš Sedlák skóroval v Kontinentální hokejové lize ve třetím utkání za sebou. Český reprezentant poslal v osmé minutě Čeljabinsk do vedení 1:0 na ledě Ufy, ale Čeljabinsk nakonec zápas prohrál 2:5. Sedlák si navíc připsal asistenci stejně jako Tomáš Hyka, s nímž připravili gól na 2:2 pro Nicka Bailena.

Z posledních tří zápasů Sedlák vytěžil pět kanadských bodů. S 11 góly je druhým nejlepším českým střelcem v soutěži po Dmitriji Jaškinovi z Dynama Moskva, který dal 14 branek.

Ufa výhrou nad nejhorším týmem ligy přerušila sérii čtyř porážek a je třetí v tabulce Východní konference.

KHL:

Ufa - Čeljabinsk 5:2 (za hosty Sedlák 1+1, Hyka 0+1), Jaroslavl - Magnitogorsk 3:2 po sam. nájezdech (za hosty Nestrašil 0+1), HK Soči - Dinamo Minsk 4:1, Nižnij Novgorod - Jekatěrinburg 2:3 v prodl.

Jaškin byl vyhlášen nejlepším útočníkem listopadu v KHL

Český hokejový reprezentant Dmitrij Jaškin byl vyhlášen nejlepším útočníkem uplynulého měsíce v Kontinentální lize. Opora Dynama Moskva v listopadu nasbírala v devíti zápasech 14 bodů za šest branek a osm asistencí.

Šestadvacetiletý účastník posledních dvou světových šampionátů přišel do Ruska před sezonou z NHL a v KHL se mu daří. V kanadském bodování soutěže je Jaškin aktuálně druhý, když si ve 33 utkáních připsal 33 bodů. Lépe je na tom jen jeho spoluhráč v elitní formaci Dynama Vadim Šipačov.

Jaškin bodoval v KHL už v jedenáctém utkání v řadě

Český útočník Dmitrij Jaškin bodoval v Kontinentální lize už v jedenáctém utkání za sebou a se dvěma asistencemi patřil ke strůjcům vítězství Dynama Moskva 4:3 v prodloužení na ledě Dinama Riga. Omský rodák se nejprve podílel v 57. minutě na vyrovnávacím gólu a po jeho individuální akci dokonal Vadim Šipačov obrat pouhou sekundu před koncem prodloužení.

Šestadvacetiletý Jaškin navíc už posedmé za sebou zaznamenal minimálně dva kanadské body. V povedené jedenáctizápasové sérii trvající od 19. října zaznamenal 23 bodů (8+15) a s celkovou bilancí 13+19 si upevnil druhé místo v hodnocení produktivity soutěže za Šipačovem (9+27). Dynamo vyhrálo čtvrtý zápas za sebou a je druhé v Západní konferenci s čtyřbodovou ztrátou na CSKA Moskva.

Jaškin dal dva góly, v KHL bodoval podesáté za sebou

Dmitrij Jaškin rozšířil svou bodovou sérii v KHL o jubilejní desátý zápas. Český útočník moskevského Dynama vstřelil v utkání v Nižněkamsku, kde hosté zvítězili 6:4, dva góly a přidal jednu asistenci. Jaškin je v kanadském bodování ligy druhý s 13 brankami a 17 asistencemi, vede jeho o tři body lepší spoluhráč Vadim Šipačov. Rovněž mezi střelci mu patří druhé místo.

Jaškin si v 10. minutě najel před branku a ani dva obránci mu nepřekazili bleskovou kličku do forhendu, kterou obelstil domácího gólmana Konstantina Barulina. V 36. minutě využil omský rodák přesilovku dorážkou do odkryté branky.

Během desetizápasové série Jaškin zaznamenal osm branek a 13 nahrávek, už pošesté za sebou si připsal dva či více bodů. Dnes útočil na své maximum v sezoně, kterým jsou čtyři body z říjnového utkání v Chabarovsku.