FOTO 40 událostí Gambrinus ligy. Byla tou největší "taška"?

Podívejte se na ty nejzajímavější statistiky a události právě skončeného ročníku Gambrinus ligy.
Začít naši pouť statistikami nemůžeme nikde jinde, než u nového mistra, Viktorie Plzeň. Ta ve 30 kolech nasbírala 65 bodů, tedy o bod méně než loni Liberec a o čtyři míň, než sama zaznamenala před dvěma lety.
Nejlepším kanonýrem se jako v předchozích dvou sezonách stal David Lafata, který v zimě přestoupil z Jablonce do Sparty a dohromady nastřílel 20 branek, tedy o pět méně než loni. Druhý a třetí nejlepší střelec, tedy Václav Kadlec a Michal Ordoš, se trefili čtrnáctkrát.
Nejlepším brankářem, tedy alespoň podle počtu čistých kont, byl jiný sparťan Tomáš Vaclík. Hned třináctkrát totiž odešel z utkání nepokořen.
Nejlepší obranu ale měla Plzeň, která ve třiceti kolech inkasovala jen 21 branek. O dvě trefy víc povolili soupeřům obranné řady Letenských.
Foto: CPA Erben
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
3. 6. 2013 7:00
Podívejte se ve fotopřehledu Aktuálně.cz na největší události a nejzajímavější statistiky právě skončeného ročníku Gambrinus ligy.

Podívejte se ve fotopřehledu Aktuálně.cz na největší události a nejzajímavější statistiky právě skončeného ročníku Gambrinus ligy.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy