Nečekaná zápletka v Německu. Vedoucí Union Berlín podlehl poslední Bochumi

Aktualizováno 23. 10. 2022 19:56
Vedoucí Union Berlín prohrál v 11. kole německé fotbalové ligy na hřišti dosud poslední Bochumi 1:2. Domácí vyhráli teprve podruhé v bundesligové sezoně. Hosté i přes porážku vedou tabulku o jeden bod před Bayernem Mnichov. Hertha porazila doma Schalke 1:0. Za hosty, které vedl dočasný kouč Matthias Kreutzer, odehrál celý zápas reprezentační záložník Alex Král.
Radost fotbalistů Bochumi v bundesligovém utkání proti Unionu Berlín.
Radost fotbalistů Bochumi v bundesligovém utkání proti Unionu Berlín. | Foto: Reuters

Fotbalisté Bochumi otevřeli skóre v závěru prvního poločasu, kdy se po rohovém kopu hlavou prosadil Hofmann. V 71. minutě domácí vedli již o dva góly. Po rychlé kombinaci a následném úniku tři na jednoho se trefil Holtmann.

V 77. minutě Union nevyužil šanci na snížení z pokutového kopu. Brankář Riemann vystihl směr a Pantovičovu střelu vyrazil. Srbský útočník snížil až v nastaveném čase.

Bochum je první tým po šesti letech, který z pozice posledního týmu tabulky dokázal porazit průběžné lídry soutěže.

Hertha otevřela skóre těsně po změně stran, kdy se za hranicí velkého vápna opřel do skákavého balónu Tousart. Vyrovnal francouzský záložník Mollet, který v 85. minutě překonal brankáře Christensena s pomocí teče. Domácí se zpět do vedení dostali o tři minuty později po rychlém úniku útočníka Kangy. Hertha vyhrála po čtyřech kolech. Schalke, jehož vedení v týdnu odvolalo trenéra Kramera, prohrálo už pátý ligový zápas v řadě a je poslední v tabulce.

Německá fotbalová liga - 11. kolo:

Bochum - Union Berlín 2:1 (43. Hofmann, 71. Holtmann - 90.+3 Pantovič), Hertha Berlín - Schalke 2:1 (49. Tousart, 88. Kanga - 85. Mollet)

1. Union Berlín 11 7 2 2 19:8 23
2. Bayern Mnichov 11 6 4 1 31:8 22
3. Freiburg 11 6 3 2 16:13 21
4. Eintracht Frankfurt 11 6 2 3 24:18 20
5. Dortmund 11 6 1 4 18:14 19
6. Mohuč 11 5 3 3 16:13 18
7. Hoffenheim 11 5 2 4 17:12 17
8. Lipsko 11 4 4 3 20:18 16