Adiós Special One! Kvůli Mourinhovi přerušil sudí zápas

Podívejte se, jak se José Mourinho rozloučil s Realem Madrid.
Tříleté působení Josého Mourinha v Realu Madrid se tento víkend nachýlilo ke svému konci. Naposledy vedl portugalský trenér ´bílý balet´ v závěrečném kole španělské ligy proti Osasuně.
Hned v úvodu se postaral o kuriózní situaci. Z kabiny dorazil na střídačku trochu později a rovnou se na něj sesypali fotografové. Rozhodčí dokonce kvůli tomu na chvíli přerušil zápas.
Přestože se Mourinho, jenž si nechává říkat "The Special One", těší velkému všeobecnému respektu, poslední měsíce se setkal s nevolí některých hráčů i mnoha fanoušků. Například když nechal sedět jen na lavičce brankáře a klubovou ikonu Ikera Casillase.
S Realem získal ze všech svých čtyř významných štací nejméně trofejí - "pouze" tři, každý rok jednu (ligový titul, pohár a superpohár). Navíc vždy jen v domácích soutěžích, na evropské scéně jeho mužstvo díru do světa neudělalo. Navíc v tradičním konkurenčním zápolení mívala většinou navrch nenáviděná Barcelona.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
2. 6. 2013 11:00
Podívejte se na fotografie a video z posledního zápasu Josého Mourinha v Realu Madrid proti Osasuně.

Trenér José Mourinho se zápasem s Osasunou (4:2 - čtěte ZDE) rozloučil s lavičkou Realu Madrid. V příští sezoně by měl už vést londýnskou Chelsea.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Veletrh Svět knihy se bude konat až v září

Největší český knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha byl již podruhé odložen. Nejprve se měl místo tradičního květnového termínu konat v červnu, nyní jej pořadatelé chystají na 23. až 26. září. Odklad oznámili v pondělí odpoledne.

"Dospěli jsme k momentu, kdy bychom museli začít s intenzivní komunikací, prodejem vstupenek a dalšími nevratnými kroky. Zároveň neexistují ani orientační informace o tom, jakými pravidly bychom se měli v červnu při organizaci podobné akce řídit," vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer.

Zmiňuje také fakt, že zatímco v Česku se epidemická situace začíná zlepšovat, v okolních zemích je tomu naopak. "To nás do značné míry limituje při zvaní zahraničních hostů i vystavovatelů," doplňuje Auer. Zářijový termín by měl umožnit přivézt do Prahy zajímavé hosty. Čestným hostem letošního 26. ročníku má být Francie.

Další zprávy