Baroš se loučil s Bazaly: Baník se musí vzkřísit

FOTO Barošovo loučení. Gól nedal, přesto se aplaudovalo
Půlrok v Baníku Ostrava notně zlepšil image tohoto kdysi proklínaného reprezentačního útočníka. Svůj plat věnoval na podporu mládeže, klubu daroval milion korun, a ještě nastřílel pět gólů, které pomohly Baníku k záchraně.
Není divu, že se fanoušci ze slezské části Ostravy vydali Baroše vyprovodit na poslední zápas sezony s Jabloncem.
Kam Baroš v létě zamíří není jisté. Možná by mohl zamířit do Emirátů za Karlem Jarolímem, ale to jsou jen spekulace. Jeho odchod je ale na druhou stranu téměř jistý.
V duelu s Jabloncem se "Bary" chtěl rozloučit alespoň brankou, ale nebylo mu přáno. Jablonec navíc na Bazalech zvítězil brankou Karla Pitáka.
Foto: Dalibor Sosna
David Procházka
2. 6. 2013 10:00
Barošův sobotní zápas proti Jablonci (0:1) byl patrně rozlučkou, v létě nejspíš zmizí opět někam do zahraničí

Ostrava - Když se před začátkem jarní části fotbalové ligy Milan Baroš vrátil z tureckého Galatasaraye do Baníku Ostrava, strhl se kolem něho mediální zájem.

Baroš vše zvládal, navíc přidal pět gólů (hattrick Hradci Králové a dva góly Příbrami), čímž pomohl k ligové záchraně.

Celkem Baroš odehrál 12 zápasů, 846 minut, vstřelil 5 gólů, jeho sobotní zápas proti Jablonci (0:1) byl patrně rozlučkou, v létě nejspíš zmizí opět někam do zahraničí.

Baroš pomohl Baníku a naopak 

Ostatně podobně zněl už plán při jeho únorovém příchodu do Baníku. Baroš hrál v Ostravě téměř zadarmo, svůj dvacetitisícový plat nechával baníkovské mládeži. Přestože to nikdo nepřiznal, dohoda byla jasná: "Pomůžu Baníku a Baník pomůže mě!"

Baroš totiž celý podzim v Turecku strávil na tribuně a potřeboval se rozehrát, aby si řekl o další zajímavé zahraniční angažmá.

V Baníku podepsal smlouvu na rok a půl, s tím, aby za něho Baník v létě dostal ještě nějaké odstupné. Z něho si část nechá Baník a část připadne Barošovi. Džentlmenská dohoda. Nyní se cesty Baníku a Baroše zase rozejdou.

"Není to tak jisté, mám tu ještě na rok smlouvu," nechce to Milan Baroš ještě říct naplno. "Ten půlrok v Baníku se mi hodně líbil. I když určité věci spojené s českou ligou mě zarazily, ale konkrétní teď nebudu," podotkl Baroš.

Budoucnost vyřeší příští týden

Přestože definitivně ještě svůj odchod do zahraničí nechce komentovat, po zápase s Jabloncem se  pro jistotu s fanoušky dlouho loučil.

"Děkoval jsem jim za přízeň. Baník prožíval a prožívá těžké chvíle, takže to nebylo snadné. Ale dva krizové okamžiky jara na hřišti a ostravské radnici přečkal. Fanoušci byly při obou momentech s námi. Teď musí Baník dál pracovat na svém vzkříšení," zdůrazňuje Baroš.

"Hlavně si Baník musí vybrat trenéra, kterému dá dva tři roky důvěru a ten si vybuduje kádr a bude se hrát ve stabilní sestavě, se kterou se nebude moc hýbat," radí Baroš ať už v Baníku zůstane či ne.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bauer končí se svým týmem, soustředí se na trénování polských lyžařů

Tým Lukáše Bauera po sedmi sezonách v seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics končí. Medailista z olympijských her a mistrovství světa se rozhodl soustředit na trénování polské mužské reprezentace, kterou vede už dva roky.

"Došel jsem k názoru, že ta kombinace není pro tým prospěšná, byť jsem na začátku věřil, že se podaří skloubit obojí. Nebylo to ale optimální a než přežívat, tak jsem se rozhodl činnost týmu ukončit - i s ohledem na úspěšnou historii. Nezavírá se mi to lehce, ale než lpět na něčem, co sám brzdím, je lepší to pro tuhle chvíli ukončit. Jestli je to konec definitivní, nebo půjde jen o přerušení, ukáže budoucnost," uvedl Bauer v tiskové zprávě.

Další zprávy