Ani fotbalisté se nevyhnuli záplavám. Pekhart musel stěhovat

Foto: CPA
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
3. 6. 2013 0:00
Hodně přepadlý byl na nedělním setkání s novináři před kvalifikačním zápasem o MS proti Itálii kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický.

Praha - Hodně přepadlý byl na nedělním setkání s novináři před kvalifikačním zápasem o postup na MS proti Itálii kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický.

Když v neděli v poledne jel na sraz do smíchovského NH Hotels, kde členové národního týmu před pátečním duelem budou bydlet, a projížděl po mostě přes Vltavu, zpozoroval, že se řeka vylévá z břehů.

"Je to strašně nepříjemné pro ty, kteří u vody žijí. Šílená situace, já si to vůbec nedokážu představit," řekl tichým hlasem novinářům.

"My budeme dělat svou práci, trénovat a připravovat se na zápas. Ale je mi jasné, že povodně zasáhly celou zemi. Já to beru lidsky. Jaké to musí být, když si postavíte barák a voda vám ho zničí," dodal.

Bílek: Je to tragédie pro všechny

Podporu zaplaveným občanům přidal i trenér týmu Michal Bílek.

"Víme, že lidé mají velké problémy. Je to neštěstí, tragédie pro všechny, snad to letos nebude tak silné jako před jedenácti lety a voda rychle ustoupí," připomněl Bílek záplavy v roce 2002.

"Snad voda co nejdřív ustoupí. Věřím, že i v této těžké době si fanoušci cestu na stadion najdou," dodal k pátečnímu zápasu na pražské Letné.

Rychlost, jakou se v neděli valila korytem voda Vltavy, překvapila i brankáře Petra Čecha.

"V Londýně jsem na častý déšť zvyklý. Jenže tohle je mnohem horší než v Anglii. Když jsem byl před týdnem odjížděl z Londýna, bylo tam nádherně, a proto by mě něco podobného ani nenapadlo," uvedl brankář londýnské Chelsea.

Čech: Myšlenky na fotbal jdou stranou

Věří, že do pátečního zápasu voda opadne a že si fanoušci na stadion cestu najdou.

"Pokud by takovéhle počasí zůstalo, tak bychom mohli mít poloprázdný stadion, a to bychom nechtěli. Určitě by bylo lepší, kdyby se počasí umoudřilo, aby lidé věděli, že na stadionu nezmoknou, nebo že tam nebudou muset sledovat zpravodajství, jestli jim voda nespláchla dům," přiznal Čech.

"Myšlenky na fotbal mohou jít kompletně stranou. My tu vodu nezastavíme, můžeme lidem jen zvednout náladu tím, že porazíme Itálii," dodal.

Věří ale, že i přes zprávy o záplavách mužstvo udrží během tréninků  koncentraci.

Pekhart musel stěhovat věci

"Doufám, že nikdo z nás nebude těmito událostmi zasažen osobně, aby nám to nenarušovalo koncentraci na zápas. Už takhle to vnímáme a je to hrozné," přál si Čech.

Přání mu však nevyšlo. Nedělního tréninku se totiž nezúčastnil útočník Tomáš Pekhart, který dostal od vedení týmu volno, aby mohl jet zachraňovat věci z bytu, který leží v záplavové oblasti.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Policie zadržela dvojici podezřelých kvůli střelbě na Třebíčsku

Brněnská zásahová jednotka zadržela na Žďársku dva lidi, které policie hledala kvůli dnešní střelbě na Třebíčsku. Při střelbě ani policejním zásahu nebyl nikdo zraněn. Oba jsou v policejní cele, kde budou pokračovat úkony v trestní řízení, řekla ČTK mluvčí policie Dana Čírtková.

Dvojici policie dopadla v domě nedaleko místa, kde vpodvečer našla odstavené jejich auto. Že po stříbrném Fordu Focus policie pátrá, oznámila na twitteru dnes odpoledne. Předpokládala, že v autě jely tři osoby. Žádala veřejnost o spolupráci při hledání auta. Posádku, která byla ozbrojená, se lidé neměli snažit zastavit.

"Při páchání trestné činnosti majetkového charakteru došlo dnes kolem 14:30 ke střelbě. Při té střelbě nebyl nikdo zraněn, poté pachatelé z místa střelby ujeli," řekla Čírtková ČTK po 18:00. Nejprve policie okolnosti případu neupřesnila vůbec. "Byli ozbrojeni, proto jsme vydali naléhavou výzvu s cílem co nejdřív vozidlo s podezřelými osobami zadržet," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy