Dmitrij Jaškin

Český hokejový útočník se narodil 23. března 1993. Momentálně hraje v NHL za St. Louis Blues.

Rodák z ruského Omsku začínal s hokejem v působišti svého otce Vsetíně, v dorostu přestoupil do Slavie, s níž v sezoně 2010/11 začal hrát extraligu. Během dvou roků v pražském týmu zároveň odehrál několik utkání i za prvoligový Beroun.

V roce 2011 jej draftovalo St. Louis, kam o rok později odešel. V zámoří působil nejdříve především na farmě, nyní dostává stále více příležitostí v prvním týmu Blues.

Jaškin bodoval v KHL už v jedenáctém utkání v řadě

Český útočník Dmitrij Jaškin bodoval v Kontinentální lize už v jedenáctém utkání za sebou a se dvěma asistencemi patřil ke strůjcům vítězství Dynama Moskva 4:3 v prodloužení na ledě Dinama Riga. Omský rodák se nejprve podílel v 57. minutě na vyrovnávacím gólu a po jeho individuální akci dokonal Vadim Šipačov obrat pouhou sekundu před koncem prodloužení.

Šestadvacetiletý Jaškin navíc už posedmé za sebou zaznamenal minimálně dva kanadské body. V povedené jedenáctizápasové sérii trvající od 19. října zaznamenal 23 bodů (8+15) a s celkovou bilancí 13+19 si upevnil druhé místo v hodnocení produktivity soutěže za Šipačovem (9+27). Dynamo vyhrálo čtvrtý zápas za sebou a je druhé v Západní konferenci s čtyřbodovou ztrátou na CSKA Moskva.

Jaškin dal dva góly, v KHL bodoval podesáté za sebou

Dmitrij Jaškin rozšířil svou bodovou sérii v KHL o jubilejní desátý zápas. Český útočník moskevského Dynama vstřelil v utkání v Nižněkamsku, kde hosté zvítězili 6:4, dva góly a přidal jednu asistenci. Jaškin je v kanadském bodování ligy druhý s 13 brankami a 17 asistencemi, vede jeho o tři body lepší spoluhráč Vadim Šipačov. Rovněž mezi střelci mu patří druhé místo.

Jaškin si v 10. minutě najel před branku a ani dva obránci mu nepřekazili bleskovou kličku do forhendu, kterou obelstil domácího gólmana Konstantina Barulina. V 36. minutě využil omský rodák přesilovku dorážkou do odkryté branky.

Během desetizápasové série Jaškin zaznamenal osm branek a 13 nahrávek, už pošesté za sebou si připsal dva či více bodů. Dnes útočil na své maximum v sezoně, kterým jsou čtyři body z říjnového utkání v Chabarovsku.

Komentář: Úspěch, kterého by si Češi měli vážit. Výhry potřebují nejen při vrcholech
Reprezentace

Češi ovládli Karjalu podruhé v historii a Říha zažil u reprezentace první turnaj se třemi výhrami. Slova o bezvýznamném počinu nejsou na místě.
Za štěstím na východ. Hráči, kteří vyklidili pozice, mohou vytvořit osu reprezentace

Jaškin, Sedlák, Šustr nebo Jeřábek. Vrtkavý život na hraně NHL vyměnili za jistotu na východě a mohou se stát pevnou součástí národního mužstva.
Češi vyrazili na prokletý turnaj. Trenér se nebál neokoukaných tváří, těší Tlustého

Svěřenci Miloše Říhy odletěli na turnaj, jehož kletbu překonali Češi jen jednou. Expert O2 TV a bývalý útočník Jiří Tlustý byl v roce 2012 u toho.

Jaškin z Dynama Moskva je osmý v produktivitě KHL

Český reprezentační útočník Dmitrij Jaškin z Dynama Moskva je s 21 body za devět branek a 12 asistencí osmý v produktivitě Kontinentální hokejové ligy. Mezi střelci se šestadvacetiletý rodák z Omsku, který přišel do Dynama po vypršení kontraktu ve Washingtonu v NHL, dělí o sedmé místo a v pořadí nahrávačů o osmou pozici.

Kanadskému bodování vládne Jaškinův spoluhráč Vadim Šipačov, který v 25 duelech nasbíral 30 bodů za osm gólů a 22 přihrávek. Druhý Kirill Kaprizov z CSKA Moskva na něj ztrácí šest bodů, ve 22 utkáních vstřelil 13 branek a u 11 asistoval. Nejlepším střelcem je se 14 góly Nikita Sošnikov z Ufy.

Dalšímu českému útočníkovi Jiřímu Sekáčovi z CSKA Moskva patří v produktivitě 33. místo s 16 body za osm gólů a stejný počet přihrávek ze 14 utkání.

Jaškin je v KHL dál při chuti, Vladivostoku vstřelil dva góly

Dmitrij Jaškin dal v Kontinentální hokejové lize dva góly, kterými pojistil výhru moskevského Dynama 4:1 ve Vladivostoku. Český útočník bodoval ve třetím zápase za sebou, v pondělním utkání v Chabarovsku se blýskl čtyřmi asistencemi.

Brankář Marek Langhamer až dvě a půl minuty před koncem přišel o čisté konto, Chabarovsku nicméně pomohl k domácí výhře 2:1 nad Soči. Jeho spoluhráči Hynek a Tomáš Zohornové si připsali asistenci u vítězného gólu.

Vitásek v roli útočníka skóroval, ale Chabarovsk v KHL prohrál

Obránce Ondřej Vitásek si v dočasné roli útočníka připsal v dresu hokejistů Chabarovsku první gól v sezoně KHL, ale Amur v duelu týmů z Dálného východu prohrál 1:2 s Vladivostokem. Chabarovsk tak s pěti body z jedenácti zápasů zůstává nejhorším týmem soutěže.

Vitásek se pro dnešní utkání přesunul z první obranné dvojice od Michala Jordána do čtvrtého útoku a v 11. minutě otevřel skóre zápasu. V přesilové hře se před brankou prosadil bekhendem, asistenci si u jeho gólu připsal Hynek Zohorna.

Chabarovsk ale na úterní domácí výhru 3:2 nad stejným soupeřem, jež byla jeho první v sezoně, nenavázal. Ve druhé třetině překonali brankáře Marka Langhamera Vasilij Strelcov a Shawn Lalonde a stanovili konečný výsledek.

Brankář Jakub Kovář inkasoval jediný gól z 24 střel Spartaku Moskva, přesto to Jekatěrinburgu nestačilo ani na zisk bodu. Střelci Avtomobilistu ve druhém utkání za sebou neskórovali a stále nejlepší tým Východní konference po vstupní osmizápasové vítězné sérii prohrál třetí zápas za sebou.

KHL:

Chabarovsk - Vladivostok 1:2 (za domácí Vitásek 1+0, H. Zohorna 0+1), Čerepovec - Dinamo Minsk 3:2 po sam. nájezdech, Nižněkamsk - Kunlun Red Star 3:4 po sam. nájezdech, HK Soči - Dynamo Moskva 3:4 (za hosty Jaškin 0+1), Petrohrad - Ufa 4:1, Spartak Moskva - Jekatěrinburg 1:0.

Sbohem, NHL. Český útočník Jaškin v zámoří končí, bude hrát za Dynamo Moskva
NHL

Šestadvacetiletý reprezentant, který naposledy působil ve Washingtonu, podepsal s klubem roční smlouvu.
Zápasy s Itálií nám moc nedají, mělo by se hrát méně, říká nový lídr bodování Frolík
MS v hokeji

Frolík pomohl k výhře nad Italy čtyřmi body a s bilancí 5+5 vede produktivitu mistrovství. Voráček je s dvěma góly a osmi asistencemi čtvrtý.
Neuvěřitelně smolná série končí, Gulaš zažije premiéru na MS. Chytat bude Francouz
MS v hokeji

Proti Italům bude chytat Pavel Francouz a poprvé na velké akci nastoupí Milan Gulaš. Do sestavy se vrací Filip Chytil, mimo jsou bratři Zohornovi.
Boj o první místo s hlavním favoritem MS. Všichni vědí, co na Rusy platí, líčí Jaškin
MS v hokeji

Přichází vrchol skupinové fáze hokejového mistrovství světa. Češi v Bratislavě vyzvou takřka olympijskou sestavu Ruska.
Palát je po generálce pozitivní: Nikdo nás úplně nepřehrál, můžeme udělat výsledek
MS v hokeji

Po olympiádě a Světovém poháru bude Ondřej Palát poprvé reprezentovat na MS. Češi v Brně podle útočníka Tampy ukázali, že se s nimi musí počítat.
K reprezentaci se v Brně připojí Jaškin, Vrána i Hronek. Gulaš ze hry o MS vypadl
MS v hokeji

Po zápasech na Slovensku se česká hokejová reprezentace přesouvá do Brna, kde ve čtvrtek začíná poslední turnaj v rámci Euro Hockey Tour.
Zacha skóroval po třinácti zápasech, gólem v oslabení pomohl New Jersey k výhře
NHL

Útočník Pavel Zacha pomohl v NHL gólem v oslabení k výhře hokejistů New Jersey 5:2 nad Ottawou. Brněnský rodák skóroval po třinácti utkáních.
Vrána nastoupil po boku Ovečkina a Kuzněcova, k výhře proti Calgary přispěl gólem
NHL

Jakub Vrána si zahrál v elitní formaci Capitals a odvděčil se proti Calgary třetím gólem v sezoně. Boston proti Montrealu ani jednou neskóroval.
20 zápasů, 30 milionů. Odstrašující trest za brutální faul pomohl osvobodit Jaškina
NHL

Dmitrij Jaškin má u obhájců Stanleyova poháru zajímavou šanci na oživení hokejové kariéry.
Jaškin se v NHL stěhuje ze St. Louis do Washingtonu
NHL

Pokud si účastníka letošního mistrovství světa nevybere jiný klub NHL, poputuje na farmu do San Antonia.