Ani fotbalisté se nevyhnuli záplavám. Pekhart musel stěhovat

Petr Čech (na obědě s Radkem Štěpánkem) doufá, že český tým udrží koncentraci na zápas s Itálií i přes zprávy o záplavách v Česku.
Součástí každého reprezentačního srazu jsou i nezbytné mediální povinnosti. Před kameru se právě postavil Tomáš Rosický.
Ještě před tím se ale nominovaní hráči museli v pražském hotelu HN sejít a ubytovat se. Sešli se tak Petr Jiráček z Hamburku a Josef Pešice,...
...mladá hvězda českého fotbalu Tomáš Kalas,...
...obránce Besiktase Tomáš Sivok,..
Foto: CPA
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
3. 6. 2013 0:00
Hodně přepadlý byl na nedělním setkání s novináři před kvalifikačním zápasem o MS proti Itálii kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický.

Praha - Hodně přepadlý byl na nedělním setkání s novináři před kvalifikačním zápasem o postup na MS proti Itálii kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický.

Když v neděli v poledne jel na sraz do smíchovského NH Hotels, kde členové národního týmu před pátečním duelem budou bydlet, a projížděl po mostě přes Vltavu, zpozoroval, že se řeka vylévá z břehů.

"Je to strašně nepříjemné pro ty, kteří u vody žijí. Šílená situace, já si to vůbec nedokážu představit," řekl tichým hlasem novinářům.

"My budeme dělat svou práci, trénovat a připravovat se na zápas. Ale je mi jasné, že povodně zasáhly celou zemi. Já to beru lidsky. Jaké to musí být, když si postavíte barák a voda vám ho zničí," dodal.

Bílek: Je to tragédie pro všechny

Podporu zaplaveným občanům přidal i trenér týmu Michal Bílek.

"Víme, že lidé mají velké problémy. Je to neštěstí, tragédie pro všechny, snad to letos nebude tak silné jako před jedenácti lety a voda rychle ustoupí," připomněl Bílek záplavy v roce 2002.

"Snad voda co nejdřív ustoupí. Věřím, že i v této těžké době si fanoušci cestu na stadion najdou," dodal k pátečnímu zápasu na pražské Letné.

Rychlost, jakou se v neděli valila korytem voda Vltavy, překvapila i brankáře Petra Čecha.

"V Londýně jsem na častý déšť zvyklý. Jenže tohle je mnohem horší než v Anglii. Když jsem byl před týdnem odjížděl z Londýna, bylo tam nádherně, a proto by mě něco podobného ani nenapadlo," uvedl brankář londýnské Chelsea.

Čech: Myšlenky na fotbal jdou stranou

Věří, že do pátečního zápasu voda opadne a že si fanoušci na stadion cestu najdou.

"Pokud by takovéhle počasí zůstalo, tak bychom mohli mít poloprázdný stadion, a to bychom nechtěli. Určitě by bylo lepší, kdyby se počasí umoudřilo, aby lidé věděli, že na stadionu nezmoknou, nebo že tam nebudou muset sledovat zpravodajství, jestli jim voda nespláchla dům," přiznal Čech.

"Myšlenky na fotbal mohou jít kompletně stranou. My tu vodu nezastavíme, můžeme lidem jen zvednout náladu tím, že porazíme Itálii," dodal.

Věří ale, že i přes zprávy o záplavách mužstvo udrží během tréninků  koncentraci.

Pekhart musel stěhovat věci

"Doufám, že nikdo z nás nebude těmito událostmi zasažen osobně, aby nám to nenarušovalo koncentraci na zápas. Už takhle to vnímáme a je to hrozné," přál si Čech.

Přání mu však nevyšlo. Nedělního tréninku se totiž nezúčastnil útočník Tomáš Pekhart, který dostal od vedení týmu volno, aby mohl jet zachraňovat věci z bytu, který leží v záplavové oblasti.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy