Chybující Zima daroval Udine gól, ale mohl si oddechnout. Jeho Turín zápas otočil

Aktualizováno 23. 10. 2022 22:51
Navzdory hrubé chybě obránce Davida Zimy zvítězili fotbalisté FC Turín v 11. kole italské ligy 2:1 na hřišti Udine. Jednadvacetiletý český reprezentant nastoupil poprvé v tomto ročníku Serie A v základní sestavě a po jeho velké chybě domácí v 26. minutě vyrovnali na 1:1.
David Zima v italské lize.
David Zima v italské lize. | Foto: Reuters

Lídr soutěže Neapol zvítězila 1:0 na hřišti pátého AS Řím a vyhrála jedenáctý soutěžní duel v řadě. V souboji o třetí místo Lazio Řím porazilo 2:0 Atalantu Bergamo.

Zima poslal po rozehrávce brankáře Milinkoviče-Saviče naslepo míč do strany, kde se ho zmocnil nabíhající Udogie a po jeho přihrávce skóroval Deulofeu.

Zima, který v úterý pomohl gólem k pohárovému vítězství 4:0 nad Cittadellou, si nakonec mohl oddechnout. V 69. minutě rozhodl Pellegri tvrdou ranou z úhlu.

FC Turín naplno bodoval po pěti utkáních a posunul se na deváté místo. Udine prohrálo v lize po devíti zápasech.

V posledních šesti soutěžních zápasech Neapole vždy skórovaly oba celky, tentokrát ale rozhodla jediná trefa Osimhena z 81. minuty. Nigerijský útočník se po návratu po zranění prosadil i ve třetím utkání. Neapol má na druhý AC Milán tříbodový náskok.

Lazio utnulo dlouhou sérii Bergama, které stejně jako Neapol v prvních deseti zápasech soutěže neprohrálo. Trefili se Zaccagnii a Felipe Anderson. Atalanta dohrávala zápas bez vyloučeného Muriela.

Celek z hlavního města udržel pošesté v řadě čisté konto a na historické klubové maximum mu schází pouze jeden zápas.

Boloňa doma porazila Lecce 2:0. Z penalty se trefil Arnautovic, který se sedmi zásahy vede tabulku střelců.

Italská fotbalová liga - 11. kolo:

Udine - FC Turín 1:2 (26. Deulofeu - 14. Aina, 69. Pellegri), Boloňa - Lecce 2:0 (13. Arnautovic z pen., 35. Ferguson), Bergamo - Lazio Řím 0:2 (10. Zaccagni, 52. Felipe Anderson), AS Řím - Neapol 0:1 (81. Osimhen).

1. Neapol 11 9 2 0 26:9 29
2. AC Milán 11 8 2 1 24:11 26
3. Lazio Řím 11 7 3 1 23:5 24
4. Bergamo 11 7 3 1 16:8 24
5. AS Řím 11 7 1 3 13:10 22
6. Udine 11 6 3 2 20:12 21
7. Inter Milán 11 7 0 4 22:17 21
8. Juventus Turín 11 5 4 2 17:7 19