Real dál vévodí lize bez porážky. Sevillu přehrál díky dvěma gólům ze závěru

22. 10. 2022 23:40
Fotbalisté Realu Madrid v 11. kole španělské ligy i bez odpočívajícího vítěze Zlatého míče Karima Benzemy zvítězili díky dvěma gólům v závěru nad Sevillou 3:1. Bílý balet vede tabulku o šest bodů před Barcelonou, která má však zápas k dobru.
Radost fotbalistů Realu Madrid v zápase španělské ligy proti Seville.
Radost fotbalistů Realu Madrid v zápase španělské ligy proti Seville. | Foto: Reuters

Real poslal do vedení Modrič a na další gól se čekalo až do druhé půle, kdy srovnal Lamela. Obhájci titulu nakonec rozhodli o výhře v závěru, když se v 79. minutě trefil Vázquez a v 81. minutě Valverde.

V sestavě Realu chyběl čerstvý držitel Zlatého míče Karim Benzema, kterého trápí svalové problémy. Před utkáním si alespoň na stadionu z rukou předchozích vítězů prestižní ankety Modriče a Zinédina Zidana převzal za ovací fanoušků trofej.

Překvapivou ztrátu zaznamenal třetí San Sebastian, který prohrál 0:1 ve Valladolidu. V La Lize našel přemožitele po pěti zápasech a na druhou Barcelonu ztrácí tři body. Navíc ho může přeskočit čtvrté Atlético Madrid i páté Bilbao, které jsou o dva body za ním.

Španělská fotbalová liga - 11. kolo:

Vallecano - Cádiz 5:1 (63. a 89. Lejeune, 44. Palazón, 45.+1 García, 79. Camello - 82. vlastní Balliu), Valladolid - San Sebastian 1:0 (16. León), Valencie - Mallorca 1:2 (51. Cavani z pen. - 66. Muriqi z pen., 83. I Kang-in), Real Madrid - FC Sevilla 3:1 (6. Modrič, 79. Vázquez, 81. Valverde - 54. Lamela).

1. Real Madrid 11 10 1 0 28:9 31
2. FC Barcelona 10 8 1 1 24:4 25
3. San Sebastian 11 7 1 3 16:13 22
4. Atlético Madrid 10 6 2 2 16:8 20
5. Betis Sevilla 10 6 2 2 13:6 20
6. Bilbao 10 5 3 2 19:8 18
7. Pamplona 10 5 1 4 10:10 16
8. Villarreal 10 4 3 3 12:6 15