FOTO 40 událostí Gambrinus ligy. Byla tou největší "taška"?

Podívejte se na ty nejzajímavější statistiky a události právě skončeného ročníku Gambrinus ligy.
Začít naši pouť statistikami nemůžeme nikde jinde, než u nového mistra, Viktorie Plzeň. Ta ve 30 kolech nasbírala 65 bodů, tedy o bod méně než loni Liberec a o čtyři míň, než sama zaznamenala před dvěma lety.
Nejlepším kanonýrem se jako v předchozích dvou sezonách stal David Lafata, který v zimě přestoupil z Jablonce do Sparty a dohromady nastřílel 20 branek, tedy o pět méně než loni. Druhý a třetí nejlepší střelec, tedy Václav Kadlec a Michal Ordoš, se trefili čtrnáctkrát.
Nejlepším brankářem, tedy alespoň podle počtu čistých kont, byl jiný sparťan Tomáš Vaclík. Hned třináctkrát totiž odešel z utkání nepokořen.
Nejlepší obranu ale měla Plzeň, která ve třiceti kolech inkasovala jen 21 branek. O dvě trefy víc povolili soupeřům obranné řady Letenských.
Foto: CPA Erben
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
3. 6. 2013 7:00
Podívejte se ve fotopřehledu Aktuálně.cz na největší události a nejzajímavější statistiky právě skončeného ročníku Gambrinus ligy.

Podívejte se ve fotopřehledu Aktuálně.cz na největší události a nejzajímavější statistiky právě skončeného ročníku Gambrinus ligy.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost udělila Nadace Charty 77 všem zdravotním sestrám

Cenu Františka Kriegla, která se uděluje za občanskou statečnost či mimořádné zásluhy v boji za lidská práva a demokracii se porota letos rozhodla symbolicky udělit všem zdravotním sestrám. Jejich jménem cenu převezme předsedkyně České asociace sester Martina Šochmanová,.

"Na sestřičkách leží největší tíha té nejobyčejnější drobné práce, potkávání se s těžkými osudy. Svou službu vykonávají neokázale, laskavě a bez ohledu na to, že se samy během pandemie mohly stát obětí covidu-19. Zaslouží si naši úctu i dík," uvedl člen poroty Jaroslav Veis.

 

Zdroj: Domácí
Aktualizováno před 44 minutami

Německá CDU podpořila jako kandidáta na kancléře Armina Lascheta

Vedení německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové jasně podpořilo kandidaturu svého předsedy Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Na tiskové konferenci to prohlásil generální tajemník CDU Paul Ziemiak, který uvedl, že podpora není konečným rozhodnutím. Postoj CDU totiž pověřuje Lascheta, aby se nyní dohodl s bavorským premiérem a šéfem Křesťanskosociální unie (CSU) Markusem Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě v pondělí.

Výsledek schůzky vedení CDU ohlásil ještě před tiskovou konferencí hesenský premiér Volker Bouffier. Předsednictvo podle Bouffiera konstatovalo, že předseda strany a premiér Severního Porýní-Vestfálska Laschet je mimořádně vhodný kandidát na kancléřský úřad. "Zároveň jsme ho požádali, aby s Markusem Söderem projednal další postup," řekl Bouffier. CDU by chtěla, aby jasno bylo do týdne.

Další zprávy