Vítězná šňůra skončila. Ligový lídr Arsenal neudržel vedení se Southamptonem

Aktualizováno 23. 10. 2022 20:12
Fotbalisté Arsenalu ve 13. kole anglické ligy remizovali v Southamptonu 1:1. "Kanonýři" nevyhráli po osmi soutěžních zápasech a vedou tabulku před Manchesterem City o dva body. Aston Villa zvítězila nad Brentfordem 4:0, Newcastle porazil třetí Tottenham 2:1 a posunul se před Chelsea na čtvrté místo.
Granit Xhaka z Arsenalu při utkání Premier League proti Southamptonu.
Granit Xhaka z Arsenalu při utkání Premier League proti Southamptonu. | Foto: Reuters

Arsenal otevřel skóre již v 11. minutě, kdy se z hranice malého vápna trefil Xhaka. Domácí v druhém poločase vyrovnali, poté co se po rychlém protiútoku trefil Armstrong. Southampton přerušil Arsenalu úspěšnou sérii, která trvala od 4. září. Tehdy "Kanonýři" utrpěli zatím jedinou porážku v sezoně, a to v ligovém zápase s Manchesterem United.

Newcastle si připsal první gól po půlhodině. Lloris se při výběhu mimo pokutové území srazil s útočníkem Wilsonem a ten jeho zaváhání využil a obloučkem překonal vracejícího se brankáře Tottenhamu. Do konce poločasu "Straky" navýšily skóre zásluhou Almiróna.

V 54. minutě hlavičkou snížil Kane. Desátým gólem se osamostatnil na druhém místě tabulky střelců za suverénním Haalandem z Manchesteru City.

Fotbalisté Aston Villy nastoupili poprvé po odvolání kouče Gerrarda. I s dočasným trenérem si dokázali s Brentfordem poradit, dvě branky vstřelil útočník Ings. Aston Villa vyhrála po čtyřech kolech.

Fulhamu k výhře nad Leedsem pomohl brankou Mitrovič, který je s devíti zásahy třetí v tabulce střelců.

Anglická fotbalová liga - 13. kolo:

Aston Villa - Brentford 4:0 (7. a 14. z pen. Ings, 2. Bailey, 59. Watkins), Leeds - Fulham 2:3 (20. Rodrigo, 90.+1 Summerville - 26. Mitrovič, 74. Reid, 84. Willian), Southampton - Arsenal 1:1 (11. Xhaka - 65. Armstrong), Wolverhampton - Leicester 0:4 (8. Tielemans, 19. Barnes, 66. Maddison, 80. Vardy), Tottenham - Newcastle 1:2 (54. Kane - 31. Wilson, 40. Almirón).

1. Arsenal 11 9 1 1 25:11 28
2. Manchester City 11 8 2 1 36:11 26
3. Tottenham 12 7 2 3 23:14 23
4. Newcastle 12 5 6 1 20:10 21
5. Chelsea 11 6 3 2 16:11 21
6. Manchester United 11 6 2 3 16:16 20
7. Fulham 12 5 3 4 22:22 18
8. Liverpool 11 4 4 3 22:13 16