Jasnou výhru Barcelony proti Bilbau režíroval Dembélé. Za Atlético pálil Griezmann

23. 10. 2022 23:27
Fotbalisté Barcelony si v 11. kole španělské ligy poradili na svém hřišti 4:0 s Bilbaem. Vítězství druhého týmu tabulky řídil gólem a třemi asistencemi Ousmane Dembélé. Atlético Madrid porazilo v souboji o třetí místo 2:1 pátý Betis Sevilla. Dvakrát se trefil Antoine Griezmann.
Fotbalisté Barcelony slaví ve španělské lize gól proti Bilbau.
Fotbalisté Barcelony slaví ve španělské lize gól proti Bilbau. | Foto: Reuters

Barcelona doma ani v šestém ligovém utkání sezony neinkasovala a o výsledku rozhodla třemi zásahy v první půli. Dembélé dal první branku sám a postupně připravil góly i pro Roberta, Torrese a kanonýra Lewandowského, s dvanácti trefami nejlepšího střelce soutěže.

Katalánci udrželi po 11. kole tříbodovou ztrátu na vedoucí Real Madrid. Bilbao nevyhrálo počtvrté za sebou a je šesté.

Fotbalisté Atlética otevřeli skóre až v druhém poločase, kdy se Griezmann překvapivě trefil přímo z rohu. Druhou branku francouzský útočník přidal v 71. minutě přesně umístěnou střelou mezi nohama brankáře Silvy. V 84. minutě snížil z přímého kopu Fekir.

V nastaveném čase si Atlético mohlo pojistit výhru, Moratova střela ale skončila na břevně. Právě španělský kanonýr má na kontě stejně jako Griezmann pět ligových branek. To z Atlética dělá vedle Realu jedno ze dvou mužstev La Ligy, které má alespoň dva pětigólové střelce.

Španělská fotbalová liga - 11. kolo:

Espaňol Barcelona - Elche 2:2 (24. Puado, 67. Braithwaite - 11. Milla, 82. Verdu), Betis Sevilla - Atlético Madrid 1:2 (84. Fekir - 54. a 71. Griezmann), Girona - Pamplona 1:1 (45.+1 Lopez - 37. Barja), Villarreal - Almería 2:1 (56. Baena, 90.+4 Jackson - 31. Melero), FC Barcelona - Bilbao 4:0 (12. Dembélé, 18. Roberto, 22. Lewandowski, 73. Torres).

1. Real Madrid 11 10 1 0 28:9 31
2. FC Barcelona 11 9 1 1 28:4 28
3. Atlético Madrid 11 7 2 2 18:9 23
4. San Sebastian 11 7 1 3 16:13 22
5. Betis Sevilla 11 6 2 3 14:8 20
6. Bilbao 11 5 3 3 19:12 18
7. Villarreal 11 5 3 3 14:7 18
8. Pamplona 11 5 2 4 11:11 17