Nová Maracaná viděla přestřelku s Anglií, Němci podlehli USA

2. 6. 2013 22:30
Brazílie v přípravném zápase remizovala s Anglií 2:2, Německo prohrálo s USA 3:4.
Paulinho a Hernanes slaví gól Brazílie proti Anglii v přípravném zápase na stadionu Maracaná | Foto: Reuters

Praha - Vydatné gólové hody nabídly fotbalovým fanouškům nedělní přátelské zápasy.

Zatímco Irsko rozstřílelo Gruzii jednoznačně 4:0 a Ukrajina remizovala s Kamerunem bez branek, zápasy gigantů bavily mnohem více.

Brazílie srovnávala v závěru

Brazílie přivítala v Rio de Janeiru na zrekonstruovaném stadionu Maracaná Anglii a přestože v prvním poločase diváci gól neviděli, po přestávce se s nimi roztrhl pytel.

Skóre otevřel v 57. minutě Fred, ovšem o deset minut později vyrovnal Oxlade-Chamberlain. Ostrované šli zásluhou Rooneyho dokonce do vedení, jenže záhy ustanovil konečný výsledek na 2:2 Paulinho.

Ve Washingtonu pak Američané vyzvali Německo a v 16. minutě vedli díky trefě Altidoreho a vlastnímu gólu Höwedese už 2:0.

Zkraje druhého poločasu snížil Westermann, ovšem hosty brzy dorazily další dvě branky Dempseyho. Slepené zásahy Kruseho a Draxlera vedly už jen ke snížení.

Rekordman Keane řídil výhru Irů

Irsko v Dublinu porazilo Gruzii přesvědčivě 4:0 a dvěma góly se na výhře podílel kapitán Robbie Keane.

Dvaatřicetiletý útočník Los Angeles Galaxy tak oslavil 125. utkání v národním dresu, kterým se vyrovnal irskému rekordmanovi brankáři Shayi Givenovi.

Irsko - Gruzie 4:0 (1:0)
Branky: 77. a 88. Keane, 42. Keogh, 48. Cox. ČK: 21. Loria (Gruz.).

Ukrajina - Kamerun 0:0

USA - Německo 4:3 (2:0)
Branky: 60. a 64. Dempsey, 13. Altidore, 16. vlastní Höwedes - 52. Westermann, 79. Kruse, 81. Draxler.

Brazílie - Anglie 2:2 (0:0)
Branky: 57. Fred, 82. Paulinho - 67. Oxlade-Chamberlain, 79. Rooney.